Senzori Presiune Roti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Buna ziua, sunt nou aici, si am cateva nelmuriri.
    Spuneti.mi va rog, cei ce ati montat senzorii noi, se pot monta pe orice tip de janta? Merg montati pe janta de logan 1 sau cele KFZ de pe piata?
    Cum imi pot da seama daca senzorii pe care ii cumpar sunt TMPS indirect sau direct? Ii pot testa cumva daca sunt buni sau nu, sau vreo metoda de a verifica originalitatea lor.
    Va mulumesc !

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

    Comment


    • #77
      Senzorii cu valvă sunt pentru TPMS direct. La TPMS indirect nu ai senzori pe valve, de aia se și numește TPMS indirect.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #78
        Iar in legatura cu montarea? Se poate face pe majoritatea jantelor

        Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

        Comment


        • #79
          KFZ-urile sunt identice cu originalele adică au "profil de ancorare" H2, cele de Logan I au CH.
          Attached Files
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #80
            Senzorii de presiune de pe Logan sau calculatorul de bord nu stiu sigur care, nu sunt capabili sa afiseze si care roata e dezumflata nu? Adica ei primesc semnalul, identifica roata dar soferului nu e afisat un mesaj ceva, inafara de cei 2 martori.

            Comment


            • #81
              Corect, cu mențiunea că la TPMS direct te avertizează imediat cum ai pus contactul că ai o pană iar la indirect trebuie să te deplasezi câțiva metrii și te avertizează.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #82
                salut , daca nevoie de senzori presiune roti avem valy_p26@yahoo.com sau 0762134143 vali

                Comment


                • #83
                  Salut, astazi am schimbat cauciucurile originale cu unele Michelin cross climate, tot noi, iar baiatul de la service m-a intrebat daca am senzori de presiune, i-am zis ca da ca asa stiam....stupoare pe jeanta nu era montat nici un senzor....ma poate lamuri cineva cu aceasta situatie. Masina este din 2016, laureate.

                  Comment


                  • #84
                    Ciudat... Ar fi trebuit sa ai, din fabricatie!
                    Aveai vreun martor aprins in bord?

                    Comment


                    • #85
                      Nu mai e pe "jeanta"!
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • #86
                        Vezi postarile 72 si 77 din pagina precedenta ale lui torquemada. Din noiembrie 2015 este TPMS indirect, care nu mai are senzori pe janta.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by t0rquemada View Post

                          Din noiembrie 2015 ai TPMS indirect, via bloc ABS/ESP/HSA
                          E greu cu rasfoitul topicului..
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • #88
                            Bun am citit postarile 72 si 77 si m-am lamurit in privinta senzorilor, dar ce sunt eu nelamurit de ce nu se aprinde martorul in bord, mai ales ca pe una din roti am scazut presiunea in mod intentionat....

                            Comment


                            • #89
                              Ai setat presiunea?
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • #90
                                Pentru ca nu ai setat presiunea in bord. Daca umbli in computerul de bord, iti apare la un moment dat "Set tyre pressure" prescurtat.
                                Manualul de utilizare al masinii l-ai citit cap-coada atent?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google