Cip Cheie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cip Cheie Logan

    Am achizitionat o alarma cu chei e briceag si telecomanda inclusa in cheie. Deoarece nu-mi place sa umblu cu cheia originala si inca o cheie care sa o folosesc doar pentru telecomanda as vrea sa fac functionala cheia de la alarma. Una din chei e rezolvata. Am luat cipul din cheia originala fara butoane (poza 2) si l-am pus in una din chei. Cum pot proceda cu cea de a doua cheie care are circuitul din poza 1 (din ce am mai citit, cheia cu butoane am inteles ca nu are cip si ca tot circuitul ala ar functiona ca un cip)?! M-am gandit la varianta cu cipul din cheia fara butoane lipit de contact dar nu vreau sa renunt la antidemarajul electronic. Ce solutie am sa pot face si a doua cheie functionala?!
    Multumesc anticipat pentru solutii.
    Attached Files
    My ride

  • #2
    sa iei un chip negru si sa-l codezi ...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      deci de pe cheia aia cu butoane nu am ce sa dezlipesc de pe placa si sa folosesc?!
      Am comandat de la cinev doua cipuri de alea negre si m-am pricopsit cu doua placi pentru chei cu butoane in urma unei neintelegeri.
      My ride

      Comment


      • #4
        Salut.
        Cheie necodata fara butoane am eu la 40 lei.+transport 10 lei
        Daca vrei trimite-mi adresa pe privat.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #5
          ma intereseaza doar cipul din cheia necodata fara butoane (ma refer la cipul ala negru mic din poza doi de la inceputul topicului) si ma intereseaza doua bucati la un pret bun. mentionez ca nu-mi trebuie carcasa si nici lama de la cheie ci doar cipul. daca are cineva si ma poate ajuta cu doua cipuri de alea ma poate contacta pe privat. multumesc.
          My ride

          Comment


          • #6
            Daca dai o fuga la Iasi te pot ajuta eu. Sau imi trimiti cipul, cheia cu butoane si UCH prin posta.
            http://www.imbunatatiri-logan.weebly.com

            Comment


            • #7
              ciprisor ai PM

              Un tigan isi cumpara Ferrari. Dupa 2 saptamani i se strica cutia de viteze si o trimite la reprezentanta. Ii repara italienii masina..i-o trimit inapoi... dupa alte 2 sapt iar i se strica cutia de viteze. Italienii ii repara cutia din nou.... si trimit un reprezentat sa mearga cu tiganul sa vada de ce se tot strica cutia. Merge tiganu pe autostrada. a 1-a, a 2-a, a 3-a... a 6-a... 350km/h si il intreaba pe reprezentant:
              - Ce spui? Esti speriat?
              La care reprezentantul: - Nu sunt speriat deloc...stiu ca masina poate...
              La care tiganul: - Stai sa vezi cand bag "R" de la Racheta.

              scuze am dat CTRL+V din greseala aici sper sa nu fiu snctionat.
              Last edited by Mr.Sebi; 17 June 2011, 13:13. Reason: Automerged Doublepost
              My ride

              Comment


              • #8
                Ca sa nu mai deschid alt topic as avea si eu nevoie de niste sfaturi!
                Am achizitionat un set de chei tip birceag cu modul pentru inchidere din telecomanda. Astazi am fost la un centru de copiat chei sa imi copiez cheia pe cele briceag la care imi zice individul de acolo ca nu mi-o poate face pe lamela care o au cheiile si trebuie sa iau alta de la el si cu tot sa imi mute el cipul ma costa 50 de lei de bucata ( am ambele chei fara telecomanda ). Am incercat sa ii explic ca nu am nevoie sa imi mute el cipul ca ma descurc singur doar nu mi-o fi greu sa il iau dintr-o cheie si sa il pun in cealalta la care imi zice ca cipul trebuie pus intr-o anumita pozitie dar daca vreau imi face numai lamele si sa imi mut eu cipul la care pret record pentru un copiat de cheie 35 de lei (bucata)!!!

                Intrebarea mea este urmatoarea de fapt sunt doua:
                1. Cipul chiar trebuie pus intr-o anumita pozitie?
                2. Chiar atata e pretul la copiat o cheie de masina?

                Comment


                • #9
                  Cipul trebuie pus in locasul special al cheii briceag, exact langa lama. Il fixezi cu banda dublu-adeziva sa stea fix.
                  La noi in Galati este 25-30 de lei de copiat cheia, inclusiv blankul pe care il folosesc.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #10
                    @danielliviu mersi de reaspuns. M-am enervat astazi si m-am apucat de lucrare am desfacut ambele chei am pus cipul iar lamela am prelucrato cea originala la capat astfel incat sa intre in cea de tip briceag. Ma declar foarte multumit de ceea ce am facut!

                    Comment


                    • #11
                      Narcisuc20:
                      Prinde lamele polizate cu un pic de poxipol in butucul cheii briceag !!!
                      Daca vrei inca un cip ma poti contacta !


                      Va pot ajuta eu cu lame pentru chei briceag (20 roni lama frezata) precum si cipuri miniaturale 100 roni cu tot cu programare pe masina !

                      Chei de Logan cu telecomanda 150 roni frezare lama inclusa !
                      Chei simple 100 roni frezare lama inclusa !

                      In caz ca v-ati pierdut cheile fac chei dupa butuc si cip dupa memoria uch-ului !

                      Vind Set de 2 chei briceag cu lame de Logan 100 roni. Dau tutorial de instalare ! E ff simplu !

                      Valabil si pentru Supernova, Solenza, VW, Opel !
                      Last edited by spiridonv; 24 February 2012, 17:37.
                      inginer - frezez si programez chei, repar telecomenzi, immo off email viorelspiridon@yahoo.com telefon 0741024494

                      Comment


                      • #12
                        Salut! Cam cat m-ar costa un contact cu tot cu chei si programare pe masina?

                        Comment


                        • #13
                          domnu augustin,cheile la 40lei au si transponderul necodat?
                          www.diagnoza-auto.net

                          Comment


                          • #14
                            Salut.
                            Da,sunt chei necodate.
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • #15
                              salut ,mi am pierdut cheia cu inchidere centralizata cea cu 2 butoane de la logan,plus telecomanda,mai am un set doat ca vreau sa le fac pe cele ca si cele pierdute cum as putea proceda?multumesc de rasp!
                              http://www.loganclub.ro/forum/polish...-t43640p4.html

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google