Sfat Schimbare Parbriz.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ce a scris saracul om mai sus? "FARA"

    Comment


    • #17
      Am prins ultimul val la Eureko.(Eureko nu mai face casco la masini,norocul meu este faptul ca este pe firma si fara franciza)
      AC/DC- RIDE ON

      Comment


      • #18
        Cezar la ce te referi cand zici ca e valurit tot? Si eu mi-am schimbat parbrizul pe casco si mi-au pus dinala cu parasolar verde dar pana cum e ok se vede ca si cel original .
        sigpic

        Comment


        • #19
          Bad_Wolf unde ai schimbat in sibiu parbrizu se vad ceva zgarieturi pe caroserie in zona unde au taiat vechiul parbtiz si l-au pus pe cel nou ti-a dat ceva garantie ca si eu trebe sa il schimb?

          Comment


          • #20
            ala original sa spart de la prima pietricica...acum am modelul ala cu parasolar integrat..pe asta am deja 2-a puncte de la 2-a pietricele.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #21
              Nu se vede nimic zgariat , zici ca e original , l-am schimbat intr-un service la turci , pana acum arata impecabil parbrizul , cel original desi nu l-am curatat niciodata cu racleta avea zgarieturi si mici punctulete care se vedeau la soare dupa numai 1 an. Sa vedem asta no name cum se comporta. Garantie , ce garantie vrei sa-ti dea ? Atat timp cat l-au lipit porfi nu ar trebui sa ai probleme.
              Last edited by Bad_Wolf; 3 August 2009, 13:58.
              sigpic

              Comment


              • #22
                In medias la ilarie daca schimbi parbrizul primesti garantie 2 ani pe lucrarea facuta!

                Comment


                • #23
                  Parbrizele no name sunt bune la pret, dar am vazut cazuri destule cand la cea mai mica pietricica ''poc'' fisura.
                  La frate-meu (cand a avut Logan) pe Casco a fost 6,6 milioane, fara casco 4,4-4,6 milione (original, cu tot cu manopera).

                  Comment


                  • #24
                    Si eu trebe sa schimb parbrizul dar am sa pun de origine si la tv a zis sa pe puna pe masina parbriz de origine ca este cel mai bun si asa nu se vede la garantie ca ai schimbat patbrizul!!

                    Comment


                    • #25
                      Am schimbat si eu acum 2 luni parbrizul la logan, pe casco. Am pus de origine, la Daperom Pitesti. cost total 810 lei cu tot cu manopera, dar vreau sa spun ca au lucrat exemplar.nu au zgariat nimic, nici macar mizerie. Au pus mastic care se pune si in uzina, au dat si cu primer, ce mai, au lucrat ca la carte. Si inca o parte buna, la 2 zile dupa ce am pus parbrizul, am fost sunat de la daperom sa ma intrebe daca sunt multumit de lucrare etc...
                      Eu cred ca cel de origine e bun, cel no-name, in caz de accident, doamne fereste, nu stie nimeni cum se comporta
                      Last edited by laur_cos; 31 August 2009, 22:56.
                      zoom-zoom

                      Comment


                      • #26
                        Deci sa ma duc la service dacia??

                        Comment


                        • #27
                          La mine e al-2-lea parbriz care trebe sa il schimb.Nu stiu de care mi-au pus prima data dar e oribil.

                          Comment


                          • #28
                            Eu asa zic, oricum e pe casco si nu dai tu niciun ban, si pana la urma e vorba de siguranta ta. Cei de la noi de la service au lucrat foarte bine, tata a fost multumit de cum a fost pus. acum tu decizi
                            zoom-zoom

                            Comment


                            • #29
                              Daca este cu parasolar nu este de origine!!

                              Comment


                              • #30
                                Acum nu stiu daca am zis prostii ca asta no-name nu se comporta la fel la accidente... eu la fizica,chimie am avut numai 6-6(poarta in casa ).cred ca seba e cel mai in masura sa ne lamureasca
                                zoom-zoom

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google