Service Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In cazul asta ar trebui ca toate service-urile autorizate -Renault/Dacia- sa se supere si sa renunte la licenta ?
    Eu personal am numai amintiri neplacute legate de Nalba....

    Originally posted by Bogdan 33 View Post
    Eu am auzit ca au renuntat ei la licenta pentru ca le impuneau aia de la Renault preturi prea mari si ii obligau sa ia numai piese de origine. Acum pot repara orice masina la preturi mult mai mici si nu neaparat cu piese de origine.
    Loganist far'de Logan

    Comment


    • Salutare. Cine imi poate recomanda un loc unde imbraca cheia de la masina. E vorba de carcasa care e cam ciuruita.... Mc anticipat!
      Niciodata sa nu speri, dar fara speranta si dorinta nu exista viata!

      Comment


      • La 30 de metri de statia de tramvai de la Flora este unu` care face pentru mai multe tipuri de auto.

        Comment


        • capace ornament oglinda ph 2, ati vazut pe undeva?
          la popescu nu am gasit

          ceva in genul :
          Attached Files

          Comment


          • sal!! stie careva unde pot face un bad boy la o capota de logan in galati ??????????!!!!!!!!!!!! si un raspuns scurt pentru ateriorii, okazii.ro, eu am cumparat multe de acolo

            Comment


            • In curand carul meu face onorabila varsta de 4 ani! Nu mai este nou si drept urmare au inceput sa se cam adune belelele. Din comoditate, lipsa de timp sau pur si simplu din nepricepere, s-au adunat urmatoarele chestii care necesita inlocuire sau reparare:
              - ulei motor + filtru (am depasit cu 1.100 km si/sau 4 luni)
              - capete de bara (inca merg cu alea originale care acum au 89.000km !!!)
              - cablu ambreiaj (scartaie ca dreaq)
              - reductorul de la mecanismul stergatorului de parbriz (rasnita de cafea e jucarie )
              - bloc de lumini (cand semnalizez dreapta, dau si flash involuntar)
              - o janta aliaj (stanga spate, acum - care e trapez paralelipipedic obtuz)
              - vreo 7 milioane de zgarieturi pe tabla
              In rest, merge LASER!

              Comment


              • Hihihi...Mircea, in unele trebusoare de sus se regaseste si masinuca mea. ;))
                Niciodata sa nu speri, dar fara speranta si dorinta nu exista viata!

                Comment


                • eu am de facut doar revizia de 60.000km si cam atat...zilele astea i`am schimbat bateria ca era moarta de tot si cam atat

                  Comment


                  • Pt gl_mmm: propun sa cumperi o masina noua pentru "imparateasa". Cea descrisa poate fi folosita doar de tine.

                    Comment


                    • @ gl_mmm don't Worry, be Happy. putea sa fie mai rau, adica sa ai motorizarea 1.4 mpi
                      sigpic

                      Comment


                      • Ma apropii de revizia de 3 ani.Dupa o discutie telefonica cu cei de la IATSA am inteles ca trebuie sa pregatesc cam 800 ron.(filtru aer , filtru ulei ,ulei antigel,lichid frana etc).
                        Motorizare 1.6/16v.Intrebarea e a mai facut cineva recent?
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • si eu am 3 ani si tre sa fac revizia dar cu siguranta am sa renunt la serviciile celor '' autorizati'' dacia

                          Comment


                          • Daca iese din garantie poti sa-ti alegi service-ul,in schimb eu mai am 2 ani (3+2) asa ca n-am de ales.Sincer sa fiu in oricare situatie m-as afla, n-as face o revizie de mantuiala.
                            As alege un service cu o manopera decenta,in privinta pieselor le prefer pe cele de origine.
                            Am mai spus-o si pe alte posturi;primul logan 1.4 cumparat in oct. 2004 (primele modele)dus pana la 42.000,revizii la timp,fara probleme.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by gl_mmm View Post
                              In curand carul meu face onorabila varsta de 4 ani! Nu mai este nou si drept urmare au inceput sa se cam adune belelele. Din comoditate, lipsa de timp sau pur si simplu din nepricepere, s-au adunat urmatoarele chestii care necesita inlocuire sau reparare:
                              - ulei motor + filtru (am depasit cu 1.100 km si/sau 4 luni)
                              - capete de bara (inca merg cu alea originale care acum au 89.000km !!!)
                              - cablu ambreiaj (scartaie ca dreaq)
                              - reductorul de la mecanismul stergatorului de parbriz (rasnita de cafea e jucarie )
                              - bloc de lumini (cand semnalizez dreapta, dau si flash involuntar)
                              - o janta aliaj (stanga spate, acum - care e trapez paralelipipedic obtuz)
                              - vreo 7 milioane de zgarieturi pe tabla
                              In rest, merge LASER!
                              Rezolvat pct. 2 cu ajutorul lui laureatu'. Multumesc (si aici)!
                              Masina merge bine, aproape drept volanul la fel, sta aproape drept roata din dreapta aproape ca nu fluiera de la 80km/h in colo . Si nici mainile nu ma dor prea tare cand conduc. Laser, auzi!?
                              Tre' sa ajung urgent la "geometrist". Alti bani ...

                              Mi-am pus si conductor suplimentar de masa la triplele spate, dupa reteta crististreulea, multumesc!, pentru ca incepuse iar sa se aprinda lampa de ceata cand calcam frana. Deocamdata nu mai face. Daca nu-i nici asta solutia problemei ... instaurez teroarea! Tai cablul de masa si-l leg direct pe caroserie.

                              In curand montez si a 2-a plafoniera, cu 3 becuri, pentru locurile din spate.

                              Comment


                              • Se apropie revizia de 60000 Km.Poate sa-mi recomande cineva un service?Am 1.5 dci si m-ar interesa si un pret orientativ.Multumesc si un AN NOU fericit!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google