Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Al naibii de scump, dar nu as vrea sa stiu cat costa un capac de seat

    Azi facand un drum obisnuit, prin oras, unde vara scoteam un sub opt acasa, azi am scos 6.8 cu anvelope de iarna... eu nu mai inteleg nimic. medie 30 la ora.
    Last edited by mumus; 26 October 2014, 22:28. Reason: Automerged Doublepost
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • S-a resetat consumul mediu, in ultimii cincisute de km parcursi la o medie orara de 25km/h am avut consum 7.8

      Acum in ultimii o suta de km parcursi doar in oras, doar pe temperaturi scazute, la media de 26, am 7.5 la% cu gume de iarna.
      Last edited by 77sky; 14 January 2015, 09:03.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Salutare, good to be back

        Masinuta are in jur de 6000km, parcursi fara nici cea mai mica problema tehnica.
        Consumul mediu vazut acum cateva minute este: La viteza medie de 18 km/h, si vreo 50 km parcursi in total in 3 ore de 10,2 litri la suta.

        Extern in functie de vreme si frig consumul variaza intre 5.5 si 6 la suta.
        Interior intre 8.5 si 10 la suta.

        Am achizitionat si niste jante ptr gumele de vara.

        Si va mai pun si o poza cu masinuta, poate va era dor de ea

        Poza este facuta in noaptea de revelion.
        Attached Files
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Frumusica jegoasa !
          Niste lupe nu-i pui ?
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • Bine ai revenit din purgatoriu.
            Era benzina scumpa la momentul ultimului post pe thread.

            Comment


            • acum vreo saptamana am pus cu 5.08 lei

              HAi sa va mai detaliez un pic ce am mai vazut , simtit eu la masina.

              Masina asta parca e facuta ptr sezonul estival, iarna se incalzeste greu inauntru, se incalzeste greu motorul, parca nu trage calumea, consuma exagerat de mult pe vreme cu umiditate marita, imi placea mult mai mult vara de ea

              Vreau sa aud eventuale pareri despre jante, dupa parerea vostra, am ales bine?

              Originally posted by Andrei.TMT View Post
              Frumusica jegoasa !
              Niste lupe nu-i pui ?


              acum a aparut modelul facelift, la faruri ma interesez deja daca se potrivesc prinderile.
              Last edited by mumus; 13 January 2015, 21:56. Reason: Automerged Doublepost
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Ai rămas la jantele astea, nu la alea originale care se cojesc
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Mumusule am avut eu ce am avut cu tine dar mașina chiar arată bine rău zău.
                  De abia aștept sa o văd încălțată de vară.
                  sigpic

                  Comment


                  • Si astea-s cojite pe ici pe colo, dar mai intai vreau sa merg un sezon cu ele asa, sa vad daca bat, daca sunt ok, si daca da, posibil la anul sa le fac argintii si pun sigla seat, sau le fac cu plastidip. Negru mat sau vreo culoare care sa i se potriveasca.

                    Si un clasament pe decembrie 2014


                    Vanzarile SEAT pe luna decembrie 2014 in Romania:

                    - 56 masini noi fata de 42 in decembrie 2013 cu o crestere de 33%.

                    la masini sh inmatriculate, 365 masini fata de 368.

                    cele mai vandute modele noi:

                    TOLEDO - 29 bucati
                    LEON -23
                    IBIZA - 5


                    In total, in 2014, au fost vandute 530 masini noi, cu 13% mai mult ca in 2013( 466bucati).

                    Clasamentul primelor 20 modele vandute in Romania in decembrie:


                    LOGAN 975
                    DUSTER 427
                    OCTAVIA 294
                    SANDERO 233
                    CLIO 165
                    RAPID 160
                    DOKKER 150
                    FIESTA 149
                    CITIGO 120
                    GOLF 111
                    FOCUS 109
                    PASSAT 93
                    MOKKA 72
                    500L 66
                    TIGUAN 64
                    CAPTUR 62
                    AYGO 60
                    MEGANE 57
                    POLO 53
                    I20 51
                    Last edited by mumus; 13 January 2015, 22:33. Reason: Automerged Doublepost
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by mumus View Post
                      ..., iarna se incalzeste greu inauntru, se incalzeste greu motorul, parca nu trage calumea, consuma exagerat de mult pe vreme cu umiditate marita, imi placea mult mai mult vara de ea
                      Nu faci decât să-mi confirmi ce am auzit şi de la alţi posesori de benzinare TSI.

                      Bine ai revenit pe forum!

                      Comment


                      • Eu nu umblu cu cioara vopsita.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Care cioară, că doar nu a pomenit nimeni de ea...

                          P.S Cam slabă mişcarea pe forumul dedicat SEAT, am observat că ţi-ai făcut cont şi acolo.

                          Comment


                          • Sunt baieti de treaba, am participat si la o intalnire mare care a fost in Bv. Si sper ca vorbesti de site-ul cu terminatie in .EU ca celalalt e degeaba
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Originally posted by mumus View Post
                              Si sper ca vorbesti de site-ul cu terminatie in .EU ca celalalt e degeaba
                              La acela m-am referit şi eu.

                              Comment


                              • Welcome back!
                                Sa invarti cu placere jantele. Eu zic ca le-ai ales bine(imi place modelul), acum, cel mai important, e cum vor arata pe masina.
                                Drumuri bune!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google