Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vicol Gabriel: multumesc; am remarcat si eu ca se misca mai bine (cam cum e cand schimbi bocancii cu pantofi sport)
    respect

    Comment


    • Lamuriti-ma si pe mine ce cauciucuri sa pun pe ea. Dimensiuni si firma producaroare. Am jante de aliaj originale de ambition.
      Ambition

      http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

      Comment


      • Lucian sa nu cumva sa mergi cu cele de iarna vara ca nu cred ca te tin o vara , eu a trebuit sa merg vreo luna ca am taiat un cauciuc pe spate si sa uzat suuuper mult...

        reduc 185/65 si pe 15inchi , iar ca firma nu stiu ce sa zic goodyear , continental , dunlop , debic , pirelli...

        sigpic

        Comment


        • SoNyKeL: le-am si dat jos da' am pus numai pe jumatate de vara noi (spate=montana ) si am remarcat ca e mai agila iar directia e mai usor de manevrat.
          am intrebat de influenta purtarii incaltamintei de iarna pe tot anul datorita faptului ca am auzit ca poate afecta caseta de directie in sensul ca se uzeaza si aceasta mai repede.
          respect

          Comment


          • Daca pun 195 pe spate o sa am probleme?
            Ambition

            http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

            Comment


            • R3duc nu cred ca o sa ai probleme , poate cu politia...
              lucian cu caseta de directie , nu vad dece ar uzao...

              sigpic

              Comment


              • Sonykel zi-mi daca stii cam ce dimensiune maxima as putea pune pe roata spate?
                Ambition

                http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                Comment


                • 195 latime asa stiu eu , poate e altfel

                  sigpic

                  Comment


                  • Sonykel te intreb pentru ca am fost sa cumpar gume noi si am amanat putin treaba... am zis sa ma sfatuiesc si cu voi. Tipul de acolo mi-a zis ca as putea pune la logan pe spate latime de 205. Am ramas cam curios. Are cumva cineva asemenea cauciucuri pe logan ?
                    Ambition

                    http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                    Comment


                    • R3duc suntem offline , dar hai sa te ajut , am facut putina cercetare cu ajutoru lui gogu...
                      CAR-BIBELS a reiesit ca merge sa pui si de 225
                      dar mai exista si chestia cu frecatu in aripa adica de intrat pe janta intra , in fine , ca si concluzie eu zica ca de 205
                      Attached Files
                      Last edited by SoNyKeL; 12 April 2008, 01:19.

                      sigpic

                      Comment


                      • Am si eu o intrebare(poate sunt off-topic,nu stiu unde sa postezi altundeva) ...mi-am luat niste jante,(wolfrace) si cat de curand o sa vreau sa schimb kormoranele de pe ele,ca sau cam uzat!Si as vrea sa pun alte cauciucri si cu o alta dimenisune!Eu as vrea 195/60 R15 sau 195/55...care crede-ti ca sunt mai ok?Pentru ca nici nu as vrea sa se indoaie janta imediat cand dau in ceva cu ea(as vrea sa fie guma mai mare un pic,dar mai mica si ca 195/65) :P
                        sigpic

                        Comment


                        • 205/55/15 se potriveste perfect... Balonul de 55 pe o latime de 205 este cam la fel cu balonul de 65 pe latimea de 185.

                          Daca tot cititi CarBibles, cititi tot. Dimensiunea balonului este data in procente din latime
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Salut! Niste anvelope all-season 185/70/R14 merg pe janta stock de aluminiu? La talon asta e dimensiunea optima, dar nu ma pricep deloc, sorry! Si a doua chestie-Michellin, Dunlop sau Pirelli? Multumesc anticipat!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • Sal Gusi. Nu vreau sa te induc in eroare dar janta stock e pe 15 si nu cred ca merg cauciucuri pe 14. La a doua chestiune eu am Conti de vara si Michellin Alpin de iarna. Sunt senzationale Michellinurile de iarna. Am inpins multe masini in fata blocului azi iarna dar eu n-am avut nicio problema cu ale mele.

                              Mai asteptam raspunsuri ca si eu sunt curios

                              Comment


                              • @gusi: Nu merg 185/70/14. Trebuiesc 185/70/15, daca vrei neaparat pe talon de 70.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google