Service Dacia Shop Dezamagire Totala

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu am spus ca ii acopera moderatorii dar unii useri sunt prea zelosi din cate vad sunt constient ca daca era acoperit de admini eram banat de mult si cu topic inchis

    Comment


    • #47
      Deci problema e doar ca nu ti-au dat factura pe piese tie. Corect? Plus provenienta si calitatea acelor piese.

      De ce nu ai cerut alte piese si factura? Acolo , atunci? Oriunde te-ai duce trebuie sa stii sa-ti ceri drepturile. Chiar fara sa ridici vocea si fara sa deranjezi pe nimeni.
      Ps: si eu cand spal masina sau schimb uleiul cer bon cand dau banii pentru ca intotdeauna uita sa-mi dea. Dar nu am schimbat locatia pentru atat.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #48
        Nu am zis ca e problema ca nu mi-a dat factura dar am vazut ca cineva a spus ca dai bani in plus dar ai garantia unor piese originale pentru chestia asta am zis . Cand am schimbat placutele la mine am banuit ca mi-a trecut pe factura care mi-au dato si placutele si cand am ajuns acasa surpriza doar manopera nu asta e problema ... . Nu am zis ca piesele care au fost puse pe loganul 1.5 dci au fost proaste sau stricate ca doar iam zis la mecanic sa le faca la amortizoare cateva comprimari . Problema e ca nu au pus cum trebuie arcul pe amortizor si sta tensionat si cand iei maxim stanga sau dreapta scartaie trosneste adica joaca pe oala dar nu am zis sa imi dea banii sau alte chesti pentru ca nu e masina mea eu am postat doar ca sa vada si ceilalti ce sa intamplat si sa nu se pacaleaca si ei . Am mai spus daca era masina mea atunci situatia era altfel eram la ei imediat sa repare ce au facut , dar nefiind masina mea doar am postat pe forum ca sa vada si ceilalti ce sa intamplat si ma repet sa nu se parleasca si ei . Sper ca m-am facut inteles acum .

        Comment


        • #49
          Originally posted by gaglar View Post
          Nu am zis ca e problema...
          tu realizezi ca nimeni nu poate satisface toti clientii? tot timpul se gaseste cineva care nu este multumit de anumite servicii si asta este normal.
          eu fac tutoriale, sunt gratuite si nu cer nici un ban pentru asta. cu toate astea am fost facut lenes, puturos, ba ca nu este un tutorial important etc. apai daca sunt mofturosi la ceva ce se ofera gratuit, e plin de ei si cand trebuie sa de-a un leu din buzunar.
          si eu am cumparat de la Dacia Shop de cateva ori, am primit si eu fara factura. dar nu-ti vine a crede, le-am dat un mail cu precizarea ca doresc factura si surpriza, a venit si factura cu scuzele de rigoare.
          cat despre montajul arcurilor si al amortizoarelor, iti garantez ca se pot monta intr-un singur fel, ma indoiesc ca nea gigel s-a uitat si a putut pune diagnosticul ca au fost montate gresit. astept sa vad cum s-a rezolvat problema, ce a fost montat gresit...
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • #50
            Toti suntem oameni si toti gresim!

            Intreadevar Dacia shop sunt putini mai scumpi dar nu ma deranjeaza asta, pt mine calitatea conteaza.
            Cu arcurile alea Eibach si H&R au cam dat-o in bara ...peste tot 650 ron la ei 700 si ceva ron H&R dar trecem si peste asta, fiecare cu bussines-ul lui.

            In fine nu ma bag, cat timp nu m-a suparat nimeni stau in banca mea dar nu imi place agitatia, imi provoaca o stare de v...ma.
            Parca totusi nu mai este Logan Club Romania cum era 1 data cand m-am inscris eu ....

            Crististreulea asta este romanul n-ai ce sa-i faci! Ii dai totul moca si tot el fudul...mi-e scarba


            Noapte buna!
            Last edited by Christnacht; 12 October 2013, 01:26.
            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

            Comment


            • #51
              Ok am inteles sa zicem ca nea gigel care a spus ca nu au fost montate cum trebuie e prost si nu stie ce vorbeste atunci de ce fix dupa ce le-a montat cand miscai stanga dreapta roata se auzea ca scartaia si pocnea ? mentionez ca masina era suspendata cand se auzea si pana sa le puna nu se auzea nici pas cand luai stanga dreapta , si dupa in mers cand iei stanga sau dreapta de volan pocnesc si fac ca toti dracii?

              PS: Tot respectul pentru tutoriale tot dupa , site tau am auzit si de logan club si am invatat unele chestii .

              Comment


              • #52
                Repet intrebarea : ai fost la service sa remediezi problema? Ai sunat la DaciaShop sa expui problema? Sau te-ai infipt direct in taste?

                Originally posted by gaglar View Post
                DESTEPTULE ... va dati prea destepti si profesionisti cand defapt sunteti niste amarati de bisnitari ! .

                Inca nu ne tragem de sireturi, vezi-ti de limbaj !

                Repet, nu este treaba ta cine a pus sau nu mana pe un domeniu, cine are sau nu o afacere, ca e de apartament sau de MALL, etc.

                Concret, expune problema si incercarile de a rezolva. Ah, esti mester de tastatura, e treaba ta amice. Data viitoare mergi unde se dau cele mai calittive piese pe gratis, cu montaj gratis.
                Last edited by dsign; 12 October 2013, 11:12. Reason: Automerged Doublepost
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #53
                  Stau cracanat si consternat cum acest tanar are impresia ca a procedat corect. Varsta chiar denota o lipsa de maturitate tinere. Este ca o scoala. In toata lumea asta un serviciu platit este acoperit de o garantie de conformitate si/sau comerciala. Daca tu in calitate de persoana fizica ai un dubiu ca ai fost inselat/pagubit de un comerciant ai metode legala sa intreprinzi actiuni impotriva sa. Doar dupa ce i-ai expus acestuia problemele care au ramas fara rezolvare. In cazul de fata ai mers la atelier sa le spui ce si cum? Ti-a spus un tert ca nu este bine lucrarea, ti-ai format o parere (subiectiva) si apoi ai dat cu ***** in acel agent comercial. Lipsa maturitate? Normal. Orice om normal care a platit piesele si manopera ar fi mers inapoi si ar fi prezentat situatia spre rezolvare. Mie mi-au pus volanul stramb unii, am mers peste ei de 2 ori, dupa care mi-am cerut banii inapoi. S-au conformat si am rezolvat problema in alta parte instantaneu. Am recomandat atunci sa evite acel loc pentru directie tuturor. Dar deja eram in posesia probelor ca acel service nu a putut faptic in repetate randuri sa-mi rezolve problema. Am schimbat semeringul ca picura ulei pe curea, am avut impresia ca lacrimeaza iar. Am mers la Dacoserv inapoi, au pus masina pe rampa, au verificat, nimic. Nu mi-au cerut un ban. Dar am mers acolo. Daca Dacia Shop nu te rezolva ai alternative si atunci poti sa-i faci cum vrei, repet cand este dovedit ca este rea-vointa, incompetenta.

                  Ai deviat aiurea legandu-te de afacerea Dacia Shop, ca sunt de apartament. Cat timp mie imi rezolva o problema ma doare drept in ... unde au sediul. De la Gabi si Sorin am cumparat produse, aceleasi care altii mi le aduceau mai scump. Apoi mi-au adus repere Dacia originale care altii nu mi le aduceau. Mi-a luat inapoi o piesa care nu era conforma. Incidentul tau este un incident, as vrea sa aud si parerea lui Sorin care este un bun cunoscator. A gresit sau nu in cazul tau? Tu ai procedat corect in rezolvarea litigiului?

                  Comment


                  • #54
                    Gaglar sincer. Atata valva pentru ce ? Mergi la baieti inapoi, te rezolva si gata. Pun pariu ca acolo ai vorbit precum un mielusel
                    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by gaglar View Post
                      asa ca crezi ca daca am 19 ani sunt un fraier .Doar asa sa vezi cat de las sunt !
                      Da, eu asa cred..

                      Comment


                      • #56
                        Initiatorul nu mai poate raspunde, drept urmare se inchide.
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment


                        • #57
                          Sa va spun eu exact cum sta treaba, pentru ca am vazut tarziu acest topic si habar nu am avut ca a fost o nemultumire din cauza clientului care a preferat sa banuiasca lucruri dar pe noi nu a binevoit sa ne anunte sau sa ne expuna problema.

                          S-a solicitat telefonic o parere vis a vis de amortizoare pentru Logan berlina, iar eu am recomandat Kayaba sau Sachs, s-a dorit ceva mai ieftin si am recomandat Monroe. Pana la urma s-a vrut ceva si mai ieftin si am facut oferta clientului de amortizoare si kit-uri reparatie flanse Asam romanesti. Nu stiu ce rost mai avea intrebarea vis a vis de recomandare si calitate daca s-a dorit pana la urma cel mai low cost produs. In fine amortizoarele sunt ok, au certificare RAR si erau in orice caz mult mai bune fata de cele dupa masina care erau praf. La montaj am participat personal fiind intamplator la service si stiu exact cum s-a lucrat nu mai este cazul sa detaliez. S-au montat si placute de frana cu dat jos de portetrieri curatati ca erau ruginiti, curatate culise si gresate cu pasta ceramica in fine ca la carte, asta nu a mai contat in ochii clientului se pare. De toba care atarna cu colierele desfacute care spune ca a fost ulterior sa o sudeze tot noi l-am atentionat.
                          Uleiul de la motor la care face omul referire s-a presupus ca ar fi de la simeringul dinspre cutie insa nu s-a facut o constatare amanuntita. Pur si simplu la sfarsit cand masina a fost data jos dupa elevator clientul a intrebat ce este cu uleiul si mecanicul a zis ca probabil este de acolo. Evident la intrebarea cat costa de reparat i s-a explicat ca DACA piesa respectiva este defecta este bine sa fie pregatit si cu un kit de ambreiaj daca se umbla acolo si nu s-a schimbat niciodata ambreiajul ca e pacat de manopera care in mare parte este aceeasi.
                          Atat piesele cat si manopera beneficiaza de garantie mai ales pentru ca au fost montate la service-ul recomandat de noi.
                          Factura nu cred ca a refuzat cineva sa dea, mai ales de la service unde se face intotdeauna.
                          Last edited by Fane; 15 October 2013, 19:14.
                          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                          Comment


                          • #58
                            Deci ne place sa ne infigem in taste, fara sa gandim. Userul Gaglar a primit ce merita : imposibilitatea de a mai discuta cu noi, banuiesc ca doar temporar. Mai ales ca nu era el beneficiarul lucrarii, ci un prieten.

                            Asadar, de la un prieten necunoscator intr-ale mecanicii, dar iute de taste si pana la "dezamagire totala" este cale lunga, dragii mei colegi.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Thread-ul asta trebuia inchis din start, dar, pentru ca lumea sa nu interpreteze ca Logan Club acopera "eventualele scapari" ale Dacia Shop, a fost mai bine sa-l lasam pe initiator sa se faca singur de cacao, ceea ce s-a si intamplat.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • #60
                                In ciuda afirmatiilor nefondate, urate si cu lipsa de respect fata de noi care ne-am dat intotdeauna interesul sa promovam produse premium, repet:
                                - piesele si manopera au garantie iar daca vine maine cu o plangere vis a vis de calitate sau manopera vom analiza situatia si vom remedia daca este o problema din vina noastra sau vreun defect de fabricatie!
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google