Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cezar View Post
    Mai omule, tu intelegi ca astia n-au revolutionat nimic? Ce dracului ai? Ai facut insolatie? Ai baut bere calda?
    Bere nu prea beau, cu atat mai putin bere calda, iar insolatie as fi putut face doar de la bec, la cat de innorat este afara. Deci ambele variante se exclud.

    Pana ieri nu stiai nimic despre motorul asta, o tineai langa cu "motor mic si cutie lunga, dom'le", si singurul lucru de care ai putut sa le legi atunci cand ai aflat despre ce e vorba, a fost ca nu e mare smecherie, ca nu e nimic inovator pentru ca cei de la Lancia au folosit acest motor in raliu, fara insa a-l dezvolta pe masinile de serie.
    Asa am eu un prieten care se lauda cu 600cp pe un Audi S3 1.8T, dar de fiecare data cand a vrut sa-mi arate ce poate masina, ba crapa turbina, ba ambreiajul, ba garnitura de chiulasa, etc. E revolutionar ca a facut un motor de 600cp care nu este in stare sa te duca nici pana la mare si inapoi?

    Originally posted by vitriol View Post
    Spune-le asta si celor care au facut parte din juriu cand l-au votat in 2009 ca fiind motorul anului. Apoi a fost pe locul 2 timp de 3 ani la rand (2010, 2012, 2013), iar in 2014, locul 3.
    Un coleg mi-a atras atentia ca gresisem ceva in postul de mai sus.

    Rectificare: Motorul anului in 2009 si in 2010, apoi a iesit pe locul 2, 3 ani la rand (2011, 2012, 2013), iar anul asta a iesit pe 3.
    Last edited by vitriol; 25 July 2014, 16:55.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by hasserro View Post
      Buna ideea cu test drive-urile. Multumesc de sfat
      Cat despre greutatea masinii, era 1185 de kg parca trecut acolo.
      Nu cred ca au gresit valoarea, am verificat si la alte masinii de care stiam sigur de greutatea lor si era cea corecta.
      Chiar acum am in fata ochilor certificatul de inmatriculare la Kia Proceed 1.6 GSL 126 cai si scrie greutate: 1,296 kg. Ceed 2 are in jur de 1,270 kg.
      Logan 2 are in jur de 1,150 kg.
      La Veloster chiar nu stiu cum o fi dar oricum imi place exprimarea ta tendentioasa:
      'Extrem de lenes pentru 140 de cai si 1100 si ceva de kg. '
      Pentru tine 85 kilograme peste 1,100 sunt 'si ceva de kg'
      Last edited by eugenmanea; 25 July 2014, 17:37.
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • Cum sa aiba 1150kg?
        Am citit cartea masinii, loganul meu laureate 1.2 16v are 1045 de kg, greutate calculata cu sofer de 70 de kg la bord.
        Iti fac poza mai tarziu sa vezi daca nu crezi.
        Deci masa masinii, la gol este de 975 de kg !

        Uite, pana si pe site la automarket scrie.
        Attached Files
        Last edited by hasserro; 25 July 2014, 17:43.

        Comment


        • Ma uitasem pe site cu 10 minute inainte sa postez si de aceea am scris 1100 si ceva, nu mai stiam sigur daca erau 1135 sau 1185. In orice caz, este mai putin decat ai spus tu.

          Comment


          • si ce treaba au greutatile acestor masini cu seatul prezentat la my ride?
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Daca s-a inchis "Pamfletul", era necesar sa isi continue discutia altundeva.

              Imi place Toledo al tau; eu, unul, as fi facut un efort si as mai fi pus acei 700 euro pt acele optiuni(e doar parerea mea), faceam rost de undeva de banii aia.

              Comment


              • Nu am avut in viata mea datorii,rate, smd... si voiam masina noua, sa ii fac rodaju cand merg la mare in concediu. Atat mi-am permis, cunoscandu-mi bine bugetul. Daca o luam pe aia mai scumpa, nu mai plecam in concediu

                Si in afara de senzori de parcare nimic nu era important de pe lista. Senzorii ii voi pune probabil luna viitoare.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Am inteles. Senzorii de parcare sunt foarte buni, merita investitia; sa iti iei senzori care iti afiseaza cat mai ai pana la obstacolul din spate.

                  Comment


                  • Imi sunt suficienti cei care beepaie, am avut si si.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Se poate trai extrem de linistit si fara senzorii aia....ca de aia facem scoala de soferi. Maine poimaine vrem masini care merg si parcheaza singure...de aia se si spune ca sunt soferi si conducatori auto!

                      Observ ca m-au lasat pe mine si al meu Focus si te-au luat pe tine Loganul e za best...la remat!

                      Comment


                      • Originally posted by PCH View Post
                        Se poate trai extrem de linistit si fara senzorii aia....ca de aia facem scoala de soferi. Maine poimaine vrem masini care merg si parcheaza singure...de aia se si spune ca sunt soferi si conducatori auto!

                        Observ ca m-au lasat pe mine si al meu Focus si te-au luat pe tine Loganul e za best...la remat!
                        Senzorii aia sunt foarte utili, nu are treaba faptul ca nu esti sofer daca nu poti parca fara senzori ,cu faptul ca sunt anumite obstacole pe care pur si simplu nu le vezi, de exemplu acei stalpisori metalici care sunt amplasati in anumite zone ale orasului

                        Comment


                        • Cand ai o masina mai ingusta in spatele tau, (parcare laterala).
                          Cand dai cu spatele si se trezeste un idiot sa treaca prin spatele tau exact prin partea opusa oglinzii in care privesti tu in acel moment, si mai sunt N motive ptr care sunt utili senzorii...


                          Ps: daca as fi sofer dupa logica ta, @pch, inseamna ca pana acum nu am parcat masina asta niciodata...sau nu am condus-o...

                          Sa vezi ce misto parchezi loganul cand ai in spate o corsa, si tu ai 1.70 inaltime...


                          PS: eu mi-am pus senzori si pe corsca C si pe meganul2 break, nu era nevoie, dar cine stie... in schimb si pe asta, ca si pe logan, este nevoie.
                          Last edited by mumus; 25 July 2014, 20:20.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Senzorii sunt foarte utili pe sedanuri in general, mai ales atunci cand nu poti vedea clar fundul masinii.
                            Si eu am mai avut mici probleme cu loganul 2, spatele este f inalt, luneta de asemenea, iar spatele este f greu de vazut chiar si in oglinzi.

                            Comment


                            • Originally posted by PCH View Post
                              Se poate trai extrem de linistit si fara senzorii aia....ca de aia facem scoala de soferi. Maine poimaine vrem masini care merg si parcheaza singure...de aia se si spune ca sunt soferi si conducatori auto!

                              Observ ca m-au lasat pe mine si al meu Focus si te-au luat pe tine Loganul e za best...la remat!

                              corect tatutzu!

                              ba daca are sareta din fabrica bine...daca nu, sanatate!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Eu nu am avut nici pe Logan berlina, nici pe Logan Van, nici pe Renault Master, nici pe Iveco Daily, nici pe astra g brek, nici pe Focus 2 berlina....care nu sunt masini din care sa ai mare vizibilitate si sa fiu albastru daca am simtit nevoia vreodata de senzor de parcare. Dar na, de aia suntem diferiti

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google