Sfat Casetofon Auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfat Casetofon Auto

    Salut!

    De curand m-a lasat batranul meu casetofon LG.

    Ce puteti sa-mi recomandati si mie pana in 300ron? (nu ma intereseaza sa aibe mecanism CD, de preferat display albastru)

    Eu m-am gandit la...

    / player cu USB, MP3, AAC, WMA si FLACputere 4 x 50 W (MOSFET), 4 x 30 W RMStuner radio cu RDS (PI, PS, AF, TI, Ceas, Radio Text, PTY) si 24 de posturi presetateport USB cu 1A, co


    sau

    / media player cu intrare USB, AUX-in si telecomandaamplificare S-MOSFET : 4 x 55 W (maxim)tuner radio cu RDS / EONredare : MP3/WMA/AACegalizator EQ3control bas/medii/ina
    Just Hold Onnnnnn....

  • #2
    La banii aia gasesti ceva sh de calitate, un Alpine, ceva de generatie veche, dar fara moarte.

    Comment


    • #3
      Am cautat ceva "de calitate" si nu am gasit...



      Ce inseamna fara "( Fara RDS si fara PreOut )" ?
      Just Hold Onnnnnn....

      Comment


      • #4
        RDS – Radio Data System este un serviciu de transmisii de date în banda FM 87,5 -108 MHz. RDS este utilizat de posturile de radio ce emit în banda FM pentru a transmite informaţii privind denumirea şi tipul programului, numele postului (ProFM, Europa FM, etc.), precum şi alte date referitoare la trafic sau starea vremii.

        PreOut sunt iesirile pt amplificator, daca nu ma insel.

        Comment


        • #5
          Deci pica varianta aia din pacate.
          Just Hold Onnnnnn....

          Comment


          • #6
            PS: Calitate la bani putini, rar gasim. Oricum, daca ai nevoie de player doar pentru putina companie in masina, nu e nevoie de mare investitie. Daca vrei totusi si fidelitate a sunetului ( in ideea ca faci/ai facut upgrade la difuri) , atunci scoti un banut in plus din buzunar.

            Sa intelegem ca ai subwoofer, sau intentionezi sa folosesti , deci ai nevoie de iesire Rca?
            Last edited by 30_VLD; 23 October 2014, 22:08. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Momentan nu am sub..poate urmeaza. Si boxele o sa le schimb...de aceea ma gandeam la un casetofon de 300 ron. Asa daca vroiam doar zgomot..luam un fm modulator.

              Totusi sper sa gasesc ceva ok in banii astia...de preferat nou.
              Just Hold Onnnnnn....

              Comment


              • #8
                Spor. Daca o sa vrei si niste oferte bune de sh, anunti aici

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google