Scurt Tutorial Ddt2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pe bara de sus e un buton cu o bulina verde si unul ''play'', ambele trebuie sa fie ''apasate''.
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • #32
      merci
      m-am gandit ca mai trebuia ceva
      sigpic
      http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

      Comment


      • #33
        Salut! Am mai realizat un scurt tutorial de ceva vreme dar nu am apucat sa il postez deoarece nu am avut timp si nici internet in Cluj ( asa-i cand esti stundent, vin greu astia de la net ) )
        Attached Files
        fara linkuri externe

        Comment


        • #34
          Imi poate spune cineva cu ce interfete ma pot conecta la LOGAN folosind DDT 2000?

          Comment


          • #35
            Originally posted by nico2001 View Post
            Imi poate spune cineva cu ce interfete ma pot conecta la LOGAN folosind DDT 2000?
            Ptr diagnosticare - programare chei - activare/dezactivare functii?
            Ms..
            Acesta este bun? aici
            Last edited by nico2001; 28 October 2011, 11:43.

            Comment


            • #36
              Vag-comul 409 merge pentru diagnosticare si actizare/dezactivare functii, pentru programat chei nu stiu!
              fara linkuri externe

              Comment


              • #37
                Cu un tutorial despre activarea alarmei interne ne poate onora cineva?
                Ca acesta?

                Comment


                • #38
                  @critix esti amuzant foc. Acum un an te milogeai prin stanga si prin dreapta pentru anumite chestii (stii tu la ce ma refer) si acuma faci pe marele "cunoscator" de pe forumuri...

                  Cum ie romanii astia domle' )

                  Astept sa vad cum generezi tu APV pentru Logan fabricat dupa 2010 - pentru 100% nu poti cu ce ai tu

                  Asta ar fi una...si a 2-a, sa te vad la viitorul Logan 2 cum mai scoti camasa - ca o sa fie tata..INTEGRAL pe CAN. Nu mai vorbim de ISK sau APV ...

                  Comment


                  • #39
                    Gresesti... nu fac pe marele cunoscator, pt ca nici nu sunt, dar ceea ce am invatat, ii ajut si pe altii, daca pot.
                    Din cauza asta sunt amuzant?
                    Da, poate m-am milojit in stanga si in dreapta, pt ca doream sa invat si eu una alta... e gresit ceea ce am facut?
                    O zi placuta in continuare....
                    Pt logan fabricat dupa 2010 nu m-a interesat sa generez APV-ul, pt ca masina mea e din 2006... si m-a interesat pt aceasta masina sa il aflu... nu pt restul. Te cred cand zici ca 100% nu pot, nu pt ca nu am cu ce (n-ai de unde sa stii ce am sau nu ) dar nu ma intereseaza... deocamdata Poate daca imi schimb masina, atunci... poate ma mai milojesc la tine... (glumeam, bineinteles).
                    Last edited by critix; 14 November 2011, 08:17. Reason: Adaugare comentariu

                    Comment


                    • #40
                      Nu am idee de ddt2000 dar apreciez ce face critix. E greu sa gasesti un sfat intr-un domeniu despre care nu stii nimic . Atat cat stie arata pe forum, e mult mai mult decat fac marii cunoscatori. Ma lovesc acum de o problema si nu am reusit sa primesc un sfat cum sa trec peste ea . Deci ...spor la tutoriale critix !

                      Comment


                      • #41
                        Nu fac si nu am facut tutoriale, doar am ajutat doar... Sunt altii care fac tutoriale, ii las pe ei sa le faca.
                        Acest thread nu a fost deschis de mine... nu eu am inceput cu tutorialele... doar cineva a cerut ajutor, si am indraznit sa il ajut.
                        Doar atat.
                        Multumesc

                        Comment


                        • #42
                          Tocmai din cauza acestor "tutoriale" Renault ajunge sa schimbe si sa modifice tot sistemul din acest motiv se restrage foarte mult cercul celor care pot sa isi tina ciocul mic.
                          Asta este adevarul. Mai devreme sau mai tarziu o sa plangeti - ca "ie scump la service domle' ". Pentru asta sa multumitii userilor de acest gen care fac reclama si se bat cu pumnii in piept...

                          O sa ziceti "...si ce, cumparam CLip ca oricum sunt chinezisme pe tot netul si aia este" ...aici deja este gresit.
                          Clip-ul deja dupa v11 merge cam online. Si cum RDS.net nu este Renault.net cam asta o sa fie...
                          Last edited by bubu782001; 14 November 2011, 14:35.

                          Comment


                          • #43
                            Esti frustrat? Lucrezi cumva la renault si iti luam painea din gura? Vezi sa nu faci atac de cord.
                            I HAVE A !sigpic
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • #44
                              nu e vorba de paine , e vorba ca pe viitor cu cat vor vedea ca sunt o gramada de chestii care au fost descoperite for schimba algoritmi, mod de programare etc si atunci o perioada de timp iar n-o sa mai ai ce face pe la masini . Cu cat afla mai tarziu cu atat e mai bine . De ex pentru UCH din 2010 nu mai poti programa chei cu se programa inainte, si cine o sa planga , daca nu tot aia care vor trebui sa scoata 10 mil din buzunar pe o cheie cu butoane
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by X@by View Post
                                Esti frustrat? Lucrezi cumva la renault si iti luam painea din gura? Vezi sa nu faci atac de cord.
                                dl. X@by AKA Loganist de 5 stele , spre suprinderea ta nu lucrez la Renault, si nici nu-mi ia cineva painea de la gura. Ca sa nu ramai fara nici un raspuns, afla ca obisnuiesc sa fac diagnoze GRATUIT - da gratuit, pare neobisnuit nu? De ce? Ca asa vreau eu.
                                A 2-a la mana sunt programator - si nu are a face nimic din ceea ce lucrez cu tehnologiile de pe autoturisme sau macar aferente acestora.

                                Totusi sunt teribil mirat vis-a-vis de raspunsul tau...

                                Inainte chiar ma intrebam..."exista oare extraterestrii ?" Odata cu postarea ta a sosit si raspunsul: EXISTA!
                                Last edited by bubu782001; 14 November 2011, 16:02.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google