SFAT Achizitionare LAPTOP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Care aveti cunostinta de ceva reduceri, preturi promotionale la laptop-uri, dati-mi de stire!
    Buget: ~2000 lei.
    Last edited by Niki; 13 November 2012, 19:02.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • #32
      Pe 23 noiembrie o sa fie iarasi Black Friday, or sa fie o gramada de oferte.

      Comment


      • #33
        maine la altex, reducere 20% la orice produs !!!

        Comment


        • #34
          @Octav: Stiu de Black Friday, dar atunci vreau sa cumpar altceva.
          @Sorin: 20% reducere sub forma de voucher. Nu-i mare lucru, asa pot lua de la Flanco, unde am in "cont" vreo 150 de lei.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #35
            Placa video, integrata sau dedicata?
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • #36
              Trebuie tu sa decizi asta, in mod normal daca vrei sa te joci niste jocuri mai noi, grafica mai detaliata etc, iti va trebuii o placa video dedicata.

              Daca esti un user normal, gen poti sa joci un joc de acum 2-3-4 ani , joculete pe internet, browsing, editare photo merge si photoshop, unele placi integrate sunt bune si pt HD...
              Orice decizie ai lua oricum placa video nu o poti schimba, placa video dedicata va urca costul achizitiei cu mult.
              Acum depinde de tine ce alegi...placa video dedicata
              sigpic

              Comment


              • #37
                Daca placa video integrata duce 512Gb, o sa ai optiuni limitate la tot ce implica folosirea ei (nu vorbesc de filme, clipuri).

                Verifici in BIOS daca se poate sa faci shared de RAM catre placa video. De exemplu de la 512Mb la 1Gb si mai ales te interesezi daca placa video stie sa gestioneze acei 512Gb suplimentari.
                La laptopurile mai noi nu mai e permisa in general aceasta actiune...golani.

                De aia, cu reduceri, poate te incadrezi in buget la 1GB pe video integrat. Ca la placa video dedicata, nu cred.

                Comment


                • #38
                  Merci bGy & K!

                  Am gasit un Acer ce cred c-ar corespunde nevoilor mele. Cu bonusul pe care il mai am disponibil, il pot lua pana in 1700 lei.
                  Sunt un pic in dubiu acum, ca mai e putin pana la "Vinerea Neagra" si ma gandesc ca e posibil sa-i mai reduca pretul atunci...
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • #39
                    mai bine asus decat acer, dar oferta aia este buna.
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Am hotarat, merg pe HP cu i5: http://www.emag.ro/laptop-hp-probook.../pd/EVWSKBBBM/
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • #41
                        Cauta niste review-uri pentru fiabilitate. Ultimul HP l-am dat la gunoi dupa un an de folosire. Probleme cu racirea si faimoasa topire a cip-ului. Cu reballing te duce la 300 de lei dar poate sa te mai tina un an sau o saptamana...Si nu te gandi la garantie, ca au obiceiul sa pice fix dupa ce trece garantia.
                        Daca vrei fiabilitate, Toshiba rullz (inca)
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #42
                          Nasol. L-am platit deja.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #43
                            laptop mi-am luat acum o spatamana, dar luat de pe internet n-am stiut ca boxele sunt situate pe partera din spate adica cea pe care sta pe masa. se aude slab si prin urmare as vrea sa cumpar un set de boxe tip "bagheta" care se prind de monitor. s-a intalnit cineva cu astfel de boxe sa-mi poata recomanda si mie un model?
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Cocoshi, HP Probook 4530s am si eu din vara, tot I5 dar cu 8gb RAM...ZBARNAIE! I-am luat un cooler, pentru ca il mai tin in pat...acelasi cooler il tin si cand il leg la tv sa ma uit la filme. Mie imi place de mor produsul. Ca idee, sormea si-a luat Sony Vayo acum o saptamana si am fost cu el la service, dar era problema de la windows.

                              Sa-l stapanesti sanatos!

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by bogdan_1984 View Post
                                laptop mi-am luat acum o spatamana, dar luat de pe internet n-am stiut ca boxele sunt situate pe partera din spate adica cea pe care sta pe masa. se aude slab si prin urmare as vrea sa cumpar un set de boxe tip "bagheta" care se prind de monitor. s-a intalnit cineva cu astfel de boxe sa-mi poata recomanda si mie un model?
                                de ce nu il returnezi daca zici ca nu esti multumit ? daca au trecut doar 7 zile, il poti returna linistit ...
                                Poti sa comanzi un alt produs in schimb...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google