Senzori Presiune Roti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Probabil o sa le las la service
    Le indreapta ei, le vopsesc si le vand la pret de nou. Ma gandeam sa le dai unui vecin de la tara care are caruta, dar cand o pune 2-3 lemne "babane", crapa de tot jantele astea.

    Comment


    • Ei si tu....daca nu era distanta la mijloc, le faceam ca noi si castigam un ban (stantam KFZ pe ele), ce-mi pasa mie ca exista prosti pe pamant, selectia naturala.....
      Le vindeam cu cauciucurile Debita, astea de pe Sandero, la promotie, 500 toate 4, nu asa,.... ca e dubios...., 800 toate 4, si ma scoteam cu niste Michelin-uri.....
      Last edited by Oti; 26 October 2016, 17:40.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Originally posted by alinn28 View Post
        In manual scrie clar, cel putin la mine, daca pe usa ai eticheta aceea care prezinta niste senzori inseamna ca nu ai senzori in roti
        Adica asta.

        Comment


        • Astazi, am schimat cauciucurile de vara cu unele de iarna pe jante cu valve cu senzori. La plecarea din sevici am setat cumputerul, nici o problema! dupa cativa km surpriza se aprin doi martori in bord, cel zig-zacul si cel in forma de pneu. Ca sa fie? am facut din nou presiune in cauciucuri nu am pierderi. masina e un logan 2 din 2015

          Comment


          • De câte ori să repet:

            din 09/2014 TPMS direct cu senzori presiune prea mică/mare și temperatură - trebuie schimbați la expirarea bateriei
            din 11/2015 TPMS indirect(via ABS) avertizare doar la presiune prea mică - nu ai ce să schimbi

            cel mai probabil mașina e cu TPMS direct
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • @Daradici: vezi sa nu-ti fi bulit cei de la vulcanizare vreun senzor cu sculele lor antice.
              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

              Comment


              • sincer nu cred ca am stat dupa ei...

                tind sa cred ca e dusa bateria la unul din ei, se consuma asa repede dupa un an si un pic?
                Last edited by Daradici; 2 November 2016, 23:53. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Am un Logan 2016 fără senzori de presiune în anvelope. Pe cauciucurile de iarna, am senzori de presiune în anvelope. Dacă cineva este interesat de senzori noi, am 4 senzori cumpărați în septembrie 2016 de la reprezentanta, dar nu am ce face cu ei pentru ca mașina are senzori pe abs. M-au păcălit cei de la reprezentanta ca am senzori și mi-am cumpărat un set degeaba. Cine are logan 2015 și vrea senzori noi pentru cauciucuri de iarna,sa scrie aici și stabilim cum sa vi dau.

                  Comment


                  • Ce dragut din partea lor, au facut o vanzare in plus, au bifat un covrig mai mult la salariu. Clientul nostru, fraierul nostru!
                    Daca tot ai descoperit "patania", ai incercat sa le faci retur?
                    Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

                    Comment


                    • N-a incercat ca altfel nu mai scria aici.
                      @Ady F ar fi frumos sa te duci la ei si sa le zici: "nu va e rusine? Dati-mi banii inapoi pe senzori si pentru 10 litri de benzina pe care am consumat-o pana aici ca m-ati pacalit si m-ati mai si pus pe drumuri." [emoji12] [emoji41]

                      Comment


                      • Cred că așa sunt instruiți, au încercat să mă păcălească si pe mine dar nu m-am lăsat pt ca știam că nu am senzori.

                        Comment


                        • La livrare mi-a zis ca dacă nu o sa am senzori de presiune și pe anvelopele de iarnă o sa se aprindă martorii în bord. Eu băiat conștiincios am zis :Bine frate dă-mi o pereche de senzori și ca răsplată pentru efortul depus pentru mine, am sa vin la voi sa îi și montați. Astăzi mi-au zis ca n-am TDMS direct. Superb!

                          Comment


                          • O mare parte din personalul de la reprezentanta face parte din
                            categoria ID-10-T. Desi eram sigur in proportie de 99.99% (avand in vedere postarile lui t0rq) ca masina livrata in iulie 2016 nu are senzori de presiune ci functia aceasta este asigurata de catre blocul ABS, idiotul de la livrare imi raspunde: Ce treaba are ABS cu presiunea in roti?
                            N-are omule, e trecuta in manual asa ca sa fie paginile ocupate... . lasa ca stau cu becul aprins in bord, nu cumpar senzori, mi-am spus in gand...

                            Comment


                            • N-au prea vandut si trebuie sa scape de stoc.

                              Comment


                              • Si sunt si ieftini, costa doar 120 Ron unul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google