se poate schimba nuca de la schimbator???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Super tare cred ca o schimb si eu.
    sigpic #

    Comment


    • #17
      eu nu am avut nevoie de nici un fel de ustensila pur si simplu forta bruta....am intors maciulia originala cu 90 de grade si dupaia am tras 2 oameni de ea drept in sus...o ieshit frumos si intreaga ...am pus alta de aluminiu si aia veche o tin de rezerva in caz ca ma enerveaza unu in trafic i-o fac cadou....infipta in parbriz

      Comment


      • #18
        eu am reusit sa o schimb pe a mea, si daca tot vrei sa o schimbi iti recomand sa mai si tai putin din tija schimbatorului ca o sa fie putin cam inalta.
        Attached Files
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • #19
          cu ce se poate lipi maciulia cea noua? vrea sa o schimb si eu dar nu prea stiu cu ce sa o lipesc pe cea noua, si nu am chef sa se miste la schimbarea vitezelor pt ca nu este bine fixata.

          Comment


          • #20
            e ca si turnat cel original...se scoate mai greu dar se scoate, iar celelate au ele sisteme de prindere( depinde de unde le iei...atat de mult o sa si tine)
            (\__/)
            (='.'=)
            (")_(")

            Comment


            • #21
              Vreau sa-mi iau maciulie de prestige din piele. de asta intrbam ca nu are suruburi sa-l strang pe maneta.

              Comment


              • #22
                pai atunci o sa intre mai greu si o sa stea acolo pt. k e facut pt logan...si eu vreau sa iau - o sa se potriveasca sigur
                (\__/)
                (='.'=)
                (")_(")

                Comment


                • #23
                  catalin , vezi ca trebuie sa aiba 3 suruburi parca . mici , le strangi cu un inbus.
                  eu cand mi-am schimbat nuca, mi-a dat si inbusul pentru acele surubele, care practic , iti tin nuca stransa de maneta.noroc
                  sigpicSa traiasca urile , si

                  Comment


                  • #24
                    la mine maciulia sa desprins foarte usor...am apucat bine de ea..invartit standa dreapta si up and go..;)

                    Comment


                    • #25
                      Diesel, vrei sa spui ca maciulia din piele de pe prestige are 3 surubele? sau tu ti-ai montat ceva after market?

                      Comment


                      • #26
                        Mi-am luat si eu o maciulie de Prestige, nu are suruburi (nici nu ar trebui sa aiba), intrebarea mea este cum se monteaza pe levier, ca la o prima vedere gaura schimbatorului este mai mare decat grosimea levierului, incercasem o tentativa inofensiva, aceea de a apasa pe schimbator sa intre, si intra dar nu am riscat sa deformez ceva in el pentru ca vreau sa tai din levier. Problema la cei cu schimbator de tip vechi ca mine si doresc schimbator de Dacia modelul nou este ca pielea aia veche nu se pupa cu noul schimbator, trebuie alta (poze). Cam cat costa una? Caci presupun ca se gaseste in targ, si cam cum se monteaza la imbinarea cu noul schimbator pentru ca nu are nicio capsa din ce am vazut. Multumesc si astept raspunsuri atat eu cat si cei interesati care au modelul vechi de schimbator si ar dori modelul nou.
                        Attached Files
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • #27
                          Salut Alexpeed,
                          nu inteleg ce nu se potriveste . ai luat noua ai scos maciulia veche, ai infipt noua maciulei in levierul schimbatorului si.... nu se mai poate ridica husa aceia din vinilin (nu cred ca punea dacia piele acolo ) sa stranga pe gulerul maciuliei? sau gulerul este prea mare si husa nu se mai poate inchide cu capsa?

                          Comment


                          • #28
                            salutare baieti..am cumparat si eu o maciulie de prestige dar e prea larga...ce trebuie sa fac.?...multumesc

                            Comment


                            • #29
                              Asta nu e de prestige

                              Maciulia de prestige are o imbracaminte de piele si cusatura pe spate, a ta se pare ca este din plastic, este posibil sa nu fie identice .

                              Originally posted by aleXpeed View Post
                              Mi-am luat si eu o maciulie de Prestige, nu are suruburi (nici nu ar trebui sa aiba), intrebarea mea este cum se monteaza pe levier, ca la o prima vedere gaura schimbatorului este mai mare decat grosimea levierului, incercasem o tentativa inofensiva, aceea de a apasa pe schimbator sa intre, si intra dar nu am riscat sa deformez ceva in el pentru ca vreau sa tai din levier. Problema la cei cu schimbator de tip vechi ca mine si doresc schimbator de Dacia modelul nou este ca pielea aia veche nu se pupa cu noul schimbator, trebuie alta (poze). Cam cat costa una? Caci presupun ca se gaseste in targ, si cam cum se monteaza la imbinarea cu noul schimbator pentru ca nu are nicio capsa din ce am vazut. Multumesc si astept raspunsuri atat eu cat si cei interesati care au modelul vechi de schimbator si ar dori modelul nou.
                              Logan/Fluence

                              Comment


                              • #30
                                mi-am cumparat si eu acum o saptamana o maciulie de prestige ...dar nu pot sa o schimb k nu iese deloc ce-a veche ...imi puteti da si mi-e o sugestie va rog ?
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google