Sfat achizitonare Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfat achizitonare Logan

    Salut!

    Sunt un utilizator nou pe acest site si imi place foarte mult k am citit multe nelamurire care ma pot ajuta si pe mine in viitor!! As dori sa imi cumpar un Logan Laureate 1.6 MPI!!Ce parere aveti despre acest model? Cam cat ar costa accesoriile de tunning pt exterior cele originale Dacia, pentru k nu am gasit pe situl oficial?? Sau este mai bine sa mi le achizitionez dupa aceea intr-un service autorizat?si mai am o intrebare:Un logan cu ABS aduce mai multa siguranta masinii,ce facilitati are??
    Va multumesc anticipat si spor la condus!!

  • #2
    eu zic ca motorul de 1.6 e foarte bun...dar daca ai posibilitatea de a cumpara un logan cu ABS eu zic ca merita, e mult mai sigura la franari si se micsoareaza considerabil distanta de franare...mie imi pare rau ca m-am zgarcit si nu am cumparat varianta ambition care era cu abs

    Comment


    • #3
      iti multumesc de raspuns ajea rapid!! Am sa vad ... Mi-ai putea da un site cu kiturile de tuning exterior pt logan??culoarea aia albastra de pe loganuri este metalizata k pe site scrie k nu este?? ms

      de exemplul aceasta majina http://www.loganclub.ro/forum/kitul_siadimet-t43.html Dupa remodificare a necesitat o revopsire intreaga majina sau doar ce a fost modificat!!Imi cer scuze ,nu prea ma pricep f bine si as dori sa aflu de la cei care se pricep!ms
      Last edited by Cristi_Xp; 3 September 2007, 04:36.

      Comment


      • #4
        depinde la care albastru te referi, daca de albastru egee vorbesti, da e metalizata, cauta pe forum la tuning logan ca parca erau date preturile

        LE: cauta aici http://www.loganclub.ro/forum/tuning...acia-t266.html
        Last edited by dogy_10; 2 September 2007, 21:28.

        Comment


        • #5
          Si cat m-ar ajunge totate taxele dupa ce achizitionez majina? taxa de prima inmatriculare,asigurare,RCA!! Dak ar fi cineva care sa mi le dea exact ar fi super!!Multumesc anticipat!!

          Comment


          • #6
            Eu zic sa iei cu ABS, pentru ca se simte diferenta, te poate ajuta in momentele dificile.
            Kit-ul de tuning Dacia costa 400 de euro.
            Taxa de prima inmatriculare e in jur de 160 de euro, RCA-ul e 200 ron pe an, CASCO la Generali e 200 de euro pe an.
            Last edited by andrei; 2 September 2007, 22:29.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              faza e k la Laureat Plus are o singura varianta de motorizare!! 1.4 MPI si eu vreau 1.6 !! mersi

              care este avantajul unei vopsele metalizate??
              Last edited by Cristi_Xp; 3 September 2007, 04:37.

              Comment


              • #8
                salut dany_6900 si bine ai venit pe forum
                metalizatul arata mai bine, iar in cazul unei revopsiri partiale (usa, aripa..) se face mai usor ca sa nu se vada diferenta de culoare fata de restul masinii. dar daca vrei sa modifici ulterior caroseria exterioara, oricum ajungi sa vopsesti mare parte din masina. o faci metalizata atunci cind ai terminat de modificat. nu merita sa dai 255 euro acum pe vopseaua metalizata.
                de ce nu ai lua un Logan ABS Plus 1.6 MPI (serie limitata)** New 7600 euro.
                e mai ieftina ca si Laureate si esti mai in avantaj ca si Laureate. nu merita sa dai 600 euro in plus pe Laureat pentru: computer de bord, contur cromat al calandrului, scaun cu reglare lombară şi pe înălţime, oglinzi electrice, spaţiu depozitare la baza consolei.
                uite aici oferta de preturi si aici versiunile disponibile.
                atentie la preturi! scroll in jos pina la modelul DACIA LOGAN, e imediat dupa Optionalelel la GPL.
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #9
                  deci varianta ABS Plus costa 7600E fara aer conditionat!!Daca tot iau as vrea cu tot cu aer conditionat,in total ar fi 8200E si varianta Laureat ar fi 8300,in schimb nu are ABS si are altele care nu prea miar fi de folos cine stie ce!!O idee buna!Iti multumesc!Computerul de buna la ce foloseste mai mul?? La varianta ABS+ as putea sa pun computer de bord si cam la ce pret?? Mersu mult!

                  Comment


                  • #10
                    Costa vreo 300 ron sa pui computer de bord dupa ce o cumperi.
                    Eu as zice ca varianta Kiss FM e cea mai buna pentru tine, este varianta Laureate, si in plus ABS si alte chestii mai neimportante.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      http://www.dacia.ro/logan/versiuni unde scrie clar ca are aer conditionat modelul ABS Plus. o fi * de la "aer conditionat*" o smecherie?
                      computerul de bord ca sa il pui separat costa 20 euro. e cineva din iasi pe forum care vinde asa ceva. iti arata citi km mai poti face cu combustibilul din rezervor, consumul mediu... dastea
                      recomand si eu ABS. cind am comandat eu golanul meu 1.5dci, nu era si cu ABS . asa ca mai fa un efort... trece o batrinica strada, mai spala un mort si stringi de un Laureat+
                      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                      Comment


                      • #12
                        * inseamna optional.
                        Daca ai bafta si prinzi o promotie la ABS plus il iei pe cel de 1,6 MPI la pretul de 1,4.
                        Unui prieten al meu (care s-a interesat pentru mine) dealerul i-a zis ca CB-ul costa 3000 RON(cu tot cu manopera) ca trebuie schimbate mai multe ???.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #13
                          deci * inseamna optional deci fara aer conditionat costa 7600! Daca dai la configurator in a4a faza ai in stanga sa bifezi aerul conditionat dak vrei si altele...Modelul ala Kiss Fm are doar varianta pe culoarea rosie nu??

                          Comment


                          • #14
                            as vrea sami iau ceva care sa nu sara 8500 cu tot cu acte...sa vad!! Ce ziceti este bine sau iau in rate pentru maxim 42 luni si cu un avans de vreo 5000-5500,rata ar cam fi intre 87-100e??mai trb sa platesc si altceva peste aceasta rata??sau sa ma imprumut de la banca separat de vreo 3000e ,nu prin Dacia group?? ms mult!

                            Comment


                            • #15
                              Credit auto cu ce banca vrei tu, opinia personala este prin BRD pentru ca au un parteneriat cu Renault dar la 3ooo de euro sar putea sa iesi mai ieftin cu alta banca cerceteaza putin piata bancara. Un ABS plus 1,6 cu aer conditionat, garantie extinsa si eventual vopsea metalizata te duce cu tot cu acte cam la 8600 de euro si d.p.d.v. tehnic este tot ce poti obtine la acest pret. Alte modele i-ti dau alte echipari fara ABS este alegerea ta daca vrei confort in detrimentul sigurantei. La tot ce am spus sa tii cont de faptul ca habar nu am cei cu modelul Kiss Fm. Si daca optezi pentru ABS plus sa nu iei Radio casetofonul pe care-l dau ei optional ca nu merita banii.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google