Service Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pai... La APAN mi-a placut atentia mecanicului la detalii (revizie) dar conteaza destul de mult si respectul fata de client. Mecanicului am vrut sa-i ofer o mica atentie (la sfarsit) dar a refuzat. Nu am insistat, dar am lasat acolo restul de ulei. Mi-a placut si punctualitatea, respectarea programarii, etc. Am reclamat si cateva "probleme" de care s-au ocupat si/sau mi-au explicat exact despre ce e vorba. Cu toate ca eram documentat de pe forumuri.......
    La IATSA am fost pentru o portiera indoita si imi place cum a iesit si timpul scurt de rezolvare (intrat "blat", cu relatii)
    La BOSCH am facut revizia nr 2, foarte multumit, merita manopera mai scumpa, dar cam greu cu programarile, timp mult, etc. Mecanic foarte tanar, atent, si stia exact ce are de facut.
    La Nalba am schimbat bara din fata pe Casco - intocmite hartiile la jumatatea lui iulie, am facut comanda, si am fost chemat intr-o saptamana sa o schimbe direct (intre timp o vopseste, etc). Dupa multe drumuri, insistente si telefoane, intr-un final la sfarsitul lui septembrie (acelasi an) am avut si bara noua montata.... Vopseaua nu a iesit foarte bine, are niste urme scurse (foarte putin, dar daca le cauti le vezi), orificiile pentru proiectoare nu au iesit excelent (taiate pe fuga), dar in schimb au montat bara chiar bine, nu am colturile cazute (la faruri).

    Probleme (mai) serioase nu am avut ca sa pot da un verdict asupra profesionalismului si cunostintelor mecanicilor din diferite service-uri.
    GL-22-TOF

    Comment


    • #17
      Eude cand am cumparat masina mi-am rezolvat micile probleme cu cei de la NALBA. Nu am avut nici o problema cu ei.
      APANUL bleah scumpi tare si niste fite )
      ONLY GOD CAN JUDGE ME
      http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

      Comment


      • #18
        Originally posted by zlate58 View Post
        Din cite stiu eu ,sef acolo este bun inginer tanar de 30 ani
        Eu zic de cel din hala, nu de la receptie. Cel putin ala era la inceputul anului.
        Totusi, lucrezi acolo?

        Comment


        • #19
          Nu inteleg de atita insistenta din partea ta daca lucrez sau nu acolo?Nu lucrez.

          Comment


          • #20
            Originally posted by zlate58 View Post
            Nu inteleg de atita insistenta din partea ta daca lucrez sau nu acolo?Nu lucrez.
            totusi acei meserisi de pe timpul lui nea NICOLAE sint printre cei mai buni din GALATI
            Last edited by lupulucian; 24 November 2008, 20:27.

            Comment


            • #21
              Pai ma gandeam ca o sa gasesc o relatie acolo ca vine revizia de 60000 ) .

              Comment


              • #22
                De ce crezi ca va trebuie o relatie . Ptr asta dute cu incredere acolo si spunemi daca vrei un anume mecanic ca sa va faceti programare. Iti pot recomanda pe cineva anume.MECANIC MARCU STEFAN

                Comment


                • #23
                  Mi-as respune parerea despre iatsa dar nu am loc destul! Execrabil.
                  Totusi, e drept ca ultima experienta cu ei a fost acum 3-4 ani si probabil s-au mai schimbat niste lucruri.
                  Am fost la Apan si sunt multumit. La nalba nu ma mai duc in viata mea.

                  PS Substantivele proprii scise cu litere mici nu sunt gresite.

                  Comment


                  • #24
                    Cred ca in 4 ani sau schimbat multe in acest sevice

                    Comment


                    • #25
                      Mi se pare mie sau cateva persoane din acest thread vor sa ridice cota, sau fac ''reclama ''la IATSA?

                      Comment


                      • #26
                        Ca sa nu se intample acest lucru, adica sa facem reclama, va rog sa postati plusurile si minusurile service-urilor la care ati fost. Asa, zic eu, se vor elimina reclamele ascunse, pentru ca vom vorbi la concret.
                        Incep eu:

                        APAN
                        minusuri :
                        - perioada mare de timp de dinaintea interventiei ( programare )
                        - nu te lasa sa vezi ce fac la masina
                        - cam scumpi

                        plusuri :
                        - fac treaba buna

                        NALBA :
                        minusuri:
                        - lipsa de profesionalism - si daca spun asta stiu de ce si poate ii si dau in judecata la un moment dat
                        - nu te lasa sa vezi,ce fac la masina
                        - necesita programare

                        plusuri:
                        -n-am gasit. Este ca oricare service

                        IATSA

                        minusuri:
                        -n-am gasit. Cand mi-a crapat maseaua m-au ajutat

                        plusuri:
                        - te lasa sa vezi ce fac la masina
                        - profesionisti - cei ce vorbesc de chestii de genul....De poe vremea lui nea Nicu...Vorbesc din amintiri. Media de varsta este foarte mica
                        - preturi ca in oricare alta unitate din reteaua Dacia

                        Comment


                        • #27
                          Ptr nikolas: de ce credeti ca se face reclama la acest service?Credeti ca nu are clienti?Eu va spun ca are si destui.

                          Comment


                          • #28
                            @lupulucian: pe mine m-au lasat sa ved ce-i fac la masina la APAN.
                            In alta ordine de idei si eu am auzit ca cei de la Iatsa ar fi mai buni decat cei de la Apan.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • #29
                              Ce cred eu? Fara ofense. Ok?

                              Comment


                              • #30
                                Nu am nici cea mai mica intentie sa jignesc pe cineva in acest forum .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google