Senzori Parcare Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzori Parcare Logan II

    Despre senzori pentru logan II nu am gasit thread, doar pentru logan I.

    Sper ca maine sa-mi ridic si eu Logan-ul de la reprezentanta. Un Laureat de 1,5 dci 90CP. Problema e ca nu aveau pe stoc si cu pachetul de siguranta cu senzori. As dori sa gasesc/montez doar ceva "original".
    La reprezentanta au pe stoc tot felul de firme noname.

    Deci, din cei care aveti, ce tip/marca de senzori se pun pe logan II din fabrica ?
    Am inteles ca locurile de gauri pentru senzori sunt premarcate pe interior.

    In alta ordine de idei m-am uitat pe la Valeo si Spal Easy. Ultima imi surade pentru ca producatorul permite vopsirea senzorilor.

  • #2
    Codul pentru senzori montati ulterior este: 8201322684. Senzorii de fabrica au alt cod si un singur conector.
    Vezi si http://www.tech-accessoires.renault....are-accesorii/ alegi Logan II
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Ai verificat daca sunt facute semne pe interior? Fare curios sunt... si mie o sa imi trebuiaaca foar ca eu o mai astept(masina).

      Comment


      • #4
        Nu am verificat. Mi-au spus cei de la reprezentanta.

        Comment


        • #5
          Ce greu e sa-ti iei o pereche de senzori de pe eBay cu 60-70 de lei......
          Crezi ca daca sunt de la o firma cunoscuta sunt placati cu aur? In plus, daca vrei sa fi smecher, iti iei banda senzoriala si nu mai faci gauri in spoiler.

          Comment


          • #6
            Eu mi-am luat cu 75 lei set de 4 senzori cu buzzer, fara afisaj, dar in UC are loc si pt conexiunile spre indicatori led sau display.

            Comment


            • #7
              Azi mi-am montat senzorii cu un display minimalist la reprezentanta si au iesit destul de bine. Functioneaza ok. Pret 400 lei cu factura (senzori, vopsit si montaj). Stiu, e un pic cam scump fata de piata, dar nu am vrut sa am probleme de garantie pe partea electrica.

              Gaurile sunt predesenate/marcate pe interior din fabrica.
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Super tare. Arata chiar bine vopsiti in culoarea caroseriei. Nu inteleg de ce nu vor sa ii vopseasca in fabrica - probabil costuri etc.
                O poza din int cu displayul daca poti sa pui.
                Bafta

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • #9
                  Senzorii astia se pot oprii/dezactiva?
                  Uite și centrala de fabrica:
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by M.FLORIN View Post
                    Super tare. Arata chiar bine vopsiti in culoarea caroseriei. Nu inteleg de ce nu vor sa ii vopseasca in fabrica - probabil costuri etc.
                    O poza din int cu displayul daca poti sa pui.
                    Bafta

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    Dacia nu ii vopseste fie sa nu ridice costul, fie senzorii sunt un model ce nu se pot vopsi.
                    Senzorii pusi la mine se pot vopsi (scrie pe cutie si prospect).


                    @t0rquemada pot sa-i dezactivez prin butonul on/off de la difuzor/buzzer.
                    PS. astept sa-mi comunici ce contine harta ta de navi.
                    Attached Files
                    Last edited by cosmins2000; 27 September 2013, 09:29.

                    Comment


                    • #11
                      Arata bine amplasat acolo ... eu ma gandesc ca acolo sa pun un monitor pentru camera spate - asta in cazul in care nu reusim sa punm camera spate pe media nav.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • #12
                        M-am gandit si eu initial la o camera, dar am renuntat nu din prisma pretului ci nu cred ca o sa arate bine.
                        Daca te uiti in spate nu prea ai unde sa o montezi, doar langa becul ce ilumineaza numarul. Acolo s-ar putea sa fie prea jos si cand te apropii de ceva e posibil sa nu apreciezi bine distanta. Apoi, oglinzile ce contin lcd-ul sunt in general mai mari/lungi , nu arata prea bine (chestie personala), posibil sa tremure in mers si vei intampina greutati la rabatarea parasolarelor.

                        Comment


                        • #13
                          Loc pentru camera exista ... poti sa o pui in bara - sub numar - poti sa pui suport de numar cu camera cu tot etc. Problema intr-adevar e pe la display ... locul de deasupra oglinzii este destul de limitat - dar nu e imposibil de amplasat acolo.
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • #14
                            salut,stiti cumva se pierde ceva garantie pe partea electrica daca montam senzori de parcare .
                            eu am comandat logan 2,dar fara acel pachet cu senzori( lipsa de finante), si ma gandeam sa montez ulterior, intr un service autorizat rar care monteaza si alarme,dar imi fac griji ce o sa zica astia de la dacia la faza asta
                            in cel mai rau caz cumpar senzorii si ii montez la reprezentanta

                            Comment


                            • #15
                              daca se monteaza in service nu are treaba cu garantia,am un set de senzori de origine dacia daca este interesat cineva.detalii PM
                              Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                              Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                              Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google