Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    E noua...uita-te cu atentie
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #77
      Originally posted by 827sam View Post
      E noua...uita-te cu atentie


      am vazut-o, dar e cu portbagaj mic

      eu am un kinder si mai vrem unul, am nevoie de spatiu

      Dar seatul este deja luat, nu mia am nevoie de oferte ele erau binevenite inainte
      Last edited by mumus; 19 July 2014, 11:57. Reason: Automerged Doublepost
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #78
        Bre, s-a pus chestia asta ca tu tot o dadeai inainte cum ca opel astra e 14.000 cu toate reducerile.
        Uite ca e 11.000.
        Nu le prea ai cu calculele.

        Comment


        • #79
          astra j acceleratie aprox 14.x sec
          seat toledo acceleratie aprox 11.8 sec + este turbo
          La piese opel j este mai scump decat o masina grup vag,piese OE.

          Bun consum.
          Sa ne tii la curent cu masinuta.
          Last edited by florin_x2004; 19 July 2014, 12:36.

          Comment


          • #80
            Masina trage mai ok, se simte acum in oras, si a scazut si consumul cu vreo jumate de litru.

            Pe semne ca rodajul totusi nu este degeaba.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #81
              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

              asta e dihania! nu arata rau...insa eu unu` as miza pe toledo!
              Originally posted by 827sam View Post
              Pai asa se intampla cand te ia valul, pe cuvant ca eu n-as fi luat seatu din cauza motorului cu bube arhicunoscute
              Sam eu inca astept sa-mi zici ce masina conduci si daca e pe numele tau...sa stim si noi cum sta treaba... ca la ipoteze fantasmoganice nu ai contracandidat!
              Keep walking...

              Comment


              • #82
                Ptr un familist este usor mica. Eu cerusem oferta la brek, nava spatiala cei drept dar si 14000e cu tot cu rabla...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #83
                  Ei astept sa dai in icter, poate asa iti revii.

                  Conduc un laureate 1.6 pe numele meu, platesc 1200 lei pe an rca, are gpl, 100.000 km. Sa-ti zic si ulei, bujii, frane ai directie? Sau setarile de gpl?
                  Nu te mai lega de asa ceva ca o dai in penibil, am bani de masina noua dar pur si smplu nu vreau sa o schimb, nu am nevoie, pana cade o folosesc in cele mai bune conditii.
                  Nu ma mai cita si vezi-ti de treaba, da-te jos din corcodus ca vorbesti prea de sus.
                  Eu cu mumus schimb pareri, l-am felicitat de alegerea facuta insa realitatea e alta.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • #84
                    Sa stii @ sam ca fiecare are dreptul sa aleaga ce doreste, nu am spus nimanui sa cumpere seat, eu am spus doar ce am facut eu.

                    Dar de aici si pana la a se denigra seatul si a se ridica in slavi loganul, si a se face vs-uri, vad sa este cale scurta

                    Daca imi luam logan eram pregatit ptr prb cu rugina, asa sunt pregatit ptr prb cu distributia... Important este sa fim multumiti de alegerea facuta, si eu sunt.

                    Daca tu ai nimeeit un logan ok , este iar ok, si cel din familie este ok,

                    Nu stiu daca sa observat, dar eu nu am denigrat loganul, in schimb reversul a fost destul de des, asta arata si cei 7 ani de acasa.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #85
                      Seatul eate peste logan la orice capitol, dar unii nu platesc pretul in plus pentru asta.
                      Sa dea Domnul sa n-ai probleme cu masina asta 500.000 km si sa o rulezi linistit.
                      La un pret de 10.000 euro, o diferenta de 2000 e foarte mare, la asta ne tot referim si eu si Cezar, comparatiile tale au fost intre masinile pe care ai fi vrut sa le cumperi, nu intre masini din aceeasi clasa.
                      Ca e placerea ta sunt absolut de acord si asta e cel mai important, sa fi multumit.
                      Ce m-a deranjat la un momentdat e ca a venit unul care a postat ca toledo e masina adevarata fata de logan. E o diferenta pe care nu o contesta nimeni, dar nu e colosala si e normal sa fie asa pentru ca e mai scumpa.

                      Au inceput sa apara tot mai multi agarici care comenteaza cu totul si cu totul subiectiv cu privire la orice.

                      Ps: 4000 rpm nu e totusi mult pentru rodaj?
                      Bafta.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • #86
                        Cartea spune sa nu depasesc 3/4 din turatia maxima in primii 1000km, iar dupa aceia pot sa o urc in limitare, dar progresiv.

                        Eu am mers cu ea constant la 3000 in tr5 , pana in tr4 maxim 2500, si de cateva ori i-am dat scurt pe tr 2 s 3, 4000rpm.

                        astept pana la 1000 sa vad ce poate. momentan pare sa poata binisor.

                        Eu zic ca i-am facut rodajul ca la carte, chiar mai bine.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #87
                          Samurache cu pretu` la rca mi-ai inchis vorbitoarea!
                          Keep walking...

                          Comment


                          • #88
                            @mumus: Geamul faţă şofer este cu impuls?

                            Comment


                            • #89
                              Are un impuls ciudat, adica doar pe coborare, o sa vreau sa imi mai activez unele chestii prin mufa obd, si vom vedea daca se poate face si ridicarea.

                              Oricum, as fi curios de ce au ales doar pe coborare impuls.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • #90
                                Probabil din motive de economie şi diferenţiere faţă de celelalte modele.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google