Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @mumus: Din acelaşi motiv am apelat şi eu la soluţia cu folie pe geamuri.

    Comment


    • Tot ATR ?

      Sent from my Nokia 3310 using Morse.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Tot ATR...

        Comment


        • Buna folie, se simte calitatea fata de solar zone-le de pe masinile anterioare.

          Sent from my Nokia 3310 using Morse.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Şi eu sunt mulţumit de folie, mai ales că numai primesc niciun fel de reclamaţii din "spate".

            Comment


            • salut

              cand ti-au montat folia, au dat fetele de usi jos?

              si eu sunt tentat sa-mi pun dar cel mai priceput din domeniu face numai prin demontarea fetelor de usi si mie mi-e cam oroare de asa ceva...mi-e frica sa nu ma pricopsesc cu greierasi dupa aia, in plus ar trebui etansate la loc fetele de usi cu mastic si nu stiu daca are asa ceva. pe de alta parte, la fel face si cu masini de 100.000 de euro, le da si la alea fetele de usi jos...)

              Comment


              • Da, le-au dat jos, cred ca am pus si poze.
                Nu am nici un greieras, de nici un fel in masina.

                Si eu preferam sa nu le dea jos...dar asa lucreaza astia. Oricum mi-au lasat mizerie sub folia de la sofer, mi-au zgariat parbrizul cu cutterul, deci la marea firma Glass Tuning eu nu mai calc.
                La mizerie au zis ca se trage(vechea minciuna), si ca oricum am garantie si mi-o schimba oricand daca nu e ok...dar nu e intr-un loc unde sa vad mereu, si nu vreau sa imi dea iar fata de usa jos...
                Si cu zgarietura de pe parbriz, desi a facut-o muncitoru cand a pus parasolarul, nu a recunoscut... Noroc ca e chiar sub parasolar si se vede doar daca cauti, nu mai sunt profesionistii de alta data... In 2007 parca am pus pe logan la ei, si au lucrat repede si impecabil, acum mai incet si mai prost...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • ok, mersi. ma mai gandesc atunci daca merita asumarea riscului

                  oricum, vreau sa remediez acu in primavara niste zgarieturi de pe bara fata si capota (pe casco nu merge facut ca cica pe aparat nu se vede nimic sau e risc neasigurat in cazul barei fata-exfoliere vopsea in colturi- bara vopsita tot de reprezentanta) si chiar nu am chef sa inlocuiesc unele zgarieturi cu altele noi

                  si la reprezentanta mi-au zgariat plafonul cand am schimbat parbrizul, am observat numai cand am ajuns acasa. au zis ca nu are nimic, ca nu a ajuns la tabla. la casco ce sa le zic? ca e vina reprezentantei? risc neasigurat )

                  imi vine sa-i dau foc si la casco asta, nu poti remedia mici zgarieturi, trebuie sa ai dita mai lovitura, sa vada tot bou ca e lovita/zgariata/vandalizata
                  Last edited by cristi....; 10 February 2015, 13:34.

                  Comment


                  • va recomand sa mergeti la piratu pe titan nr. 1, eu am folia din 2008 pusa de el, nu se compara cu nimeni din brasov!
                    sigpic

                    Broker de asigurari DESTINE

                    Comment


                    • Am schimbat becurile, acum pe faza scurta am valeo aqua vision, si pe lunga osram silverstar 2.0
                      Momentan pot sa spun doar ca faza scurta arata ca un curcubeu, galben, albastru, mov, arata interesant, da vedem cum or lumina lunga sigur va fi foarte ok. Revin diseara cu un update.
                      In poze din pacate nu se vad reflexiile acelea interesante
                      Attached Files
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • am vazut in retrovizor ceva asemanator la un logan, chiar ma chioram ca vitelul si nu intelegeam de unde iese curcubeul.
                        se vedea in acelasi timp si verde si portocaliu pe oglinda farului. de luminat luminau ok. suficient de puternic.
                        pare interesant. cat a fost scorul?

                        Comment


                        • Eftin 54 lei, sper sa lumineze ok, ca deasta le-am luat, nu ptr curcubeu, ala e bonus M-am luat dupa @Stoicanu.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Booon.
                            Am mers cu becurile si pe inserat si seara.
                            Prima impresie, pe inserat, lumineaza galben, da galben frate...
                            Comparatia va fi facuta cu osram silverstar 2.0
                            Lumina este suficienta, dar galbena, pe noapte,adica pe la ora 19, pe soseaua semiuscata iti da impresia ca strada mai este luminata si de sus de undeva, e lumina multa si clara, dar usor de tot galbuie, dar spre alb totusi.
                            Per total par sa lumineze aproape identic ca intensitate fata de osramuri, dar din cauza luminii galbuie parca nu e asa de bine, dar totusi sunt zone pe care cum am mai spus, ai impresia ca mai lumineaza ceva strada...
                            Astept cu nerabdare prima zapada/ploaie/ceata, pe strada lumina imprastiata pe drum in unele cazuri pare mai mare comparativ cu alte masini, (am comparat masini cu bec halogen cu fabricatie apropiata)
                            Zapada de pe marginea drumului cu osramurile era alba, cu astea e galbuie.

                            Las imaginile sa vorbeasca, si daca consider ca merita urcat filmul, va voi da link. Din fata becurile par curcubeu arata super interesant

                            Ultimile 2 poze(cele din garaj) sunt cu si fara faza lunga, pacat ca pana si telefonul isi face repede balansul de alb, si nu se vede culoarea reala asa de bine.
                            Attached Files
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Filmuletele sunt postate la threadul cu becuri ptr logan.

                              Si ma pregatesc ptr un plin cu omv maxx 100, acum am pus peste putina ramasa in rezervor 10 litri, sa se amestece, si cand se consuma fac plinul cu omv maxx 100, sa vad daca fuge mai bine? cum consuma...
                              Last edited by mumus; 11 February 2015, 22:37. Reason: Automerged Doublepost
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • de unde le-ai luat nene, gasesc si pe h4?
                                sigpic

                                Broker de asigurari DESTINE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google