Sfat Schimbare Parbriz.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfat Schimbare Parbriz.

    Cel de origine(l
    Logan)?,cel turcesc? sau alt model ?Care parbriz ar fi mai rezistent?(pietricele)
    AC/DC- RIDE ON

  • #2
    cel de origine, daca ai fost multumit de el pana acum, restul sunt experimente...
    Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

    Comment


    • #3
      Cand schimbi parbrizul pune si poze sa vedem cum se desfasoara operatia cel de origine este cel mai bun dar si cel mai scump!

      Comment


      • #4
        3 pietricele au sarit in parbrizul original (din fabrica) si tot 3 ciobituri am in parbriz. slava Domnului ca nu s-a crapat, sa vad cum o scot la capat la ITP (peste un an)
        sigpic

        Comment


        • #5
          dar daca era alt parbriz, nu cel de origine? poate nu aveai nici o urma, sau poate se fisura la prima pietricica... n-ai de unde sa stii... mergi pe origine
          Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

          Comment


          • #6
            Alege de origine, eu l-am schimbat la cei de pe Fundeni, e si valurit tot.

            Comment


            • #7
              Eu am parbrizul ciupit de la o piatra si nu sa fisurat este cel de origine luna viitoare o sa il schimb si eu pe casco dar nu stiu de care sa aleg, uni zic ca cel cu parasolar este mai bun dar nu este de origine alti zic ca cel care este de origine este bun fiecare cu parerea lui!

              Comment


              • #8
                Am eu cu parasolar... NU va luati asa ceva. Proaste tare, cel putin cele care le vand respectivii din soseaua Fundeni.

                Comment


                • #9
                  La mine are o ciupitura (langa stergator dreapta) dupa care a plecat ,tot pe casco o sa-l schimb.Banuiesc ,cei care au avut aceste probleme stiu mai bine.Cel de origine unde fabricat?
                  AC/DC- RIDE ON

                  Comment


                  • #10
                    Cezar daca ai timp fa neste poze sa il vedem si noi pe cel cu parasolar si dc nu esti multumit de el?

                    Comment


                    • #11
                      Nu sunt multumit de el, pt ca este valurit tot...

                      Comment


                      • #12
                        eu totusi va recomand sa nu schimbati un parbriz pe casco. S-ar putea sa va bage fransiza pentru asa ceva. Vezi ca sunt alte topicuri despre asa ceva...
                        Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                        Comment


                        • #13
                          Depinde la cine ai casco gen (omniasig astia fac magari multe si introduc franciza dar prima data iti repara masina si pe urma baga franziza dar tu nu semnezi contractul aditiona reziliez contractul cu ei si faci casco la alti mai buni)eu am leasing la masina si nu am franciza si a apelat la ei de 3 ori si am fost multumit am casco la unita!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by beso View Post
                            eu totusi va recomand sa nu schimbati un parbriz pe casco. S-ar putea sa va bage fransiza pentru asa ceva. Vezi ca sunt alte topicuri despre asa ceva...
                            Eu am fara franciza la Eureko.(leasing pe firma)
                            AC/DC- RIDE ON

                            Comment


                            • #15
                              Este foarte bine daca nu ai franciza la leasing nu prea exista asa ceva!
                              Last edited by radu2008; 2 August 2009, 19:57.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google