Scurt Tutorial Ddt2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sti sigur ca ai sters de unde trebuie?
    ai facut o recitire dupa stergere?
    ai sters eririle de la sursa ?
    scoate mufa de la senzor si inspecteaz-o putin (cine spala motorul) au ceva cocliri de contacte acolo.

    ,,DE_TOATE,,

    Comment


    • Erorile le-am sters de unde se citesc ele (am dat click pe pictograma in forma de triunghi cu semnul!), din cate am inteles ar mai fi o solutie de sters dar nu o cunosc (dar daca vrei te rog frumos sa ma ajuti si sa imi spui nu ma supar. Multumesc!), dar dupa o bucata de timp au aparut iarasi, adica dupa ce am umblat cu masina prin oras. (masina este a unchiului meu iar el nu a vrut sa mai se uite la mufe si sa o curete ca a zis ca nu merita sa se chinuie si sa aiba surprize ca il lasa iarasi, asa ca a dat comanda senzor nou. Sper sa se remedieze problema )
      fara linkuri externe

      Comment


      • Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste informatii despre acest soft
        Cum pot vedea cu testerul daca masina a fost lovita,adica daca calculatorul de airbag a fost schimbat,ramane vreo informatie in cel de injectie
        Cum vad kilometrii masinii reali
        Pot inregistra o a doua telecomanda deschidere inchidere usi,daca aceasta este cumparata de la dezmembrari
        Nu vreau sa stric ceva doar sa aflu niste informatii

        Comment


        • unde trebuie modificat ca la a doua apasare pe telecomanda sa se deschida portbagajul
          multumesc

          Comment


          • aveam eu o poza prin pc .... o caut si o urc sus

            Comment


            • @denisbosu : greu sa-ti dai seama daca masina a fost lovita cu testerul, daca a fost pe mina unuia care stie meserie. Vorbim decit de Logan acum, alte masini altceva... Calculatorul airbag se reseteaza ( sau se schimba si se trece VIN-ul masinii ) devine ca nou, n-ai cum sa-ti dai seama din el.
              Ecu injectie nici atit, nu are legatura cu ecu airbag.
              Kilometri sint scrisi in ecu diesel DCM12 ( dar se pot rescrie la discretie ) dar in ecu benzina EMS3132 nu sint scrisi, la benzina decit pe bord. Singura solutie de aflat km este printr-o rugaminte la RAR - la fiecare ITP masinii i se noteza km si sint inregistrati in baza de date a RAR, deci poti afla km din doi in doi ani. La fel si daca masina a fost lovita - se verifica dupa VIN in baze de date la politia ruitera, la service-urile autorizate ( totusi cam greu ), mai bine se uita cineva care stie, se cunosc urme de la accident oricit de bine ar fi fost reparata.
              In legatura cu cheia, se pot inregistra maxim 4 chei pe Logan cu telecomanda sau fara, n-are importanta, dar NU cheie folosita ( recuperata de la dezmambrari ), decit cheie noua de la magazin. Deci poti avea 4 chei cu telecomnda daca vrei.

              Comment


              • Cum se pot citi/sterge erorile direct din sursa? Multumesc
                fara linkuri externe

                Comment


                • Cum adica " direct din sursa " ? Explica te rog !

                  Comment


                  • ) Imi cer scuze de exprimare! Eram la facultate! Din cate am inteles ar mai fi un mod de citit/sters erorile inafara de iconita cu semnul "!"
                    fara linkuri externe

                    Comment


                    • cred ca din screens, de unde dai reinit apprentisaje , s-ar putea sa ai si reinitializare memorie defectiuni,cum are CLIPul.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • imi puteti spune si mie unde tre sa ajung ca sa vad si eu presiunea din turbo in timp real?

                        am turbina schimbata si intra cam la 2700-2800 si vreau sa o reglez cumva ... merge reglata din tester cand sa deschida? (precizez ca e E3)

                        Comment


                        • nu merge,doar din surub de la wastegate.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Sau din soft.
                            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                            Comment


                            • si un tutorial scurt cum vad si eu presiunea se poate va rog??
                              am un prieten care si-a luat softul si prea stie nici el nici eu sa lucram cu el

                              Comment


                              • daca ai versiunea din 2007, cand rulezi aplicatia "scan tool" iti apare presiunea din admisie si presiunea atmosferica in kPa. de asemenea o mai poti vedea in DDT2000 din meniul "screens" si din "recorder" numai ca ai mai multi pasi pana sa o selectezi.
                                fiind e3 turbina are reglaj de presiune doar din wastegate.
                                sigpic
                                Ambition 1.5 dc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google