Service-uri Prahova .. pareri si sugestii !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    bravo GMC-ule
    ma bucur ca mai este cineva de aceeasi parere cu mine
    cu privire la postul meu de mei sus nu am vrut sa acuz pe nimeni sau sa jicnesc pe cineva
    daca cineva sa simtit jicnit imi cer mii de scuze nu a fost nimic indreptat spre cineva anume dar fiecare intelege in felul lui sau cum poate el sa inteleaga
    si apropo nu m-am dus la poliserv ptr ca era mai ieftin ci pentru faptul ca de acolo am luat masina si inca nu apucasem sa vb cu mai multe persoane despre service si intretinere
    acum imi fac reviziile la iatsa cimpina si sunt multumit si stau si linga masina
    inca odate mii de scuze celor deranjati
    http://www.loganclub.ro/forum/ph_83_myr-t31976.html

    Comment


    • #17
      Ohoo, dar ce s-a mai discutat pe tema statului langa masina. Se pare ca nu am fost inteles corect de toata lumea: cand am zis ca prefer sa stau langa masina nu m-am referit ca sa ma benoclez de la 1/2m la tot ce se mestereste la masina si sa ma minunez ce surub frumos a desfacut nenea mecanicu, ci ca masina sa fie in campul meu vizual sa vad daca se schimba tot ce va aparea ulterior pe factura, inclusiv daca se baga uleiul pe care l-am adus eu, eventual si ceva sfaturi de la mecanici.
      Eu zic ca momentan nu putem compara Romania cu Germania sau cu oricare alt stat vestic, indiferent de domeniul de activitate: nu de putine ori am auzit prin service-uri auto, pe la clientii firmei la care lucrez eu( fabrici de mezeluri, lactate, etc), precum si prin alte domenii zicala " La cat ma plateste fac destula treaba" sau ceva asemanator.
      Cand auzi asta ce incredere mai ai ca se va lucra corect la masina ta si nu te va fura la piese, consumabile, etc.? Vesticii, la salariile care le iau si preturile ca in Romania cel mult, trag cu dintii sa lucreze bine si sa-si pastreze locul de munca( asta o spun din ce am vazut eu la o fabrica de utilaje pentru ind. alimentara din Germania unde sunt trimis periodic la instruire).
      Bineinteles, situatia nu trebuie generalizata, sunt sigur ca exista service-uri care lucreaza corect si in care poti avea deplina incredere.

      Comment


      • #18
        Dar oare noi nu trebuie usor usor sa ne civilizam? trebuie sa ramanem asa de la coada sapei tot timpul? Nimeni nu a zis ca nu se fura ( ca asa e romanu - dar pana e prins, mai ales pe criza asta cam e aiurea sa fii dat afara ca nu se stie daca ma gasesti de lucru plus ca acum referintele conteaza), dar daca iti repari masina home made nu beneficiezi de garantie si asta nu te ajuta in procesul de vanzare ulterioara a masinii si a sigurantei tale in general ( ca romanu pana acum se "pricepea" la masini si fotbal..mai nou se "pricepe" si la politica) si-n plus e vb de divizarea muncii fratilor. Din cate stiu/ si am vazut, service-urile te "cazeaza" intr-un loc de unde-ti poti vedea masina si ce se face la masina ta. In alta ordine de idei, daca esti sceptic din fire , cand o bagi pe rampa cu / fara piesele tale ii ceri celui de la receptie sa ti se pastreze si arate piesele schimbate etc ( cum i s-a intamplat si lui Seba).
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #19
          vad ca majoritatea dintre voi nu aveti incredere in service
          cam la toti va este frica sa nu fiti inselati
          dar dupa cum stim nu prea sunt multe srvice-uri unde ai voie sa stai linga masina
          sa nu-mi spuneti mie ca daca ati avea voie sa stati linga masina ati refuza
          ca si siguranta in schimbarea anumitor lucruri acasa nu cred ca ar fi o mare problema . schimbarea uleiului sau a unui filtru sau mai stiu eu ce piesa nu cred ca iti afecteaza prea mult siguranta (daca am inteles bine despre ce era vorba)
          sau sa dai 300 de lei in service ptr schimbarea placutelor de frina cind le poti schimba cu 60 de lei nu mi se pare o lipsa de bani ci mai degraba o lipsa de interes ptr buzunarul fiecaruia(mai ales pe criza asta)
          oricum ca sa inchei acest post recomand IATSA CIMPINA
          http://www.loganclub.ro/forum/ph_83_myr-t31976.html

          Comment


          • #20
            asta e chiar tare !!! eu aplanez conflictele ...eu sunt atentionat ca imi iau ''warn''...nu pun semne ca zambesc ....dar asta fac acum .....asa ca hai sa terminam cu discutiile offtopic si alte chestii necivilizate..Multumiri pentru intelegere .

            Comment


            • #21
              Originally posted by Distrat View Post
              La Nicogel Plopeni imi fac servisurile..sunt foarte de treaba te lasa sa stai langa masina.se lucreaza bine.
              scuze daca am ajuns cam tarziu pe aici... dar sunt de acord cu tine... am la nicogel am fost de 2 ori si am fost multumit...
              prima data am avut o aripa avariata (idioti care nu stiu sa dea cu spatele)... acum un an... la 2-3 luni dupa c am luat masina... si c pot spune... prima zi cand am fost la ei... au luat culoarea... si m-a chemat pt a 2-a zi sa o monteze...

              iar a 2-a oara am fost acum in Mai... pentru revizia de 15000 si an (s-au nimerit amandoua odata)... am sunat la ei pt programare... si ma puteau astepta in urmatoarea zi... cand am ajuns acolo mi-a prezentat tot c o sa faca la masina... mi-au spus k v-a dura o ora toata treaba... si k pot sta langa masina sau in sala de asteptare... am ales sa stau langa masina... mecanicul care s-a ocupat de masina... mi-a aratat toate "bubele" pe care l-am facut si mi-a dat raspuns la toate intrebarile pe care le-am avut
              chiar daca s-a plimbat ceva timp prin sala mecanicul... in 50 minute era masina gata cu toate...

              am fost multumit de ei... si n-am sa mai fac prostia sa ajund prin alte service-uri care sa imi vopseasca bara si la 2 saptamani sa se jupoaie vopseaua

              Comment


              • #22
                Marea majoritate a service-urilor din Romania sunt de toata jena,si asta nu numai la Dacia.
                Peste tot mecanici incepatori,tineri,altii practicanti,cam asta e realitatea pe scurt.

                Comment


                • #23
                  Eu am toata increderea in cei de la IPSO.
                  sigpicKiss FM cu personalitate.

                  Comment


                  • #24
                    In judetul Satu Mare e doar un service Dacia. Ce sa spun, nu sunt chiar cei mai experimentati, dar e OK.
                    sigpic
                    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                    Comment


                    • #25
                      Si crezi ca ne intereseaza ? .. Aici e Logan Club Ploiesti prietene .. :P

                      Comment


                      • #26
                        Initial si eu am crezut ca e vorba de service in general.Era mai ok asa thread-ul.

                        Comment


                        • #27
                          In judetul Satu Mare e doar un service Dacia. Ce sa spun, nu sunt chiar cei mai experimentati, dar e OK. ..
                          Last edited by Cezar; 26 July 2009, 12:35.

                          Comment


                          • #28
                            Asta e subiect bun de pus la general, nu local si facut cu poll (ceva de genu ''foarte bun, bun, satisfacator, slab, foarte slab/dezastru).
                            Ia luati masuri

                            Comment


                            • #29
                              Cele 16 vulve ale mele in aproape 13k km au avut de-a face cu:
                              IPSO - sectia de caroserie - rezolvata ireprosabil. Nu ai contact cu mecanicii, numai cu receptionerul - si daca vrei sa dai spaga, nu stii cui. Scump, dar daca e pe asigurare, merita.
                              Dacoserv - rezolvat o problema la motor. A fost mult pana s-au prins de la ce s-a tras, pe urma au facut-o pe garantie si merge perfect. Foarte multumit si aici - am si stat tot timpul langa masina, mai mult din curiozitate.
                              Revizia tot la Dacoserv, ulei de la mine, stat langa masina (nu numai din curiozitate), n-am ce sa reprosez. Stiu ca am cerut atunci preturi de la toti si aici era si printre cei mai ieftini la revizie.

                              Comment


                              • #30
                                sal.....a aparut o "bataie" in partea din fata...cv p l directie....(cred k caseta de directie)l loganul meu,dak am garantie..am cv gratuit?sau platesc piese..manopera....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google