Sfat Schimbare Parbriz.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu spun din propria experienta,ca se pare ca am avut de amandoua.

    Comment


    • #32
      Azi am fost la casco si am rezolvat o sa schimb parbrizul cand ma duc la service o sa vorbesc cu cei de acolo sa faca comanda la parbriz de origine sau ma duc la alt service!!

      Comment


      • #33
        Am rezolvat cu parbrizul o sa pun de origine dar nu in service dacia saptamana viitoare soseste parbrizul si imi da 18 luni garantie ,zicea ca dc nu vreu cu parasolar ca multa lume solicita dinasta si am zis ca vreu de origine si a facut comanda!!

        Comment


        • #34
          sa stii ca e frumos si ala cu parasolar. Eu miam pus Pilkington cu parasolar. si se vede impecabil. (ca doar ei au inventat geamul ). Pret total parbriz +manopera=440 ron (360 parbrizul +80 ron montaj)

          Comment


          • #35
            Daca era sa nu am casco puneam cu parasolar ca este mai ieftin dar asa am casco si nu ma intereseaza pretul,m-am gandit ca daca o sa apara rugina in zona si o sa vada baieti de la dacia ca este alt parbriz nu o sa imi rezolve problema pe garantie dar eu sper sa nu fie vorba de asa ceva ca masina are 2 ani si pana acuma nu am rugina Doamne iti multumesc!!

            Comment


            • #36
              te felicit pentru alegerea facuta... mai bine unul de origine, ca oricum plateste asiguratorul. Chiar daca il plateai din buzunar, nu se merita pentru 100 de roni sa iei unul de calitate indoielnica
              sigpic

              Comment


              • #37
                Uni ziceu ca cel cu parasolar arata mai bine alti ca este mai bun unul de origine ,parasolar o sa imi pun cand o sa imi pun folie pe masina si daca nu imi place cum arata dau jos parasolarul !!!

                Comment


                • #38
                  Si eu sunt de parere ca ce-l mai ok ar fi ala de origine,parca nu se ciobeste asa de repede,dar acuma depinde daca il faci pe casco atuncea da,nu ne intereseaza pretul,dar daca ar fi sa-i dai de la tine din buzunar bani,hmmm....atunci ma-s mai gandi si eu un pic
                  Iar la faza cu parasolarul,iti poti pune si din folie,numai cam iti trebuie un pic timp sa te obisnuiesti cu el,ai impresia ca sa mai micsorat parbrizulasa a fost la mine,asta daca il pui de dimensiunea cat e parasolarul(sa-i zic asa) ala de la oglinda!
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by wizard24 View Post
                    parca nu se ciobeste asa de repede
                    cel putin la mine, la fiecare pietricica-n parbriz, se ciobea. asadar, intr-un an si 4 luni si 30000km am deja 4 ciobituri (floricele) in parbriz. una mai mare ca cealalta. "noroc" ca nu s-a crapat. ca sa-l schimb ma costa, la reprezentanta DACIA, 1050 lei (inclusiv manopera). prin urmare, il las pana la ITP sau s-o crapa. am CASCO, dar fransiza este 500 lei
                    Last edited by bogdan_1984; 4 September 2009, 08:23.
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      eu zic ca se ciobesc la fel de usor...vorbesc din experienta.
                      Depinde numai de bafta voastra...daca e sa sara o pierticica si ai si ceva viteza...gata..ai ciobitura,punct,sau chiar crapatura.
                      sunt subtiri toate..deci proaste.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #41
                        Voi ati auzit ca parbrizele sa fie valurite sa nu se vada clar cum imi dau seama sa verific inainte sa ridic masina din service dar sper sa nu fie probleme de genul asta!!!???????????

                        Comment


                        • #42
                          cel mai bine se vede din unghi, din afara masinii, iar tu trebuie sa stai cam in dreptul dintre portiera fata si cea din spate. atunci iti poti da seama cat de valurit este. dar sa ai o distanta de masina, iti dai tu seama imediat
                          Last edited by bogdan_1984; 7 September 2009, 10:42.
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Oare sa fie probleme si la cele de origine???

                            Comment


                            • #44
                              la mine am observat o mica valuire, cand am stat afara in dreptul portierelor din dreapta. dar este prea mica valuirea ca sa fie sesizabila de la volan.
                              Last edited by bogdan_1984; 7 September 2009, 10:44.
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                la toate parbrizele exista valurirea. indiferent de marca.Important e sa nu se vada de la volan.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google