Senzori Presiune Roti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Sa inteleg ca senzorii de presiune nu pot fi montati pe jantele KFZ 8932?? Ci doar pe jantele OEM?

    Comment


    • #62
      am aflat pana la urma

      Comment


      • #63
        Am reușit să rostuiesc 4 senzori de presiune de origine cu 81 ron bucata de la un magazin din Timișoara (numele lui se lagă de Odiseea și un personaj cu un singur ochi) asta după ce am cerut ajutor aici pe forum și nu l-am primit. Cred că cei care se laudă că pot oferi produse la prețuri promoționale ar trebui să înceteze să o mai facă. Mă așteptam la mai multă solidaritate!!!! O zi bună tuturor.

        Comment


        • #64
          Ceva edificator pentru senzorii de presiune
          http://www.e-automobile.ro/categorie...roti-tpms.html

          Comment


          • #65
            Senzori presiune roti Logan 2

            Am "incaltat" Loganul de iarna, jante, cauciucuri, fara senzori de presiune. Bordul, precum pomul de Craciun. (2 indicatori aprinsi, roata cu semnul exclamarii si "ecranul de osciloscop" portocaliu). Am cumparat senzori, montat pe jantele noi, resetat din CB (apasat SET TP mai mult de 5 secunde) si functioneaza la fel ca senzorii originali, nu a fost nevoie de "imperechere" la reprezentanta. Loganul este fabricat in mai 2015. Multumesc user-ului Planetara pentru senzori.

            Comment


            • #66
              as dori si eu un set de senzori presiune roti
              m-a poate ajuta cineva cu o adresa sau link unde as putea gasi
              multumesc

              Comment


              • #67
                Intreaba-l pe user-ul Planetara. http://www.loganclub.ro/forum/am_de_...t41984p74.html
                Last edited by 77sky; 2 March 2016, 19:59.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by ctropett View Post
                  Am "incaltat" Loganul de iarna, jante, cauciucuri, fara senzori de presiune. Bordul, precum pomul de Craciun. (2 indicatori aprinsi, roata cu semnul exclamarii si "ecranul de osciloscop" portocaliu). Am cumparat senzori, montat pe jantele noi, resetat din CB (apasat SET TP mai mult de 5 secunde) si functioneaza la fel ca senzorii originali, nu a fost nevoie de "imperechere" la reprezentanta. Loganul este fabricat in mai 2015. Multumesc user-ului Planetara pentru senzori.
                  Îți funcționează perfect!
                  Ușerul planetară a spus ca trebuie mers la service, care o fi adevărul?

                  Comment


                  • #69
                    Cred ca la modelele fabricate cel puțin după mai 2015 nu mai e nevoie de împerechere cu mașină. Sau cel puțin nu mai e nevoie măcar pentru al doilea set de senzori. După ce i-am montat și am apasat 5 sec. SET TP nu s-au mai aprins indicatorii din bord.

                    Comment


                    • #70
                      Daca aveți două seturi de jante trebuie senzori pe ambele,
                      În caz contrar, chiar dacă resetați CB, după ceva timp se aprind din nou.
                      Lucrul îmbucurător este faptul ca dacă luați senzori identici nu e nevoie de nici o scriere de soft.
                      Lucru confirmat de inginer reprezentanță Dacia Renault.
                      O să va confirm după ce îi montez.

                      Zvonuri precum la fiecare schimbare vara iarna de jante trebuie rescris softul, sau fara ID nu se poate scrie softul sunt afirmații doar pentru a scoate bani din buzunar oamenilor în necunoștința.
                      Voi reveni
                      Last edited by 77sky; 2 March 2016, 20:42.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by ctropett View Post
                        Cred ca la modelele fabricate cel puin dup mai 2015 nu mai e nevoie de împerechere cu main. Sau cel puin nu mai e nevoie mcar pentru al doilea set de senzori. Dup ce i-am montat i am apasat 5 sec. SET TP nu s-au mai aprins indicatorii din bord.
                        Stii tu ceva ... dar nu e chiar pe acolo. S-au adus modificari blocului ABS si de acolo provine jmecheria asta [emoji3] [emoji3] .

                        By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by csachiri View Post
                          Daca aveți două seturi de jante trebuie senzori pe ambele,
                          În caz contrar, chiar dacă resetați CB, după ceva timp se aprind din nou.
                          Lucrul îmbucurător este faptul ca dacă luați senzori identici nu e nevoie de nici o scriere de soft.
                          Lucru confirmat de inginer reprezentanță Dacia Renault.
                          O să va confirm după ce îi montez.

                          Zvonuri precum la fiecare schimbare vara iarna de jante trebuie rescris softul, sau fara ID nu se poate scrie softul sunt afirmații doar pentru a scoate bani din buzunar oamenilor în necunoștința.
                          Voi reveni
                          Știi ceva dar nu tot.

                          UCH-ul știe de 2 seturi cu condiția să aibă o bifă(cu derelek) de autolearn(primele loturi nu aveau bifa de unde și necesitatea de învățare).

                          Chiar și cu bifa de autolearn nu se pot învăța mai mult de 255 de seturi de senzori.

                          Din noiembrie 2015 ai TPMS indirect, via bloc ABS/ESP/HSA
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • #73
                            Și mai 2015 cum am eu cum e?
                            Va ști să citească 2 seturi?
                            Last edited by 77sky; 3 March 2016, 00:00.

                            Comment


                            • #74
                              salut , daca aveti nevoie de senzori de presiune logan sandero duster an 2014 ,2015 ,2016 am la 220 ron 4 bucati originali renault

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by t0rquemada View Post
                                Știi ceva dar nu tot.

                                UCH-ul știe de 2 seturi cu condiția să aibă o bifă(cu derelek) de autolearn(primele loturi nu aveau bifa de unde și necesitatea de învățare).

                                Chiar și cu bifa de autolearn nu se pot învăța mai mult de 255 de seturi de senzori.

                                Din noiembrie 2015 ai TPMS indirect, via bloc ABS/ESP/HSA
                                Mulțumesc, i-am montat și funcționează fără a fi nevoie să merg la service, se găsesc pe net în jur de 200 lei setul originali

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google