Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    A ramas cu pretul cu care aparuse.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #47
      Am comandat si eu ieri un Logan ABS plus, insa mi-au spus ca va sosi pe 13 septembrie 2007, mi se pare cam mare distanta fata de 27 iunie 2007, justificarea lor a fost ca in august fabrica se inchide - trimit angajatii in vacanta si baga echipamentele in revizie. Oare asa sa fie?
      Logan ABS plus 1.4

      Comment


      • #48
        Da, asa e in fiecare an, fabrica se inchide in iulie-august si sta inchisa aproximativ o luna.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #49
          Ghinion sandu. Eu in aprilie am primit-o dupa 1 saptamana. Sincer i-mi pare rau. Abia asteptam parerile unui ABS Plus.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #50
            E ghinion si nu e ghinion, imi facusem vise ca o sa ma plimb cu masina vara asta (fiind prima mea masina), mai ales ca am sacrificat o serie de resurse. In fine tot raul spre bine am o perioada mai larga ca sa imi revin financiar pana ajunge masina . Si legat de o saptamana, puteam sa o iau si imediat dar era versiunea fara aer conditionat si airbag-uri laterale, se pare ca dealer-ul isi facuse un stoc.
            Logan ABS plus 1.4

            Comment


            • #51
              Adica ai mai vrut si ceva optionale cu alte cuvinte. Si ai dreptate cu revenirea financiara ca te costa cam 1000 RON inmatricularea si daca mai cumperi si altele sari de acest prag. Eu nici acum nu am reusit sa-mi revin.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #52
                Originally posted by Rocri
                Si ai dreptate cu revenirea financiara ca te costa cam 1000 RON inmatricularea.
                Cat?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #53
                  1000 inmatricularea ;110presuri de noroi;120covoare cauciuc ;70 covor cauciuc portbagaj;140 huse;500 rodio cd ca nu am optat pt el.cam astea sant costurile. si acum trag de gaura
                  Last edited by 1.5 DCI; 29 June 2007, 21:51.

                  Comment


                  • #54
                    Pai inmatricularea nu era 650 ron? Ca doar e Euro 4...
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #55
                      650 ron taxa de prima inmatriculare (1,6 MPI). Taxa talon auto 50 RON(la CEC). Spaga RAR(daca nu stai la coada)+taxa oficiala RAR 50 RON. RCA - 80 RON (nu mai stiu exact), la Finante iar vre-o 40 RON (+ impozit juma de an 100 RON dar asta poti sa-l mai amani putin). taxa numere preferentiale 60 RON. Benzina consumata intre institutiile de mai sus - 100 RON. Copii la documente + cererea tip de completata la biroul de copiat acte 20 RON. TOTAL- 1000 RON.
                      Last edited by Cristi_LCD; 29 June 2007, 07:58.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #56
                        Am si eu o intrebare,versiunea acesta nu vine cu computer de bord nu?deci care ar fi dezavantajul lipsei CB si altor amanunte?
                        sigpic
                        Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

                        Comment


                        • #57
                          E vb de raportul pret/dotari eu cred ca la abs plus raportul e bun, e chiar superior fata de laureate, insa asta e o parere personala si depinde numai de tine ca persoana ca sa alegi ce ti se potriveste. Daca acele mici detalii sunt importante pt tine te duci la laureate, insa sincer pe mine nu m-au impresionat cu exceptia oglinzilor incalzite si comandate din interior. Functiile care sunt pe computerul de bord de la dacia sunt in numar de 6, sunt utile insa cred ca se poate trai si fara ele, plus nu inteleg de ce nu a introdus la toate modelele computer de bord, pentru ca dpdv tehnologic computerul de bord nu e mare chestie pt ei, e un fas ca sa fiu mai plastic - sunt si eu inginer si stiu ce zic.

                          In rest ai tot felul de detalii gen grila in culoarea caroseriei, consola bord cu cadrane vopsite argintiu, 3 tetiere fata de 2, torpedou iluminat, etc. Mai este o diferenta mare care e legata de aer-ul conditionat dar eu am optat pt el.
                          Logan ABS plus 1.4

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by sandu
                            Functiile care sunt pe computerul de bord de la dacia sunt in numar de 6
                            Care de fapt sunt 7...
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #59
                              ok sunt 7... greseala mea, atat numarasem eu cu dealer-ul
                              Logan ABS plus 1.4

                              Comment


                              • #60
                                azi am auzit la radio reclama pt. abs plus si easy inseamna ca au prelungit oferta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google