Service Dacia Shop Dezamagire Totala

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service Dacia Shop Dezamagire Totala

    Acum 3 saptamani am fost la service dacia shop de langa filaret cu un prieten cu un logan 1.5 dci pentru schimbare de amortizoare flanse + placute si discuri , de aici incepe toata nebunia , amortizoarele au fost schimbate de sorin si mecanicul din service dar nu au fost bine puse bine arcurile si joaca cand iei stanga sau dreapta maxim scot sunete urate ... cumlea e ca am stat langa ei in tot acest timp ... dupa ce am terminat tot am vazut langa motor ulei si iam spus mecanicului sa vada ce are si a inceput sa spuna ca e semeringul de palier ca o sa pice ambreiaju ...etc toata operatia costa 700 de lei + kit de ambreiaj cam asa ceva... numai tin bine minte pretul .. prietenul meu s-a enervat dabea bagase in masina 25 de milioane pe discur,placute,amortizoare,flanse ,( kit distributie + revizie facute in reprezentanta ) . Azi ne-am dus la un coleg de facultate la service sa sudam toba lui "sport carub" pentru ca cazuse la propiu ) si din vorba in vorba cu taicasu care e inginer auto de destul timp are service auto si se ocupa de restaurari auto de epoca ne-a aratat ca asa zisul semering de palier e oringul care costa putin si amortizoarele au fost puse prost si risca sa ii strice flansele sau mai rau caseta de directie . Omul stie despre ce vorbeste pentru ca am mentionat mai sus cu ce se ocupa deci nu e un prostovan . Sper sa bagati de seama si sa fugiti de dacia shop service cel putin cat puteti ca o sa dati banii degeaba cel putin noi asa am patit . ( si am avut si incredere ca e dacia shop chestii nu ne trag in teapa si s-a dovedit contrariu ) Multumesc

  • #2
    nu stiu ce oameni au fost acolo, insa eu am mers pe preciziei (pentru o alta problema) si au rezolvat.o, nu am de ce ma plange...
    sigpic

    Comment


    • #3
      La filaret este un singur mecanic viorel cred ca il cheama numai stiu bine numele lui , mai e un domn care se ocupa de incasat el nu are treaba cu mecanica doar cu incasatul si itp .

      Comment


      • #4
        cred ca vorbesti de serviceul de pe viilor,colt cu calea rahovei.sunt doi mecanici,unu florin si celalalt viorel.eu il cunosc de 7-8 ani pe florin si chiar e meserias. de ce nu te duci cu masina sa le spui ce problema are si sa o rezolve ,pentru ca sunt intelegatori.poate ai dreptate si au gresit ,dar se rezolva.dute la ei

        Comment


        • #5
          Am fost cu masina mea saptamana trecuta am schimbat placutele de frana la ei si i-am spus la mecanic de masina si nu a zis nimic . O sa vorbesc cu prietenul cu loganu sa mergem zilele astea sa vorbeasca ,acum ramane la latitudinea lui daca vrea ( e cam lenes el asa de fel , daca se intampla la masina mea chestia asta eram acolo imediat sa imi faca alea cum trebuie dar nu e masina mea asa ca nu pot sa il iau pe sus sa duca masina ) . deci asta e singura chestie pentru care nu m-am dus la ei inapoi .

          Comment


          • #6
            Originally posted by nicu_rcn View Post
            nu stiu ce oameni au fost acolo, insa eu am mers pe preciziei (pentru o alta problema) si au rezolvat.o, nu am de ce ma plange...
            Cred ca vrei sa zici service-ul de pe viilor.
            In preciziei poate vrei sa zici ca e dacoserv militari , nu e Soran Tech patron acolo

            @gaglar
            Sau il poti cauta pe userul dsign, ii lasi mp si daca are timp, mergi la el la garaj in com Pantelimon si te rezolva

            Bafta
            LE: daca l-ai fi sunat pe dl Soran, sigur iti remedia problema. Eu stiu ca ei au un singur service de pe viilor,colt cu calea rahovei unde repara.Au si statie de ITP
            Last edited by Leo0608; 4 October 2013, 23:01.
            ​​​​​​

            Comment


            • #7
              ne-a aratat ca asa zisul semering de palier e oringul care costa putin
              Pai piesa e ieftina, dar manopera de dat cutia jos e scumpa, daca a picat ulei pe ambreiaj trebuie schimbat ca NU ai ce sa-i faci. Si e simering nu oring de etansare la palier.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • #8
                eu nu inteleg de ce nu te-ai intors la ei daca ai probleme...nu cred ca nu reparau greseala daca era din cauza lor

                odata am apelat la serice-ul daciashop(acela de langa lukoil) si tipul(nu ii mai retin numele) era foarte priceput
                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                Comment


                • #9
                  Pentru ca e mai usor sa te infigi in tastatura decat sa rezolvi frumos o problema
                  INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by gaglar View Post
                    Acum 3 saptamani am fost la service dacia shop de langa filaret cu un prieten [...]
                    Originally posted by gaglar View Post
                    Am fost cu masina mea saptamana trecuta am schimbat placutele de frana la ei [...]
                    Deci, gaglar, dupa ce stia situatia cu prietenul lui, a fost si el la acelasi service sa schimbe placutele.

                    Superb, sau ce?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #11
                      poate s-a dus la alt service in zona))))
                      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                      Comment


                      • #12
                        Nu am confundat service am vorbit si cu sorin atunci si nu stiam ca au facut o treaba de ...... pentru ca nu vorbisem cu prietenul ca am fost prins cu niste treba , daca stiam numai montam nici o placuta la ei . Daca voi acum sariti ca arsi de cur si venerati dacia shop de zici ca e dumnezeu pe pamant si nu puteti sa admiteti ca au facut o treaba de mantuiala e problema voastra puteti sa o dati in arogante pana numai puteti din partea mea doar vreau sa vada si altii ce sa intamplat si sa nu se prosteasca aiurea doar pentru ca au numele dacia shop. si au destule chinezarii la vanzarei pe site facute de *"sorantech"*poate face bobine si alte chestii in cada acasa cine stie romanu e inventiv de la tuica a ajuns la bobine si alte piese )sper ca nu v-am suparat ,chiar daca o sa ziceti ca nu sunt chinezarii stiti bine ca aia sunt , doar ca a pus producatorul pe site "Sorantech" ) ...

                        Comment


                        • #13
                          nu sare nimeni de ars intrebarea a fost dc nu te-ai dus sa remediezi problema si ai sarit direct in tastatura sa acuzi

                          nu cred ca problema nu se rezolva daca ii semnalai problemele
                          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                          Comment


                          • #14
                            Ce nu intelegi ca nu e masina mea iam spus a zis ca o sa se duca . Cam cat de mecanic trebuie sa fi incat sa pui arcu prost pe amortizor sau invers .... ? eu cred ca lasa de dorit experienta atata timp cat stau langa tine iti zic sa faci treaba calumea vorbim imi spui ca esti mare mecanic si tu imi pui piesele prost? Ipotetic vorbind daca se intampla ceva cu masina aia se rupe sau altceva doamne feresete raspunde cineva?? sigur nu . Omu loganu il tine mai mult in parcare ca are alta masina de mers cu ea . Eu i-am spus sa se duca a zis ca ok si aici am scris sa vada toata lumea ce experienta are mecanicul de la dacia shop incat nu a putut sa puna niste amortizoare si flanse calumea intelegi? Eu doar asta vreau sa subliniez. Daca tie ti se pare ok ca un service autorizat ..etc si mecanicul care spune ca este experimentat si multe alte chestii nu poate sa puna niste amortizoare este ok dar eu cer mai mult de la un service autorizat . (Ca asa puteam sa punem si noi amortizoarele dar sigur nu le puneam bine nu? de ce mai dai banii daca ti le pune ca un amator ? asa sa ai pe ce sa ii cheltui? .

                            Comment


                            • #15
                              tu ce faci aici scandal faci pe niste chestii bazate pe un mecanic care ti-a spus niste chestii pe auzite pe nevazute.Ce conteaza daca simeringul lu`peste costa 3 lei , iar manopera ca sa dai jos cutia te costa cateva sute bune de lei , ar trebui sa coste manopera 6 lei ,daca piesa costa 3 ? Parerea mea e ca tu nu prea stii ce vorbesti iar atata timp cat nu ai dat jos si nu ai rezolvat problema sau mecanicul meserias care a zis ca nu sunt puse bine nu a vazut despre ce e vorba,iarasi vorbesti ca sa te aflii in treaba.Arunci cu noroi aiurea , pentru niste chestii care le-ai auzit tu si care ii par la nea grigore de la service dubioase.Mergeti fratele meu la service si rezolvati problema, sa va arate ce e gresit , eventual mergi unde ai facut initial montajul sa refaca si daca intr-adevar refuza sa iti rezolve problema, atunci cauta si scrie cate vrei, ori voua va este lene sa va deplasati sa vedeti daca intr-adevar e o problema sau nu , dar ascultati de nea grigore care fara sa faca o constatare isi da cu parerea.
                              Ce e mai trist, e ca nu ai nici cele mai elementare cunostiinte despre mecanica,dar vii sa te iei de oameni degeaba fara sa stii cu ce se manca una alta.In cel mai rau caz, daca s-a gresit cu ceva , ma indoiesc ca daca mergeai inapoi nu se remedia situatia , asadar nu vad de ce ar fi o dezamagire totala serviceul etc...

                              Originally posted by einstein1984 View Post
                              Pai piesa e ieftina, dar manopera de dat cutia jos e scumpa, daca a picat ulei pe ambreiaj trebuie schimbat ca NU ai ce sa-i faci. Si e simering nu oring de etansare la palier.
                              pai crezi ca nea grigore sau el face diferenta intre ele ? E o chestie mica de schimbat , tre sa coste putin ... )
                              Cum ai constatat tu sau Nea Grigore ca amortizorul e pus invers ?
                              Am avut ocazia pana acum , sa vad o gramada de "engineri" de astia meseriasi ,dar am avut ocazia sa vad si oameni fara aproape nicio pregatire in domeniu si sa stie ce fac si ce vorbesc ...asa ca fara dat jos si facut o constatare , tu vorbesti ca sa te aflii in treaba.
                              Last edited by Cristi_Xp; 9 October 2013, 20:11. Reason: Automerged Doublepost
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google