Se Potrivesc Componentele De Phase 2 Pe Phase 1 La Logan Berlina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se Potrivesc Componentele De Phase 2 Pe Phase 1 La Logan Berlina?

    salut.am dicutat cu cei de la service dacia si mi-au spus ca daca vreau sa schimb masca din fata,soilaru...terbuie sa schimb faruri,capota.altceva nu am intrebat dar crd ca merge,doar este aceiasi masina,ma refer la dimensiunu interioare,la exterior e mai greu cufata masini,in rest cred ca se porivesc

  • #2
    toate se potrivesc perfect ..e un coleg in cta care din ph2 a facut-o ph1

    Comment


    • #3
      @Loganu asta nu o s-o cred niciodata, nu are nici o logica...

      Comment


      • #4
        am auzit ca spoilerul dupa spate de la ph2 merge si la ph1.

        Comment


        • #5
          cum adica vasile ? pai daca iti iei faruri , bara cu grila de la ph2 se potrivesc la fix ..sunt aceleasi prinderi ... uitate de exemplu la colegu ct08gnt ...ce a facut el la masina...
          In spate trebuie schimbata capota portbagaj , stopuri si bara :| si deja ai ph2 la exterior

          Comment


          • #6
            El e Toma necredinciosu

            Comment


            • #7
              si eu vreau sa modific MCV-ul meu....dar nu stiu daca chiar se potrivesc elementele de fata de la ph2 la ph1...
              "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

              Comment


              • #8
                hai sa va mai luminez si eu cu ce am mai aflat de pe la baietii care au facut asa ceva, pentru ca pe viitor as vrea sa trec si eu la ph2

                fata: trebuiesc schimbate farurile si bara (pentru a putea pune bara este necesara o mica "infundare" a tablei de protectie de sub spoiler, nu.mi vine pe limba acum denumirea exacta)

                spate: trebuiesc schimbate stopurile, bara si capota portbagaj

                si gata ph2.ul
                daca o sa gasesc o sa revin cu poze.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  arata mult mai agresiv ph1 cu spoiler de mcv (eventual capota bad boy), decat ph2 (zambetul lui basescu).
                  internal combustionizer

                  Comment


                  • #10
                    [QUOTE=nicu_rcn;1189166]

                    pentru a putea pune bara este necesara o mica "infundare" a tablei de protectie de sub spoiler, nu.mi vine pe limba acum denumirea exacta)



                    Se numeste armatura,Nicule.

                    Comment


                    • #11
                      asa ma nene ca, chiar nu ii mai stiam denumirea
                      multumesc de ajutor, o poza cu << mica "infundare" a tablei de protectie de sub spoiler>>
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        inteleg k nu este nevoie sa schimb aripile fata stg/dr si nici capota fata....

                        Bara fata ph2 731 lei
                        FAR LOGAN FACELIFT STG-DR 353 Ron/BUC

                        Am gasit preturile astea la cei care comercializeaza piese de logan.....

                        Deci cu 1400 lei o sa transform MCV-ul meu din ph1 in ph2.....la exterior !
                        Last edited by adonis33; 20 February 2012, 12:08.
                        "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                        Comment


                        • #13
                          cauta mai bine si o sa gasesti mai ieftin, de ex far -200 ron bucata, bara fata spate 300 ambele, si grila e pe undeva pe la 120-150 lei sh

                          Comment


                          • #14
                            salut hmv86...pai dk stii vre-un second-hand sau dezmembrari Logan da-mi te rog un nr de tel....

                            merci
                            "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Loganu View Post
                              toate se potrivesc perfect ..e un coleg in cta care din ph2 a facut-o ph1
                              Bre. Nu cumva invers? Din Ph1 in Ph2? Cam ilogic sa faci downgrade totusi.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google