Senzori Parcare Sau Camera?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Când nu studiezi:

    -echiparea Prestige vine cu senzori parcare spate default
    -camera de marșarier e +100euro

    -pack securite = volan îmbrăcat în piele + CCSL(Cruise Control/ Speed Limiter)

    Fiind K52 ph2 activarea/montarea CCSL e mai simplă doar butoanele de pe volan, restul sunt la locul lor (Prestige vine cu S&S standard deci senzorul de ambreiaj e deja prezent)
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #17
      @t0rquemada
      Ai cuvantul meu ca daca ai fi avut dreptate ai fi primit un sixpack de bere de la mine!

      Insa nu ai dreptate. Camera e 100 EUR dar necesita prostia aia de navi! deci 400

      Comment


      • #18
        Originally posted by t0rquemada View Post
        Când nu studiezi:
        Stiam ceva, insa nu suficient. Fiind pe telefon si neavand semnal bun, nu am "riscat " sa incarc pagina Dacia in cateva minute. Stiam ca pilotul si limitatorul sunt in acelasi pachet, iar senzorii alt optional, insa nu stiam ca senzorii sunt inclusi in echiparea Prestige.

        Deci ramane sa cumpere doar pilotul+limitatorul. Eu asta reocmand.

        Comment


        • #19
          Evident, trebuie și prostia(pentru unii care vor să facă cartofi pai și cafea) aia navi altfel pe ce afișezi imaginea LOL

          Să cumperi prestige fără medianav e de porc, dar mă rog fiecare e cu piticii/finanțele lui


          La ph2 trebuie alt tip de cameră, faza de la ph1 pică
          Last edited by t0rquemada; 15 April 2017, 20:33.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #20
            Originally posted by sebibv View Post
            ...
            Insa nu ai dreptate. Camera e 100 EUR dar necesita prostia aia de navi! deci 400
            Prestige vine cu prostia aia de navi inclus. Ori este Prestige ori nu mai este?

            Comment


            • #21
              Baieti, apreciez ajutorul vostru. Poate asta era pe...Dacia 1310... Acum nu mai pupi Navi decat extra!
              Aruncati si voi o privire pe site-ul Dacia. Fa-o si iti dau si tie un 6 pack de bere daca ai dreptate. Dar nu ai nici tu.

              @Tork: de navigatie am pot lipsi. O folosesc rar. Si daca imi trebuie am GPS dedicat sau telefon. Si tot respectul ptr tine. Am ajuns la pagina 100 de pe topicul cu Navi .

              Incerc sa ma gandesc ce mi-ar fi mai util... CC sau camera de marsarier .
              Nu stiu daca e de port sau nu sa iei Prestige fara Navi. E de porc sa iei Laureat in loc de Prestige ptr ca ai discount 600 EUR doar la prestige sau 5 ani garantie+revizii.
              Last edited by sebibv; 15 April 2017, 20:40.

              Comment


              • #22
                In cazul asta ia-ti prestige fara navi si camera de marsarier. O folosesti mai des decat CC. Oricum in oglinzi nu se vede atat de bine incat sa parchezi fara stres. ;)

                Comment


                • #23
                  Îți spun de ce e de porc, pentru că poți avea pe ecranul medianav informații despre climatizarea automată, eco2drive și temperatură - evident neoficial

                  Medianav era inclus în echiparea standard Prestige ph1 aia cu 195/55 R16 ulterior e opțional (290euro sau mai nou 300)
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #24
                    Si ce informatii obtin despre: climatizarea automată, eco2drive și temperatură? Trebuie si acel multiplexor?
                    Sunt abia la pagina 115 din acel tipic. Daca ma alsa sotia, il termin.
                    Last edited by sebibv; 15 April 2017, 21:04.

                    Comment


                    • #25
                      Nu vine cu Navi. E optional.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • #26
                        Dacă tot faci credit ia și navigația+camera din fabrica . Dacă mergi preponderent urban nu prea ai ce face cu Cruise Control deși volanul îmbrăcat în piele arata și se simte bine. Ma rog îl poți face și ulterior dacă te deranjează. Eu unul am luat pack securite în special pt volan sa nu mai alerg sa îl fac și pe el.
                        400 euro în 5 ani sau pe cat faci creditul nu te lovesc prea rău la rata.

                        Comment


                        • #27
                          Am luat eu Prestige pe 21.03 cu pack securite dar fără navi ( este de 🐷 ), dacă vroiam navi și camera mai scoteam 400€. Acum caut navi și cameră ( navi am găsit la 700lei și camera la 160lei) și tot ies mai bine decât dacă o luăm de la Dacia. Deci Prestige este fără navi.

                          Am plecat de la început pe ideea că o să ii iau navi dar nu de la Dacia, știam că o să bag ceva bani in ia și am calculat ceva. Până acum am băgat undeva la 1.100lei ( cheder capotă, obturatoare praf, tubulatura pasageri spate, ceva leduri, becuri far, folie, toate elementele de aerodinamică) , mai urmează navi+cameră, jante pt cauciucuri de iarnă ( am pe ea 195 și de iarnă am luat 185, pe astea nu le-am mai pus la socoteală 800lei ),ceva insonorizare uși- portbagaj și nu mai enumăr
                          Last edited by dl_dr25; 16 April 2017, 02:08. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #28
                            Of... Ce-mi faceti voi mie... Ma bagati in faliment ;).
                            Ma gandesc serios sa le iau pe amandoua. Poate renunt in prima faza la alarca ca oricum nu ma incanta sa jumuleasca astia firevprin bord inainte sa de ac și eu cativa km...

                            Comment


                            • #29
                              Cruise controlul se achizitioneaza acum separat fara volanul in piele...deci dai doar 150 euro pentru cruise control. Sau cel putin asa era luna trecuta pe 22 cand am comandat masina (tot MCV Prestige), eu chiar vroiam si volanul in piele insa nu l-am putut comanda fiind stoc 0. Cum spun si colegii e mai usor sa pui dupa navi+camera daca nu ai posibilitatea acum, ba chiar mult mai ieftin, cruise nu il mai poti pune asa usor dupa sau clar va fi mult mai scump. Plus ca ai senzorii care te ajuta
                              Last edited by Gaby20045; 16 April 2017, 20:00.

                              Comment


                              • #30
                                Pe site la dacia e in continuare pachet cruise + volan la 250 euro
                                Alarma in mod normal ti-o ofera dealerul moka...si niste covorase de cauciuc. Cere oferta de la mai multi si vezi ce iti ofera fiecare.
                                Eu as recomanda sa negociezi o cotiera cu spatiu de depozitare in locul ei..dar tu decizi de ce ai nevoie mai mult. Dacia e o masina foarte tare.. nu se copiaza cheile dar o poti sparge cu o surubelnita....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google