Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma uitam ieri la Rapid, de curiozitate; m-au lasat masca preturile, mai ales la diesel
    @ mumus mi s-a intamplat de cateva ori sa nu il observ pe cel de pe contrasens pentru ca avea luminile stinse au becuri chioare, mai ales daca ii bate soarele din fata. Pe cand led-urile se vad si de la distante mari
    My Ride sigpic

    Comment


    • Ce pot sa deranjeze in halul ala nene ? Sunt led-uri da-le in fasole... Dar na, povestea cu vulpea... Aia cu xenon in proiectoare, si cu instalatii xenon castigate in pufuleti cu surprize nu va mai deranjeaza, va deranjeaza ledurile lui mumus, ca sa vezi...
      Mumus, alea de pe Audi si Merc sunt gandite special pt farul ala, deci si daca sunt mai puternice, e altceva, si xenoanele sunt mai puternice si mai de calitate, dar nu te orbeste un S-Klasse cat te orbeste un Golf 3 cu xenoane din pufuleti cu surprize.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • Eu ma refeream ca alea sunt mai vizibile decat drl-ul meu cu tot cu led...

        Chiar vorbeam cu unu care a dat pe rapid 12500e si nu are nici comenzi pe volan, si omu cand a auzit de toledo, a zis exact ce am zis si eu la inceput, citez: aaaa pai la seat nici nu m-am gandit. Si se vedea ca ii pare putin rau. Dar sa consolat ca masina e ok, la el consuma chiar mai putin, ca merge domol.
        Last edited by mumus; 18 September 2014, 10:47. Reason: Automerged Doublepost
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Originally posted by prometheus View Post
          Amice nu ne doare pe noi capul de altii , e vorba ca acele leduri chiar deranjeaza(acel alb)!!!
          tu chiar te-ai dus pana la Bv sa il verifici pe mumus si vorbesti in cunostinta de cauza, pe subiect, nu?
          sau faci glume si nu m-am prins?

          Comment


          • Daca vreti, am eu Duminica drum la BV si pot sa il caut pe mumus sa va zic daca orbesc sau nu LED-urile ca e o problema importanta, unii nu mai pot dormi noaptea, cand inchid ochii parca ii orbesc led-urile lui mumus.
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • - facand abstractie de neintelegerea ta cu cezar, din puncutl meu de vedere el le zice bine in general
              sigpic

              Comment


              • Adica am gresit punand leduri in loc de bec cu filament la drl?

                As fi de acord daca macar le-ar fi vazut cineva live... dar sa vorbim din presupuneri, si sa facem 'invitatii' de a pune drl-uri peste tot, deja e bataie de joc.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • N-ai facut bre, relax. Doar ca te impungem si noi pe ici colo.
                  Ia-o ca pe o campanie de PR)))

                  Comment


                  • @mumus nu ma refer strict la discutia asta. Esti liber sa iti pui si proiectorul cu care il cheama gottham city pe batman pe masina, atata vreme cat tie iti place si cei de pe contrasens nu sunt deranjati. Nu trebuie sa placa tuturor ceea ce iti place tie si invers. E masina ta si ai libertatea sa faci ce vrei cu ea. Si daca tie iti place nu are rost sa te contrazici cu toti cei care nu iti aproba ideile ca numa' te enervezi si orice ai face sigur cineva va comenta. Ti-ai pus ledurile, le-ai aratat cui nu ii convine sa nu isi puna sau sa nu se uite la pozele tale. Simplu. Nu ii mai bagi in seama, dar deloc nah. Eu ma refeream la ce zice cezar in general.
                    sigpic

                    Comment


                    • La Megane nu te jucai toata ziua cu becurile, probabil.

                      Mie becurile din DRL Logan 2 mi se par putin vizibile de la distanta mare. Ar fi mers si acolo niste LED-uri, dar costa, deh...

                      Arata bine, nu baga de seama ce zic unii.

                      Comment


                      • La megane nu aveam drl, pe corsa aveam, de la Streulea, modul, si functiona faza lunga la intensitate mai mica.
                        Meganul lumina ok, ca si loganul de altfel, si seatul lumineaza decent, nu e nevoie de upgrade, doar corsa avea...

                        Iar la drl arata urat galbenul de la bec cu filament, ma uit si la vecinu cu jetta din 2013, masina superba, si drl ca la mine, pe bec, arata ca curu.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Stiu ca nu avea DRL, ma refeream la general la becurile Megane-ului.
                          Jetta arata foarte bine, dar nah, LED-urile se pun pe Audi.

                          Comment


                          • Ledurile de culoare 6000k se vad bine daca au intensitate mare, altfel cu lumina soarelui in bot, un halogen de 3000k e mai vizibil, chiar daca are mai putini lumeni.

                            Comment


                            • Cred ca au mai putin de 6000k, ca nu sunt albastrui, posibil un 5000-5500k. Iar ca putere sunt leduri de 5w fiecare, 30 w in total.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Ala-i consumul bre. Ce intensitate luminoasa au? Aia de se masoara in lumeni.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google