Senzori Presiune Roti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Mai avantajos ca pe aliexpress nu cred ca gasesti... Au si free shipping!
    Multumesc, @T0rquemada pentru hint!

    Comment


    • #32
      Originally posted by Oti View Post
      Ce ET au jantele? pt L2 recomandarea este ET40. Poate cei din reprez au nevoie de clienti, nu acum, sunt sanse ca la un rulaj de 40k sa apara problemele. Eu cred ca in jurul val de ET40 nu sunt probleme.

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
      Parca jantele vechi au et ul de 43. Dar ma voi uita cele de logan 2 au parca et 40
      Oricum sunt convins ca nu sunt probleme

      Comment


      • #33
        Multumesc pt raspuns, ET 40 au jantele pt L2. Cu ET43 (janta este mai spre interior) daca nu se ating de carenaje cand virezi, nu o sa fie probleme, oricum iarna o lasi mai moale cu viteza.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • #34
          Originally posted by claudius_log View Post
          La sfarsitul lui noiembrie imi soseste si mie masina, MCV 1,5 Dci 90 CP.
          Are cineva idee, vine deja incaltata cu roti de iarna sau cu all-season? ....
          Originally posted by micutzu666 View Post
          Cu cele de vara vine!
          Normal ar fi sa livreze masina cu roti de iarna, conform cu legea data.
          Daca faci accident pana acasa? - asigurarea nu zice nimic?
          Sau sa poti alege macar.
          ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

          Comment


          • #35
            No problem, daca ceri iti vinde dealerul si un set de roti de iarna. Dar dat fiind ca nu stam la polul nord, vei face mai multi km cu rotile de vara.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #36
              Originally posted by ZFMFLORIN View Post
              Normal ar fi sa livreze masina cu roti de iarna, conform cu legea data.
              Daca faci accident pana acasa? - asigurarea nu zice nimic?
              Sau sa poti alege macar.
              Ai dreptate cu legea care impune anvelope de iarna in anumite conditii, dar eu nu stiu nici un importator de masini, nici un dealer care sa vanda masina noua echipata cu anvelope de iarna decat la cerere si contracost, asta pe langa anvelopele de vara

              Comment


              • #37
                E corect cum vin cu anvelope de vara. Eu mi-am ridicat masina la sfarsitul lui noiembrie din reprezentanta si tot asa a venit cu anvelope de vara. Mi-am cumparat Barum de iarna din oras si le-am montat chiar in reprezentanta fara nicio cheltuiala ( am platit plumbii doar ).
                Oricum trebuie sa-ti iei, prefer sa am Continental ptr 3 anotimpuri si altceva mai slabut unpic pentru iarna ...

                Comment


                • #38
                  Bună seara,azi am montat și eu cauciucurile de iarnă și implicit senzorii de presiune,dar spre uimirea mea nu s-a aprins niciunde martor în bord.Aveți idee cum se configureaza/împerechează? S-au acest proces are loc automat?Mulțumesc.

                  Comment


                  • #39
                    Vinerea asta am montat si eu cauciucurile de iarna in reprezentanta. Pot sa-ti spun ca au conectat un laptop undeva in torpedou si au facut o imperechere a senzorilor cu calculatorul masinii, cel putin asa au spus.

                    Sa inteleg ca la tine nu s-a facut nicio imperechere, nu ai fost la un service autorizat Dacia?
                    In acest caz inseamna ca e vrajeala faza cu imperecherea si vor doar sa ne faca dependenti de reprezentantele lor!
                    Last edited by 77sky; 8 November 2015, 15:58.

                    Comment


                    • #40
                      Nu,nu am fost în service autorizat,pana la urma mi s-au aprins si mie martorii în bord și împerecherea lor s-a făcut din opțiunea set tire presure(din CB) fără conectarea la calculator.

                      Comment


                      • #41
                        Cat au costat Flo?
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • #42
                          160 Ron set de 4 buc.De ce?tu de unde i-a luat?

                          Comment


                          • #43
                            Eu nu i.am activat si nici nu am cumparat alt set pentru jantele de iarna.Stau cu martorii aprinsi 3 luni,nefiind un mare deranj.Stiam ca unii originali sunt scumpi.Credeam ca ai cumparat din reprezentanta,ceva de genul.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • #44
                              FloNick, daca nu e cu deranj, poate ne spui si noua de unde ai achizitionat celebrii senzori...

                              Comment


                              • #45
                                De pe forumul loganclub caută și vei găsi sau pe PM [emoji14]

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google