Senzori Parcare Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by panselin4 View Post
    bijou, pretul de 450 de ron cerut de dealer pt senzori include si manopera?
    Cu siguranta este cu manopera inclusa.

    Comment


    • #32
      Cum sa dai 450 lei pe niste senzori,nu mai vorbim ca trebuie sa gauresti bara samd.
      Nu vreau sa fac reclama nici nu voi da vreun link dar o camera de marsarier cu suport de numar cu tot sau chiar in lampa de numar,am vazut pe aici cineva a cumparat din china,online, plus o oglinda suplimentara cu monitor de 4.3 costa undeva la 120 lei plus 180 suportul de numar cu camera cu tot ajungi la 300,in service(reprezentata) am dat 60 lei pe montaj si o folosesc de un an fara nicio problema,nu as da camera pe senzori niciodata.Zic si eu,e doar o alternativa,senzorii sunt buni si ei dar nu la pretul ala.
      Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

      Comment


      • #33
        O lampă de iluminare a numărului cu RVC costa 18$(20$ acum) cu transport din China = 69 RON, Medianav-ul vreo 300euro, Menavrus 40 euro, rezultatul face toți banii - restul e can can.

        Și da, dacă ai banii, merită pack securite - te scutește de bătăi de cap.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #34
          Din pacate menavrus nu mai este disponibil si nu exista vreo certitudine ca vor reaparea.
          Un link cu minunatia aia de rvc se poate?
          Mersi
          Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

          Comment


          • #35
            Menavrus se poate cumpara și acum.
            Camera
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #36
              Buna Seara ,

              Azi am fost la Dealer si am platit avansul .

              @panselin4
              Printre picaturi - tare aglomerat tipul !!! - am aflat ca de fapt senzorii sunt 495 LEI cu Manopera !!! asa ca deocamdata PAS .
              Dar raspunsul lui a fost ferm ( evident ca doar e dealer !) ca daca pun ceva extra - legat de partea electrica ADIO Garantie . Doar la Service-uri Autorizate Dacia !!! .

              Asa ca pt moment dupa ce vine masina in afara de alarma ce o pun ei Bonus am sa o dotez doar cu aparatori noroi , covorase , tavita portbagaj acestea facand parte din elementele care nu afecteaza garantia , si mai am nevoie de sfatul vostru in legatura cu acele antifurturi originale Dacia pt roti cu amprenta personalizata daca sunt bune .

              Nu ma intrebati ce fel de alrma pune pt ca "este secret intern" al dealerului !?!?!? .

              Iar legat de senzorii de parcare nu stiu ce sa zic , ca tare nu vreau sa pierd garantia avand in vedere ca este un model f nou insuficient testat si din ce am citit pe Forum sunt multe hibe mai mari sau mai mici care necesita drumuri pe la dealer si service .

              Off Topic :
              Si ar mai fii acele mici imbunatatiri cu diverse chedere pe ici pe colo , aparatori antipraf pe la portiere , etc . Se pot gasii mai multe din aceste elemente la un singur vanzator sau trebuie sa caut prin topicuri legat de fiecare subiect ? .

              Multumesc si drumuri frumoase tuturor .

              Comment


              • #37
                dai un ,search,si o sa gasesti cam tot ce vrei,iar referitor la senzori ia-ti gandul de la ei cat ai masina in garantie.sau sa dai cat cer ei la reprezentanta chiar nu merita.

                Comment


                • #38
                  @gaboneygg Multumesc dar @t0rquemada spunea mai sus ca senzorii al caror manual este in link se pot monta SI DUPA ce ai masina la un service Dacia sau am inteles gresit ?

                  @t0rquemada nu am inteles ce este le pozitia "G" in manual .

                  Comment


                  • #39
                    (G) e difuzorul, la senzorii montați în fabrică difuzorul e în stâlpul C din stânga(între ușa spate și lunetă)
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #40
                      Poti face asa: pui senzori clasici, simpli de pe ebay(sunt ok), infigi un fir in mufa becului de marsarierre, si masa pe vreun surub, iar cand le faci vizita la service, scoti firele, daca se leaga de ceva, le spui ca ai gaurit bara, ai montat totul, dar nu sunt conectate, astepti sa iasa din garantie. O data pe an sa scoti 2 fire dureaza 10 minute.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #41
                        nu se merita sa umbli la masina cat este in garantie.(daca se pierde garantia).macar sa stai linistit 3 ani sau cat ai garantie.

                        Comment


                        • #42
                          La seat ma costat 420 lei, am platit, am senzori...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #43
                            Parcă mașina venise fără senzori de parcare.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by bijou View Post
                              Buna Seara ,

                              Azi am fost la Dealer si am platit avansul .

                              @panselin4
                              Printre picaturi - tare aglomerat tipul !!! - am aflat ca de fapt senzorii sunt 495 LEI cu Manopera !!! asa ca deocamdata PAS .
                              Dar raspunsul lui a fost ferm ( evident ca doar e dealer !) ca daca pun ceva extra - legat de partea electrica ADIO Garantie . Doar la Service-uri Autorizate Dacia !!! .

                              Asa ca pt moment dupa ce vine masina in afara de alarma ce o pun ei Bonus am sa o dotez doar cu aparatori noroi , covorase , tavita portbagaj acestea facand parte din elementele care nu afecteaza garantia , si mai am nevoie de sfatul vostru in legatura cu acele antifurturi originale Dacia pt roti cu amprenta personalizata daca sunt bune .

                              Nu ma intrebati ce fel de alrma pune pt ca "este secret intern" al dealerului !?!?!? .

                              Iar legat de senzorii de parcare nu stiu ce sa zic , ca tare nu vreau sa pierd garantia avand in vedere ca este un model f nou insuficient testat si din ce am citit pe Forum sunt multe hibe mai mari sau mai mici care necesita drumuri pe la dealer si service .

                              Off Topic :
                              Si ar mai fii acele mici imbunatatiri cu diverse chedere pe ici pe colo , aparatori antipraf pe la portiere , etc . Se pot gasii mai multe din aceste elemente la un singur vanzator sau trebuie sa caut prin topicuri legat de fiecare subiect ? .

                              Multumesc si drumuri frumoase tuturor .
                              cam prea scumpi senzorii de parcare, nu prea merita asa de mult
                              legat de alte imbunatatiri care nu afecteaza garantia, cu chedere si aparatori , nu cred ca vei gasi toate cele necesare la un singur vanzator,insa gasesti multe lucruri interesante pe forum , pentru inspiratie,- uite eu de exemplu caut acum sa montez o lampa in torpedou, o imbunatatire care eu zic ca este binevenita- este aiurea, pana si dacia lui taica-miu din 1998 avea lumina in torpedou

                              Comment


                              • #45
                                Off-topic la ce a zis panselin: daca va uitat in topredo unde trebuia sa fie lampa veti vedea ca este trasat conturul lampii. Cel putin la mine sunt trase liniile si atunci e usor de decupat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google