Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am atins cifra rotunda, 6000 km
    Attached Files
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Arata bine albeata!

      Comment


      • Da, si consumul, acum ca nu mai e frig, e spre decent, 7.8 la medie de 24
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • E chiar bun consumul.

          Eu la Astra H de 90 de cp am 8.5 consum exclusiv in oras la viteza medie de 23 de km\h
          Last edited by stolniceanulucian; 29 January 2015, 23:25.
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • Eu cu Logan II TCe am 6,8l/100, cu viteză medie de 25,9kmh în Bucuresti
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Am vazut si la Stoicanu ca loganul consuma mai putin, totusi un cilindru in minus tre sa se vada la consum nu?

              Sunt curios la mcv tce cu cat o fi mai mare consumul in aceleasi conditii?
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Eu am viteza medie 28 km/h, ext-int. (pe ultimii 10.000km) Si afara nu merg incet. Autostrada 160, austrazile de afara 180-200. Cum faceti voi sa mergeti cu asa viteze in Bucuresti, nu stiu. Poate pe centura si doar seara!


                Un mcv sa fii sigur ca suge mai bine.

                La mumusica am inteles care-i treaba, ca Brasovul e nasol doar central. In rest, se circula ok. Ai si multe sensuri giratorii, e perfect. Dar in Bucuresti... Valeu mama. Pai uneori ajung mai repede pe jos decat cu masina!
                Last edited by Cezar; 30 January 2015, 01:55. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • 26 km/h viteza medie greuuuuu, in Bucuresti abia trec de 22 km/h [emoji28] si circul predominant seara dupa ora 21.....

                  HTC TapaTalk
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • Acu nu tot ce zboara se mananca, am mai prins pe unu parca tot pe forumul asta, punand si poze cu consum din Bucuresti si extern, consum foarte foarte bun... Si surpriza, uitandu-ma in exiful lor, erau facute la peste 100 cadre distanta,

                    El luase media din bucale si consumul de afara si le combina, punand pozele una dupa alta, si crezand ca il si cred... Omu cred ca nu stia de exif
                    Last edited by mumus; 30 January 2015, 07:49.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      Eu cu Logan II TCe am 6,8l/100, cu viteză medie de 25,9kmh în Bucuresti
                      eu merg pe minus, extrage benzina din ceata si o baga in rezervor. Ma gandeam sa pun si o instalatie de rafina GPL din aer ca de ceva timp pute a biogaz prin militari.
                      astept sa termine marmota de invelit ciocolata si o intreb si pe ea daca e ok.

                      scuze mumus, nu ma pot abtine sa nu rad la un mix bun.

                      Comment


                      • @skd_ozenel: Când lucrezi la Dacia, nu ai cum să fii obiectiv...

                        Comment


                        • Hai sa credem ca a incurcat vreo cifra... Eventual sa continuam pe threadul dedicat.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Azi am dat si eu geamurile cu Gs27, voi filma rezultatul la prima ploaie.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Pe 29 nu am încurcat nimic, azi s-au mai schimbat puțin - așa e când stai în buricul Bucureștiului.
                              Datele sunt pe kilometrajul și benzina consumată de la preluarea de la dealer - resetarea pentru consum la 100km e o prostie.
                              Attached Files
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Foarte fain, eu in brasov la vale, adica din sacele pana in brasov, scot cand nu ma grabesc 5.6 iar cand ma grabesc pana la 7.2 (cand nu e frig)

                                Invers, adica la deal, 9-10-11... medie am zis-o spre 8 la % la 24 viteza medie.

                                Ai un consum fantastic, pacat ca nu prea trage masinuta, da na, nu le poti avea pe toate.

                                Si mie imi comvenea sa traga mai rau si sa am consumul mai mic cu vreo 2 litri, da e bine si asa rau.

                                Sunt curios cum va fi la tine vara, ca vara la mine scade bine. Vara am vazut ca am consum de logan 0.9 tce
                                Seatu meu nu e gandit ptr frig din pacate

                                Da nu inteleg cum scoti tu in bucale vit medie de 26, tare mie ca e destul extern in ce ai pus tu acolo La mine e doar in oras. Drumuri scurte, maxim 6 km dintr-o bucata.
                                Last edited by mumus; 31 January 2015, 16:03.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google