Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multam pentru poze! E frumusel si interiorul! Sunt pe drumul cel bun(deh, manageriat occidental nu ca ai nostri care in 2000 fabricau dacia model 1973!!!)
    Si daca va merge si up-grade va fi ok!

    Comment


    • Andrei ai idee farurile se potrivesc de pe faza2 pe faza1?

      sigpic

      Comment


      • Salut.
        Dupa cate vad, nu s-au schimbat multe fata de varianta frantuzeasca a Loganului nostru.
        Farurile sunt la fel, ca prindere. Difera estetic, doar.
        Butoanele de pe consola centrala, sunt rotunde exact ca la Renault Logan.
        Bordul de la varianta de dotare Prestige.
        Vestea buna esta ca traversa superioara ( cea in care se inchide capota ) este indentica cu cea de pe Logan 1, lucru ce face sa creasca sansele ca sa se poata monta spoilerul nou pe modelele vechi
        Mai mult ca sigur, capetele lonjeroanelor au aceeasi geometrie, ce face ca prinderea traversei antisoc din noul sppoiler fata, sa fie aceeasi.
        Pe partea spate, cred ca se pastreaza aproape toate elementele de prindere. Spoiler si triple.
        Arata bine, totusi, este estetic peste Logan 1, parerea mea. Nu are cum sa arate ca Megane sau noul Laguna, va dati seama. Este o masina pentru Europa de est la preturile respective. Orice chestie spectaculoasa nu face decat sa aduca competitie intre propriile modele in cadrul grupului Renault. Loganul are clientii lui, Meganul la fel si asa mai departe. Suntem noi romani si vrem mai mult , dar asta o sa primim intotdeauna. Estul este sub Vest

        Comment


        • @SoNyKeL: Se potrivesc farurile si pe Logan Ph1.

          @Rick: Ce oglinzi noi vezi tu?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Pentru cine tot ia poze de aici,si le pune pe siteul promotor , sa lase watermarkul pe poze,degeaba specifica sursa,cand pozele sunt nemaracate.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Daca asta vine cu esp, imi iau si eu tot logan a doua masina, desi am zis ca nu-mi mai iau dacie
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Andrei o diferenta de pret? Intre farurile phase1 si phase2??? Sau e prea devreme sa te intreb asa ceva...

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by csebalyn View Post
                  Daca asta vine cu esp, imi iau si eu tot logan a doua masina, desi am zis ca nu-mi mai iau dacie
                  nu va avea nici esp din cate stiu eu.

                  Nu stie cineva ce variante de echipare si ce motorizari va avea logan phase deux?
                  Last edited by Seba; 2 May 2008, 10:50.
                  sigpic
                  Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                  Comment


                  • Nu va avea loganu' esp prea curand ,cat despre echipari sa nu ne asteptam la echipari noi poate absu' ala bosch 8.1 si niste jante diferite maruntisuri d'astea.daca ar fi sa faca schimbari mari la ea ar insemna sa fie mai scumpa si s-ar apropia prea mult ca pret de celelalte marci

                    nu mai posta mirc!
                    Last edited by Seba; 2 May 2008, 15:25.

                    Comment


                    • Imi place:
                      - cum arata partea din fata;
                      - interiorul, este peste ce s-a facut pana acum.

                      Nu imi place:
                      - spatele: prea seamana a Clio Symbol = cea mai urata masina din toata Europa, dupa Fiat si Chevrolet, desigur Eleronul mai discret ce au inceput sa-l produca de la sfarsitul lui 2006 imi placea mai mult.
                      - noua emblema: arata ca un lacat si culoarea aceea stearsa il face sa arate ca orice alta emblema de la orice alta marca.
                      Martinel rules!

                      Comment


                      • In sfarsit au rezolvat ceea ce ma enerva cel mai mult...carligul din bara spate.

                        Comment


                        • 1. Ce nu inteleg eu daca toata caroseria va avea aceeasi culoare, adica daca nu mai exista acele bari de protectie negre ca la loganul actual(care doar la varianta prestige sunt vopsite in culoarea caroseriei).
                          2. S-au adus ceva imbunatatiri la siguranta pasagerilor prin modificarea fetei si a spatelui?(ma refer la acele stelute euroncap, daca mai castiga ceva teren)

                          Comment


                          • Stiti cumva...va avea volan reglabil si bancheta rabatabila/fractionabila ?
                            http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
                            Sony/Magnat/Alpine/Focal

                            Comment


                            • Bordu e tot plasticareala sau e cauciucat nu stie nimeni???

                              Comment


                              • Nu stie cineva ce variante de echipare va avea logan phase deux?
                                sigpic
                                Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google