Scurt Tutorial Ddt2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si eu sunt interesat de tutotriale.

    Comment


    • #17
      am si eu o interfata.care o folosesc cu ddt 2000.dar stiu doar sa sterg erori si atat..imi apare din cand in cand sonda landa,si o sterg cu ddt 2000.. altceva ce poti sa mai modifici
      ?

      Comment


      • #18
        merge pe win 7 64 bits foarte bine.
        astept tutoriale.
        pana acuma am modificat chestii foarte simple cum ar fi intervalul de timp pt care lumina din plafoniera sta aprinsa

        Comment


        • #19
          In filmulet sunt pasii ce trebuie urmati pentru activarea inchiderii automate a usilor la 30 km/h. Mai trebuie tras un fir de la pinul 22, mufa neagra bord la pinul A6 mufa EHI UCH.

          Attached Files
          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

          Comment


          • #20
            Salut! Saptamana viitoare am sa va prezint un nou tutorial !
            fara linkuri externe

            Comment


            • #21
              In afara de inchiderea usilor la o anumita viteza si de plafoniera ce mai poti sa faci cu ddt...
              Exemple
              sigpic

              Comment


              • #22
                Salut Pacco ! Cum sa verifici daca functioneaza anumiti senzori (cam atat inafara de cele prezentate mai sus de tine , dar poate mai reusesc sa invat cate ceva cu timpul !
                fara linkuri externe

                Comment


                • #23
                  Salutare.Imi puteti da si mie un link valabil de unde pot lua o varianta de soft care sa mearga bine?Eu am pierdut cd-ul si ce am luat nu a mers
                  sigpicPasionat de MCV si natura

                  Comment


                  • #24
                    Salut, un tutorial cu programarea unei chei (toate) poti sa faci, te rog?

                    Comment


                    • #25
                      @nico2001, contacteaza-ma pe ym: campean_cristian. Nu pot sa iti trimit PM.

                      Comment


                      • #26
                        eu am instalat ddt 2000 iar dupa ce-l deschid la categoria auto nu-mi apare nici un fel de auto,poza 4 din primul post ar trebui sa apara logan si asa mai departe mie nu-mi apare cu ce am gresit??imi poate spune vreun coleg?
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by critix View Post
                          @nico2001, contacteaza-ma pe ym: campean_cristian. Nu pot sa iti trimit PM.
                          click stanga pe numele lui si scrie mesajul
                          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                          Comment


                          • #28
                            Imi poate spune cineva daca este compatbil cablul (interfata) 409.1KKL cu loganul din 2006 si cu DDT2000?

                            Ca si padurarud, revin cu rugamintea unui link valid de download pt DDT2000. Multumiri!

                            @mircea97 GMB : Dupa instalarea DDT2000 se suprascrie in C://DDT2000data o baza de date. Da-mi PM si o ai!

                            Aici e sursa acestui tutorial:

                            Are un singur dezavantaj, nu si deschide usile la oprirea pe loc sau la oprirea motorului. Chiar si asa o consider foarte utila, nu risti s...


                            Multumiri acestui mare om Cristi Streulea pentru tot ce face pentru noi, posesorii de rand ai masinii nationale!

                            E compatibila interfata respectiva si chiar merge. Am rezolvat, mi se inchid si mie usile la 30Km/h! Softurile se instaleaza intr-o anumita ordine si mai trebuia apasata bulina verde de activare comunicatie in DDT2000. Si la loganul meu din iunie 2006, versiunea ambition, cablarea era realizata din fabrica. Petre

                            Activarea functiei de semnalizare acustica la viteza excesiva (e o val. fixa de 120Km/h) se face din Configuration UCH, acolo unde in tutorial s-au activat functiile de autorizare inchidere la rulare si activarea/dezactivarea functiei CAR de catre client. E a patra functie de jos in sus si se numeste "Autorization fonction alarme survitesse" care din fabrica e non. Colegul nostru de forum Cristi Streulea preciza ca aceasta functie daca e activata face ca la fiecare km parcurs cu viteza mai mare de 120Km/h sa piuie buzzerul din dotare (care suna la semnalizare) timp de cca 10s.
                            Se mai poate modifica temporizarea degivrarii lunetei (plus oglinzi, cei care au), care din fabrica e de 12 min si 16 sec. Consider ca un timp la jumatate e suficient pentru temperaturi in jur de 0 grade Celsius. Din ecranul DDT unde se seteaza in tutorial viteza la care sa se inchida usile, in dreapta aveti parametrul "duree degivraje".
                            Last edited by LoganPetre; 13 October 2011, 09:05. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              Diagnoza cu DDT2000 a motorului/injectiei si verificare AC

                              Alta functie a utilizarii DDT pentru noi, cei neinitiati, ar fi ca din calculatorul de injectie, ecranul Session, sa-i dam un start diagnostic session, varianta after After-Sales. De asemenea, putem vedea ce presiune mai baga compresorul de AC si astfel putem sti ca e necesar sau nu sa reumplem instalatia cu freon. Presiunea min trebuie sa fie 10 bari, cea maxima 18 bari, functie de cantitatea de freon din instalatie.
                              Attached Files

                              Comment


                              • #30
                                cine poate sa ma ajute?
                                cand vreau sa schimb parametrii in uch
                                de exemplu inchiderea usilor la depasirea
                                unei anumite viteze imi apare in stanga jos
                                ,,ecu not initialize,unable to play scenario,,
                                ce trebue sa fac?
                                Attached Files
                                Last edited by NT16MIC; 14 October 2011, 19:37.
                                sigpic
                                http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google