SFAT Achizitionare LAPTOP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Fiind lipiți e cam greu cu upgrade-ul/înlocuirea în caz de probleme.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #62
      la al meu k55vd am avut o promotie de 4 gb cadou care s-au instalat si acum am 8 gb. iar cpuz zice ca am 4 sloturi pentru ram (nu l-am desfacut).

      legat de amd, mai bine alegeai intel i3 cel putin. dar asa-i cu black friday maroniu...
      sigpic

      Comment


      • #63
        Originally posted by bogdan_1984 View Post
        la al meu k55vd am avut o promotie de 4 gb cadou care s-au instalat si acum am 8 gb. iar cpuz zice ca am 4 sloturi pentru ram (nu l-am desfacut).

        legat de amd, mai bine alegeai intel i3 cel putin. dar asa-i cu black friday maroniu...
        Toti spuneti sa aleg i3. Intrebarea este DE CE i3 ? Ai argumente ?
        My Ride ! B - 29 - TmT

        Comment


        • #64
          Originally posted by bogdan_1984 View Post
          la al meu k55vd am avut o promotie de 4 gb cadou care s-au instalat si acum am 8 gb. iar cpuz zice ca am 4 sloturi pentru ram (nu l-am desfacut).
          Are "dacat" doua.

          Comment


          • #65
            Ar fi super tare daca e sa gasesti vreun laptop nou pana in 2000 de lei cu ssd! Nu conteaza daca este Intel sau Amd.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • #66
              Prometheus, vrei sa faci posturi aiurea ? Scrie ceva util daca tot scrii..
              Am zis clar : maxim 1700 lei.

              Azi am primit mesaj de la curier,astept laptopul comandat de la emag. AMD-ul de 2.5
              Vad ce e de capul lui si daca nu se ridica la asteptarile mele,il returnez.
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • #67
                Zice bine ce zice prometheus cu SSD. Dar ii poți pune și dupăia SSD.
                Orice laptop cu SSD zboară )
                sigpic

                Comment


                • #68
                  Zice, stiu ca zice. Daca imi da el Asus-ul comandat de la emag,cu ssd,il iau normal. La pretul de 1600,desigur.

                  Pana una alta,astept. SSD-ul mai are putin de aseptat si el.

                  Ps: au inceput raidurile aeriere )
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • #69
                    Am avut doua laptop-uri Asus si ambele inca sunt functionale (unul il foloseste mama si unu sor'mea).
                    Unul are 8 ani si unul 4, cu aproximatie.
                    Ambele au procesoare intel, ultimul are i3 si 4gb ram si nici-o problema. Batranelul, inca duce, mai greu ce-i drept (este mai slab decat un S1 de la Samsung).
                    Ce imi place la Asus, este ca sunt usor de curatat, capacul de pe spate este fix la ventilator, 5 suruburi si ai ajuns unde te intereseaza.
                    Cat despre boxe, la ambele, pozitionarea lor este sus, sub ecran, nicidecum dedesupt.
                    Eu unul ma declar Pro Asus.


                    Si cat despre alegerea unui procesor Intel in detrimentul unui Amd, indiferent daca este pt PC sau laptop, este puterea termica, la un Intel este mai mica, lucreaza mai la 'rece', deci consuma mai putini Watti. Plus puterea de procesare, nu conteaza numarul nucleelor cat tehnologia de fabricatie a procesorului. Da, un Amd este bun, dar nu la fel de bun ca un Intel.
                    Vedeti benchmark-uri pe net.
                    Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                    My ride

                    Comment


                    • #70
                      Mi-a venit laptopul Asus comandat de la emag.
                      Problema : am instalat win 7. Totul bine si frumos. Am bagat cd cu drivere,nu ma lasa sa instalez nimic. Am descarcat ultima varianta de net framework. Nu merge.
                      Am instrat pe siteul producatorului. Nu merg driverele. Se pare ca sunt incomplete. Nici la win update nu imi arata nici un driver pentru instalare.
                      Ce sa fac? Nu reusesc cu nimic. Sa bag un win 8 poate le ia singur?

                      Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • #71
                        Windows-ul este cu licenta ?
                        Poti naviga pe internet cu el ?
                        Ce eroare iti da la instalare de drivere ?
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • #72
                          Win e piratat.
                          Il folosesc pe desktop de un an si ceva. E tun!
                          Cand deschid cd de drivere imi cere intai sa fac update la ultimul net framework.
                          Am descarcat ultimul de pe net,si cand l-am pus pe laptop el cauta update pe net. Neavand drivere,nu am nici net.

                          Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                          My Ride ! B - 29 - TmT

                          Comment


                          • #73
                            Pai atunci descarca de pe desktop-ul tau driverul de placa de retea pentru laptop il pui pe un stick si-l instalezi , si asa faci si conexiunea la internet cum trebuie.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • #74
                              De unde sa il descarc? Cel oficial,de pe Asus.com nu merge. Este incomplet. Se instaleaza pana la jumatate si dispare. Pauza...

                              Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                              My Ride ! B - 29 - TmT

                              Comment


                              • #75
                                Din cate am inteles, laptopurile fabricate in 2014 vin cu drivere doar pentru windows 8, 8.1. Daca gasesti driverele pe site le poti descarca si folosii pentru windows 7 . Si eu mi-am luat de curand un Asus si am ars un dvd cu windows 8.1 de pe site-ul oficial fara sa imi mai bat capul daca windowsul piratat o fi bun sau nu. L=am instalat fara probleme si e ok. Am auzit la multi ca windows 8 e naspa , dar te acomodezi cu el si daca ai vreo nelamurire google te ajuta si chiar poti pune interfata de wind 7.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google