Spray Pentru Vopsirea Stopurilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • frate

    Originally posted by mc_alienu View Post
    eu unu nu te-as lasa sa imi vopsesti ceva la masina ...poti sa pui o poza cu un stop facut de tine ??? cum l-ai vopsit sau inegrit tu ?

    nu trebuiesc matuite ci doar degresate bine ...

    cu lac de stopuri cum am folosit eu ...e foarte usor ...degresezi bine ...dai 3-4 straturi (stanga dreapta ...sus jos)...le pui pe masina si vezi cum arata ...vrei mai negre mai dai cateva straturi ...
    lacul de stopuri nu e acelasi lucru cu spary pentru stopuri ...spray-ul le inegreste la propriu...lacul nu ...
    (in stanga e a mea in dreapta e a unui coleg)
    bai frate,nu iti mai da cu parerea aiurea,asculta-ma bine inainte,in primu rand sunt vopsitor si stiu ce zic aici,stopurile se matuiesc inante ptr a avea priza lacul respectiv,stiu cum se face operatiunea si iti pot arata nite stopuri facute de mine cu lac facut tot de mine,asa ca mai plimba-te un pic inainte sa dai cu gura degeaba
    Attached Files
    Logan Forum consiliaza nu si repara!
    [/SIGPIC]

    Comment


    • Andr33y4Kry - ai dreptate cu matuitul. Asa iese treaba de nota 10 si sunt foarte minime sansele ca lacul sa se exfolieze.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • detalii lac

        in lacul pe care pur si simplu il iei de la m magazin de vopseluri auto adaugi cateva picaturi de NEGRU BAZA(mat) nu lucios ca nu se combina,dupa plac adaugi cat vrei(in functie cat de negre vrei sa iasa stopurile)am facut chestia asta la mai multe masini,si vine nea caisa sa explice el cum sta treaba
        Logan Forum consiliaza nu si repara!
        [/SIGPIC]

        Comment


        • eu le-am vopsit su sprei special de stopuri si le am de 2 ani si nu sor mai matuit
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by cosmin83 View Post
            eu le-am vopsit su sprei special de stopuri si le am de 2 ani si nu sor mai matuit
            din cate vad eu,stopurile tale nu prea au luciu,ceva foarte nasol,ai avut noroc,dar sincer procedeul de vopsire se face cum am scris mai sus
            Logan Forum consiliaza nu si repara!
            [/SIGPIC]

            Comment


            • Andr33y4Kry

              eu nu stiu sa "vopsesc"... ale lui cosmin83 sunt nasoale... oare are rost ???

              sa inteleg ca la varsta ai trecut anii de experienta in vopsit...

              bai frate cum sa stergi plasticu cu degresant ???esti nebun???fa tu asta ca noi nu facem,diluantu ataca plasticu,il topeste,inainte de aplicarea lacului trebuiesc matuite stopurile cu smirghel de granulatie 1000 cu apa
              sti de ce ataca plasticul??? pentru ca sub el se afla petrol si americanii au nevoie de el...

              si esti vopsitor... hmm


              imi cer scuze daca te-am contrazis...
              Last edited by mc_alienu; 13 April 2011, 19:12.
              "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

              Comment


              • salut

                uite-te la poza aia cu stopurile de la opelul ala ,o sa pun o poza si cu stopuri de logan in curand,astept sa vna cineva cu un logan sa i le fac si ii fac si poza
                eu muncesc de la 15 ani ,nu in vopsitorie ,dar aceasta se invata usor daca te ti sa inveti,mie imi place,si nu fac doar vopsitorie,ma ocup cu auto,am facut multe masini
                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                [/SIGPIC]

                Comment


                • Originally posted by Andr33y4Kry View Post
                  in primu rand sunt vopsitor si stiu ce zic aici...

                  Originally posted by Andr33y4Kry View Post
                  eu muncesc de la 15 ani ,nu in vopsitorie ,dar aceasta se invata usor daca te ti sa inveti,mie imi place,si nu fac doar vopsitorie,ma ocup cu auto,am facut multe masini
                  undeva ceva da eroare...
                  "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                  Comment


                  • Originally posted by mc_alienu View Post
                    undeva ceva da eroare...
                    mah,ma refer ca nu muncesc doar in vopsitorie,nu m-am exprmat eu bine,scuze eu am fost de vina

                    nu imi plac stopurile cum au iesit deloc,le-ai facut cu spray de nu au luciu mai deloc ?
                    Last edited by YzyBoy; 13 April 2011, 19:41. Reason: Automerged Doublepost
                    Logan Forum consiliaza nu si repara!
                    [/SIGPIC]

                    Comment


                    • in primul rand masina este prafuita e normal sa nu se vada luciu,si in al doilea rand le am de 3 ani

                      Comment


                      • scuza de dublu post,am gasit o poza mai veche cu stopuri si se vede cum lucesc aici.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Originally posted by cosmin83 View Post
                          scuza de dublu post,am gasit o poza mai veche cu stopuri si se vede cum lucesc aici.
                          in regula
                          Logan Forum consiliaza nu si repara!
                          [/SIGPIC]

                          Comment


                          • Salut all. Cei care aveti facut stopurile fumurii (si eu vreau sa le fac negre), si nu vreti sa fiti dat in judecata in caz de accident, eu zic sa cumparati un stop pe care lipiti undeva pe geamul din spate la vizibilitate maxima, si treaba cu judecata este rezolvat.bafta

                            Comment


                            • Eu nu am înţeles nimic din ce ai scris. Să mor dacă mint.
                              Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                              sigpic

                              Comment


                              • trebuie sa fi un geniu ca sa intelegi ce a vrut colegul sa scrie....
                                mama ei de romana...
                                DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google