Service Dacia Shop Dezamagire Totala

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    ai dreptate Cristi

    Comment


    • #17
      galgar din bucuresti ....pana la urma vorbim de locatia de langa lukoil, de la viilor?! era masina ta? vorbim de alta masina? ma bag si eu in seama putin!

      Comment


      • #18
        Da service de langa lukoil si era masina unui prieten
        Cristi nea grigore ala e inginer nu mecanic de cartier daca vrei iti arat masini facute de el cap coada masini de epoca porsche broscute si altele deci omu nu e un retardat care vorbeste prostii + ca daca citeai calumea si nu pe sarite iti dadeai si tu seama ca nu e de vina semeringul de palier ci oringul de la pompa de intalte care nu are treaba cu semeringul de pariler si oringul costa mult mai putin aproximativ 80-100 lei cu tot cu manopera deci invata sa citesti cap coada si dupa vorbeste daca nu sti taci din gura zic eu . si ca sa schimbi oringul nu trebuie sa dai jos cutia de viteze.... intelegi tu? mai citeste odata postul meu ca sa intelegi ca vad ca esti tare suparat pe mine ca am facut scandal ca la dacia shop zice ca e semering de palier cand defapt e oringul de la pompa de inalte . Si a controlat bine stai linistit masina tot el ne-a sudat si toba care sta strong fata de cum era inainte de o miscai cu mana sus jos ,si amortizorul nu e pus invers desteptule ca nici marcar nai cum sa pui un amortizor invers daca tot te dai mecanic vad ca nu ai vazut in viata ta un amortizor in viata ta dapai sa il pui invers ceea ce nu are cum sa se intample niciodata ) da infine amortizorul e pus ok dar nu e arcul pus bine pe oala sau cum ii zice si joaca sta tensionat si se misca/roteste pe oala desteptule intelegi ? ti-am explicat ca la copii sper ca intelegi .

        Einstein nu a picat pe nici un ambreiaj asa spunea mecanicul de la dacia shop ca o sa curga pe ambreiaj si o sa se duca . si uleiul curs e putin nu garla nici macar nu sa simtit de la o revizile la alta si e oringul de la pompa de inalte nu semeringul de pailer cititi bine va rog !

        Si uite niste poze cu ce a facut nea caisa ala cum ii zici tu cap coada aduse din germania rable si facute total motor /caroserie....etc omul e inginer cu diploma nu ca tine care crezi ca amortizorul se pote pune invers la o masina )




        Iti e clar acum cum sta treaba cu nea caisa? Si daca o sa incepi sa spui ca domne el e cu masinile vechi ...etc masinile care le vezi sunt facute doar pentru el nu pentru vanzare e o de pasiune omu are service lui deci nu e prost zic eu nu? si se ocupa de destule marci auto inclusiv dacia /vw/skoda/mercedes....etc

        PS: Nu ma dau mecanic ca nu sunt dar unele lucruri le mai inteleg si eu ... doar atat..
        Last edited by gaglar; 9 October 2013, 22:01.

        Comment


        • #19
          inteligentule...ca sa te citez...
          Originally posted by gaglar View Post
          Cam cat de mecanic trebuie sa fi incat sa pui arcu prost pe amortizor sau invers .... ?
          Eu n-am de unde sa stau sa gandesc,ca nu imi permite timpul, ce prostii poti debita tu ... deci prin invers ce poate intelege un om normal , decat sa pui invers amortizorul in arc
          Last edited by Cristi_Xp; 9 October 2013, 23:03.
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #20
            eu cred ca unii aveti actiuni la daciashop... daca tot va deranjeaza post-urile omului de ce nu dati report?
            @Cristi_Xp: nu te face ca nu intelegi ce a vrut sa zica...

            Oricum multi avocati pe aici pe forum.

            Eu vreau sa aud si parerea oamenilor de acolo bineinteles cu detalii despre masina nu lucruri aruncate la suparare sau incomplete.

            Comment


            • #21
              Einstein nu a picat pe nici un ambreiaj asa spunea mecanicul de la dacia shop ca o sa curga pe ambreiaj si o sa se duca . si uleiul curs e putin nu garla nici macar nu sa simtit de la o revizile la alta si e oringul de la pompa de inalte nu semeringul de pailer cititi bine va rog !
              Ah, merci, cum naiba sa curga ulei din pompa de inalta? Ce naiba, e raba sa aiba pompa de injectie carter de ulei la came?
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • #22
                Ma bag si eu in seama aiurea : daca cineva are o problema cu montajul unor piese intr-un anumit service, atunci acel cineva trebuie sa stie ca are garantie la manopera 90 zile, cf legii. De bun simt este ca acel cineva sa incerce sa rezolve situatia cu mecanicul, nu sa-si trimita "avocatii" pe forumuri.

                Arcul pe fata la Logan nu se poate pune invers. Pe Florin, unul din mecanicii de acolo il las sa lucreze la masina mea cu ochii inchisi (desi nu e nevoie ca mare parte din lucrari mi le fac singur)

                Asadar, @galgar lasa prosteala pe forum si spune-i amicului tau lenes ca problema masinii nu se rezolva pe taste. Se rezolva doar daca mergi cu masina acolo si arati omului care-i nemultumirea.

                DA, am actiuni la DaciaShop.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Nu sunt avocatul nimanui am spus doar ce sa montat prost la voi in service si am fost acolo ca altfel nu postam nimic , dar se pare ca postul de la a arata ce sa intamplat in service sa ajuns la care dintre mecanici e mai bun.
                  Cand a pus amortizoarele masina era suspendata si daca roteai de roata facea hranc hranc si a pus o scula de tinut cutia de viteze cred.. sau ceva de genu nu stiu cum se numeste ca sa tensioneze si numai trosnea dar in mers cand iei maxim stanga sau dreapta trosneste . De acum incolo eu nu o sa mai postez nimic ca o sa ajungem sa facem 100 de pagini degeaba fiecare isi spune parerea si multe alte chestii cam atat am avut de spus .[Putin ma intereseaza ca unii dintre voi nu imi dau dreptate si ce interese au sau nu au pentru ca oricum m-am lecuit de dacia shop si de afacerea voastra de apartament cu 1 singur angajat legal si inca 5 pe langa care nu sunt trecuti pe nicaieri... ]
                  Last edited by gaglar; 10 October 2013, 15:38.

                  Comment


                  • #24
                    Daca suna cand roteai de roata ar putea fii planetarele. Poate erau duse dinainte dar nu a sesizat proprietarul crezand ca e de la telescoape.

                    Comment


                    • #25
                      Masina a fost verificata cap coada de 3 serviceuri 1 reprezentata 2 dacia shop 3 ingineru de care tot spun eu masina nu avea si nu are nici o problema si inafara de amortizoare flanse placute si discuri e in stare perfecta.[Am zis ca nu o sa mai postez nimic dar nu pot sa ma abtin cand va vad...]

                      Comment


                      • #26
                        m-am lamurit! habar nu ai si nu stii ce spui! parerea mea!bati putin campii!

                        Comment


                        • #27
                          Ba, ia gata, faci reclama proasta nu te prinzi? ) Nu ai cum sa te atingi de o usa de biserica.
                          Fix aici ti-ai gasit sa faci scandal.

                          Acu pe bune, cand mai gresesti, mai si recunosti, nu o tii pe-a ta ca esti impecabil, ori ca esti nea Gigel ori Bill Gates..
                          Last edited by me_catalin; 10 October 2013, 17:40.
                          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                          Comment


                          • #28
                            Nu am vrut sa fac nici un scandal, Am vrut doar sa vada si ceilalti care au impresia ca service dacia shop este foarte "profesionist" (cum am crezut si eu ca pana la urma eu l-am dus cu masina acolo ca am zis bai hai ca am vazut eu pe forum un service calumea care nu incearca sa te fure si sa iti schimbe piese degeaba si fac treaba buna ) Dar topicul a ajuns la niste discutii inutile si unii care nu vor sa acepte ca au gresit ca na are reclama aici pe forum este zeul loganului dacia shop si multe dintre piese sunt made in china luate dupa alibaba si alte siteuri de genul propun sa se numeasca Alibaba China Logan Shop . (nu am nimic importiva ca are reclama pe forum ca doar si ownerul trebuie sa scoata niste banii din forum asta nu doar sa cheltuie )
                            PS: Imi pare rau daca v-am iritat dar asta e adevarul despre Dacia shop Cel putin din partea mea ... (Nu cred ca am gresit cu ceva ca am spus pe forum tot ce sa intamplat le-am explicat tuturor fix ce sa intamplat dar observ ca unii inteleg doar ce vor ei sa inteleaga pentru ca na cand esti lingerica ..... Inca odata imi cer scuze daca v-am iritat prea rau ... )

                            Comment


                            • #29
                              prietenas, cind vorbesti de LOGAN CLUB BUCURESTI te uiti catre rasarit, te inchini de trei ori, spui TATAL NOSTRU si te mai inchini odata!

                              Comment


                              • #30
                                Maxim!!! ) Nu m-am referit la logan club pretenas m-am referit la dacia shop tine mine dacia shop . Cat despre logan club mult respect ca de aici am invatat unele chestii, rezolvat tripla spate si multe altele . M-am referit stric la Dacia Shop .ACUM INCHINATE TE ROG )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google