Sfaturi In Defolierea Masinii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfaturi In Defolierea Masinii

    Salutare. Am un Logan care l-am scos de la taxi si as dori sa-l defoliez.
    M-am interesat pe la service-urile de folieri auto si mi-au facut niste preturi exagerate si m-am gandit sa o defoliez eu cand se incalzeste afara.
    Intrebarea mea este, ce solutii sa folosesc pentru a indeparta lipiciul de pe ea si pentru a proteja culoarea masinii fara sa o matuiesc.
    My ride IS 96 YCA - http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...19#post1661119

  • #2
    Merge bine cu benzina sau motorina.

    Comment


    • #3
      Originally posted by adi-GVA View Post
      Merge bine cu benzina sau motorina.
      Da stiu, dar matuiesc culoarea si nu vreau.
      am auzit ca sunt nu stiu ce diluanti speciali pentru asa ceva.
      My ride IS 96 YCA - http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...19#post1661119

      Comment


      • #4
        Eu am defoliat un papuc cu diluant universal D509.A iesit destul de bine si nu s-a matuit nimic.la Logan nu prea am incredere in vopseaua lor de kk.Un diluant mai puternic sau benzina pot sa faca rau vopselei.eu am folosit bureti de vase de aia cu verde pe o parte si mai aspra .Am frecat de am vazut stele si m-au durut genunchii doua zile.
        Last edited by margelatu; 12 March 2015, 17:56.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • #5
          Originally posted by margelatu View Post
          Eu am defoliat un papuc cu diluant universal D509.A iesit destul de bine si nu s-a matuit nimic.la Logan nu prea am incredere in vopseaua lor de kk.Un diluant mai puternic sau benzina pot sa faca rau vopselei.eu am folosit bureti de vase de aia cu verde pe o parte si mai aspra .Am frecat de am vazut stele si m-au durut genunchii doua zile.
          Nu ma deranjeaza faptul ca stau si frec, ca nu o fac de unu singur, ci ma mai ajuta vreo 3-4-5 oameni.
          dar decat sa ma duc sa dau 300 lei pe defoliere mai bine o defoliez eu.
          My ride IS 96 YCA - http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...19#post1661119

          Comment


          • #6
            Ptr 300 lei nu m-as chinui, plus sa aia ptr 300 lei si raspund daca strica ceva...
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #7
              0723 407 005 - Florin, din partea lui Cristi. Atelierul se afla pe strada Boisoara Nr. 38 sector 6. In incinta fostei fabrici de tigarete.
              sigpic
              Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

              Comment


              • #8
                CarPro - TarX - Tar & Glue Remover daca vrei un produs de calitate, care dupa folosirea lui lacul sa arate ok. Mai este acesta si Tardis Acum te informezi mai bine si vezi ce alegi. NU iti recomand benzina,motorina si alti diluanti care vor afecta lacul.

                WesF1: Yucca vad ca este din Iasi. Ce afacere crezi ca va face, daca vine pana in Bucuresti la acel atelier?
                Last edited by Cristyano; 12 March 2015, 19:49.

                Comment


                • #9
                  Am vazut prea tarziu sa mai dau edit. Lucrez la un atelier de colantari si tot atat se ia pentru decolantare (300 lei). Multi taximetristi vin la noi dupa ce s-au chinuit de le-au sarit capacele sa o decolanteze ei singuri. E numai alegerea lui Yucca unde vrea sa o faca! Spor la treaba!
                  sigpic
                  Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

                  Comment


                  • #10
                    Si eu recomand sa mergi cu ea la meserias chiar daca dai 300 lei.Eu cand am facut asta nu-0mi pasa prea tare daca se duce dracu vopseaua ca era o rabla de papuc.La un logan in buna stare sau o alata masina mai buna te duci si faci treaba buna.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #11
                      Am sa incerc sa defoliez doar o aripa sa vad cum ar iesi, daca treaba-i buna, continui sa o fac eu.
                      Daca nu, o duc direct la atelier.
                      Multumesc de sfat Cristyano!!
                      My ride IS 96 YCA - http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...19#post1661119

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google