Reglaj Cablu Acceleratie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Octavian___31 View Post
    E simplu: pui pe cineva sa apese acc la podea si tu de sus ( dai capacu de filtru aer jos) te uiti daca clapeta de acceleratie deschide la maxim.
    Daca deschide la maxim, cu un cleste scoti siguranta aia si o mai lasi doua spire, faci acelasi test si vezi daca mai deschide la maxim.

    ....si asa e cel mai bine 10 X man
    TAXI M2O

    Comment


    • #17
      Salut am un logan dci 65 hp si vr sa ii mai starng acceleratie fiindca in treapta a 5 nu se tureaza mai mult de 4000 ture dar nu o gasesc unde ma puteti ajuta va rog o poza cv

      Comment


      • #18
        Poti candida cu succes la ''postul anului'' cu intrebarea asta, pe bune Dieselul are acceleratia electronica, nu se mai tureaza peste 4000 in treapta 5 pentru ca, pur si simplu, atat poate motorul...
        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

        Comment


        • #19
          cu alte cuvinte, cu 65 de cai nu poti merge cu 260km/h, cat ar trebui sa aiba daca motorul al lua tot turometrul.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            A mea are acceleratie electronica (1.2 16v E5). Va rog sa-mi spuneti daca se poate regla arcul pedalei sa-l fac mai tare. Inca nu ma pot obisnui cu pedala extrem de moale dupa parerea mea. La drum lung am observat ca e obositor sa menti constant acceleratia, practic nu simt destul de bine pedala si asta spun cu incaltaminte de vara, iarna nici nu vreau sa ma gandesc.

            Comment


            • #21
              pedala/acceleratia se regleaza, dar prima data cand o sa va infigeti cu ambele picioare in ea se vor auzi niste caraituri venite de la siguranta care sare peste caneluri si se opreste fin unde clapeta este deschisa la maxim

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google