Service-uri Prahova .. pareri si sugestii !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    cred ca trebuie sa platesti,probabil mecanicii or sa iti spuna ca defectiunea a aparut din cauza drumurilor pe unde mergi si felul in care e condusa masina.

    Comment


    • #32
      si garantia ptr c e?...de ochii lumii?:-?

      Comment


      • #33
        cele ale reprezentantei sunt sub orice critica ,daca incerci sa discuti cu cineva au impresia ca sunt la nustiu ce firma mare de auto cu renume mondial,iar cele neutre de reprezentanta logan sunt cu mult superioare acestora,"tot păţitui invăţat"
        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

        Comment


        • #34
          Originally posted by helldevil View Post
          sal.....a aparut o "bataie" in partea din fata...cv p l directie....(cred k caseta de directie)l loganul meu,dak am garantie..am cv gratuit?sau platesc piese..manopera....
          hell ai ascultat atent sa vezi unde "bate"?si eu am avut o problema asemanatoare la ligheanul meu,m-am dus la poliserv,si m-au rezolvat(si cu "bataia" si cu banii din portofel...lucrare de 9 milioane....)nimic pe garantie,mi-au spus ca nu avea nici o legatura garantia cu problema mea

          Comment


          • #35
            undeva in drept cu volanul...."bate" numai knd iau denivelari...gropi....p asfalt intins,drept (ceea ce nu gasesti) nu am probleme

            Comment


            • #36
              exact asa am patit si eu,sincer eu am vzt doar ca mi-au bagat burete in chedere si ca mi-au schimbat o placuta de frana care cica nu era bine pusa,din fabricatie.nu am mai auzit nimic dupa.singurul drum pe care se mai aud batai e cel de piatra cubica,zici ca-i dacia lu' unchemiu,aia zdrangane din toate incheieturile.oricum,legat de service,iti recomand sa nu te duci la poliserv-bucov,iar la IPSO se face treaba foarte buna,dar cu preturi mult prea piperate pentru un posesor de logan

              Comment


              • #37
                joi ajunge l IAtsa campina..k d acolo e luata...si oricum trebuia dusa l revizia d 2 ani.....sa vedem c zic aia....

                Comment


                • #38
                  bieleta stanga era d vina...au schimbat-o p garantie

                  Comment


                  • #39
                    O ala smecherie de servis ar fi la ulei...iei bidon de 4 litri,in logan intre doar 3,si restul nu ti-l mai dau inapoi...
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Eu cand am facut revizia de un an am facut-o la IPSO Ploiesti si mi-au pus baietii si uleiul ramas, filtru de aer si filtru de ulei. Asa ca eu va recomand cu drag IPSO Ploiesti.
                      sigpicKiss FM cu personalitate.

                      Comment


                      • #41
                        o ideia
                        cind va duceti in servis nu va ducati la 4 ace
                        io o patisi ,in drum spre casa de la un interviu intolit la 4 ace fac o pana, schimb roata si dai bice , in drum spre casa trec pe lingga o vulcanizare , opresc , deschid portbagaju. baiatu atent sare scoate rezerva da sa bage snur ,nu merge , se uita la mine si ma informeaza ca cauciucul e terminat [are decit 20.000km si prima pana] ca nu se poate vulcaniza si sa iau altu nou sau unul sh "da firma" la niste preturi exorbitante chiar nesimtite
                        nervos iau roate intro mina [exact cum ati citit] si dau sa plec
                        pustiu de la vulcanizare "alo domnu unde plecatii va costa 10 lei snuru"
                        zic "daca vrei bani repare cauciucu " pun roata in portbagaj si dau sa plec ies fro 4 baieti din vulcanizare suparati foc "sa le platesc snuru" scot si eu din portbagaj un element de convigere sub forma unui baston telescopic si sa vezi cum isi loara zboru baietii de nu vedeai praful in urma lor
                        ma duc acasa ma intolesc normal [bermude plus tricou] opresc la prima vulcanizare [cea de linga stadionu petrolu]
                        se uita baiatu la cauciuc , ma informeaza ca nu merge snur si trebuie petec pe interior ok, se apuca de treaba 20 ron pret final [ 16 ron bonu si 4 lei berea la baieti ca lucra frumos] pana schimbat roata plus verificat presiuni la rotii
                        deci vedeti cum va duceti intolit pe la servisuri
                        baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                        Comment


                        • #42
                          orijinal)noroc cu telescopu

                          Comment


                          • #43
                            Am si eu o problema .. acum vreo 3 luni m-a lovit unu din spate si de atunci imi scartaie usile cand trec peste gropi .. si nu din balamale , ci din incuietoare .. si asta patesc la 3 usi plus aia din spate .. daca cunoasteti vreun tinichigiu sau unu care se pricepe plz datimi si mie nr de tel sau lasati mesaj la ym mihaitza.mocanu ... thx

                            Comment


                            • #44
                              Eu am fost si la nicogel plopeni si la iatza campina, potg spune sa sunt super multumit de ambele service-uri. Vi le recomad cu incredere. In schimb iatza este mai ieftina decat nicogel . Akum ramane ca voi sa decideti unde mergeti;)

                              Comment


                              • #45
                                Fara a deranja cu ceva, nu stiu in ce perioada au fost uni la Poliserv, dar acum s-a schimbat politica service-ului , iar la problema cu statul langa masina exista un bar deasupra receptiei de unde i-ti poti vizualiza masina tot timpul in care masina e in incinta serviceului (sectiunea mecanica-electrica) iar pentru a nu exista suspiciuni clientul este chemat la masina sa fie prezent la schimbarea uleului iar la solicitarea clientului poate cobori la masina in orice moment , mai este instiintat de fiecare etapa in reparatia masini si se cere acordul clientului pentru fiecare piesa schimbata . O sa observati ca dupa plecarea din service clientul va fi sunat pentru a verifica daca clientul a fost multumit si sau rezolvat problemele masinii.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google