Sfat achizitonare Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @dany_6900: vezi ca la motorul 1.6 mpi e 183 euro taxa de prima inmatriculare. Aerul conditionat e optional si radio iti iei separat si il monteaza ei cand te duci dupa masina... in plus eu am mai platit cam 250 ron pentru inmatriculare definitiva, cu numere preferentiale (85 ron) si prin firma e intermediere (30 ron comision)...sa nu uit 100 ron numerele rosii

    Comment


    • #17
      Originally posted by dany_6900
      Modelul ala Kiss Fm are doar varianta pe culoarea rosie nu??
      Deocandata nu se stie, asa se poate, sa fie numai pe rosu.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        deci in final mar ajunge toate actele undeva pe la250-300E nu?? in orice nu vreau nici casetofonul de la ei k nu am ce face....e mijto logan kiss fm,la un pret bun si disign interior...nu prea mi-ar place culoarea ,desi la configurator pot alege orice culoare....hmm!!Totusi e bine sa iau si garantia aceea nu? Dak nu o iau iei nu imi dau deloc garantie??cat este un abs?dak e il pun la un laureat!!Ce ziceti??cred as opta pentru un abs plus...!Cat o fi si eleronul??ii da parca un aspect mai placut nu?? ajea de inceput!..va multumesc

        Comment


        • #19
          Rocri:
          Credit auto cu ce banca vrei tu, opinia personala este prin BRD pentru ca au un parteneriat cu Renault dar la 3ooo de euro sar putea sa iesi mai ieftin cu alta banca cerceteaza putin piata bancara. Un ABS plus 1,6 cu aer conditionat, garantie extinsa si eventual vopsea metalizata te duce cu tot cu acte cam la 8600 de euro si d.p.d.v. tehnic este tot ce poti obtine la acest pret.
          Ms de mesaj dar modelul pe care mi l-ai recomandat ajunge la 8650(optiuni aer si cul metalizata!)! Nu vreau culoare metaliza deoarece as vrea sa fac eventual niste modificari exterioare,daca ar fi sa cumpar metalizat+modificarai s-ar cunoaste ceva!!tot stau in dubii!! ms mult

          Comment


          • #20
            Eleronul e vreo 80 de euro.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #21
              Mai am cateva nelamuriri!!
              Sa zic ca ma hotarasc la Abs+,dak as ajunge acasa pana la sf lui septembrie k acuma sunt in italia!!Eu as dori sa daua un avans de 5037E si trb sa ma imprumut de 3358e,rata ar fi 97E pe 42 luni!!Casco cat este pe un an sau cat se adauga la aceasta rata?? Faza e k eu nu am cum sa demonstrez k pot plati aceasta rata dar am de unde sa platesc!!As putea sa pun majina k girant parca se spune,adik dak nu platesc majina vreo 2-3 luni sa mio ia??La Abs+ primesc radiocasetofon si 2 boxe pe fata sau trb sa le cumpar si pe alea de la ei?? Se merita?? Multumesc si sper sa fiu inteles!!

              Comment


              • #22
                CASCO costa cam 300-400 de euro pe an. Daca nu ai o adeverinta de salariu, nu cred ca poti face rate, chiar daca tu ai de unde plati. Poate la o banca sa iei un credit, asa se poate fara adeverinta. ABS Plus nu are casetofon si nici boxe. Daca vrei poti sa le cumperi tu si sa platesti la ei vreo 50 ron sa ti le monteze.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  Daca nu ai cum sa demonstrezi veniturile good bye credit auto. Doar credit de nevoi personale si mi se pare ca si leasing (cu unele banci respectiv firme de leasing nu cu toate). Giratul cu masina nu prea cred ca o sa mearga fara adeverinta de venit. Casco la mine este 67 lei/luna, asa va fi si la tine (cu aproximatie si daca faci la aceeasi firma de asigurari) pentru ca este la valoarea masinii nu la valoarea creditului. Radiocasetofonul este optional adica dai bani in plus dar nu-l cumpara ca nu face banii.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #24
                    cam cat ar costa boxele pe fata?? se merita sa pun pe fata de la logan + http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...od/KDC-W311AY/ + http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...eference_PS5A/ + eventual un tun de bass si un amplificator!!! CE parere ai despre aceasta combinatie?? sau ce mi-ai recomanda?? sa ajung acasa si sa ma interesez si de creditul asta!!

                    ce ziceti mai baieti?? Am pe cineva in germania care mi-ar putea gasi o masina in stare buna,mi imi place Golf 4 si 2002-2003 ,pana in vreo 100.000km parcursi,un full option poate si o tapiterie din piele ...pretul ar fi cam pana in 5000E,cu totul mar ajunge vreo 7000!!!Ma gandesc la piesele de la masina ca daca se strica ceva is cam costisitoare!!sau un Logan Abs+?? Daca ar fi sa-mi iau masina prin noiembrie-decembrie ca e plecat(golf4)!!
                    Last edited by Cristi_Xp; 8 September 2007, 19:35.

                    Comment


                    • #25
                      Nu ma ajuta si pe mine cu un sfat

                      Comment


                      • #26
                        nimeni nimeni??

                        Comment


                        • #27
                          In legatura cu sunetul. Din auzite boxele desi cam scumpe fac toti banii.
                          de cd-player nu stiu ca sa-ti zic. eu am asa ceva http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...nic/CQ-C1415N/ luat din carrefour cu 300 ron.Sunt multumit de el.
                          MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                          Comment


                          • #28
                            unde pot gasi niste variante de casco pentru-logan ..am vazut ca andrei a zis ceva de 200 de E poti sa-mi dai mai multe detali ?

                            Comment


                            • #29
                              Pentru ca mi-ai cerut pe PM datele astea, ti-am zis acolo ce si cum, si ti-am dat si site-urile firmelor.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #30
                                poti sami dai si mie siturile pt CASCO??
                                Deci gxg cum sunt boxele k nu am inteles??se aud bine ??
                                mersi totusi stau asa pe ganduri pentru o masina din germania cu maxim 100.000 km sau un logan cu 0km??! ms

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google