Curatare Egr 1.5dci 85cp.Loterie Sau Nu ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ce ziceti sa imi curat si eu egr-ul am 103.000 km,azi am gasit un mecanic care mi-a zis ca mil curata el cu 30 ron,dar nu mie tot una sa umblu la el,se poate rupe ceva?fum pe toba nu imi scoate deloc.

    Comment


    • #32
      La atatia km e bine sa il cureti....eu nu gasesc pe nimeni sa imi schimbe ca as plati.Me sila cand ma gandesc cat e de bibilit la ea si nici nu prea am scule propice pt actiunea asta
      Fara Semnatura.

      Comment


      • #33
        A patit cineva sa nu poata scoate egr-ul?

        Comment


        • #34
          lenard si eu l am curatat.s a desfacut usor,a iesit fara probleme
          http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

          Comment


          • #35
            lenard la postul 43 a spus altceva

            Comment


            • #36
              FLR la mine ii alta situatia,la mine a mai fost o tentativa de a scoate EGR-ul si mecanicul a ezitat cand a vazut ca nu iese usor.Voi vedea cand se va bloca probabil,numai ca atunci va fi nevoie sa desfac chiuloasa sa il dau afara si asta inseamna distributie completa si garniitura de chiuloasa.Nu as desface motorul numai pt EGR,saracul merge inca binisor la km pe care ii are.

              Comment


              • #37
                e adevarat la 310.000 e ceva.a meu are 56.... a iesit usor.nici nu era asa depus pe el.l am curata frumos.mai incearca poate poate dane.
                http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                Comment


                • #38
                  Eu l-am curatat la 40000 ...si s-a scos ceva din teava aia (recunosc ca pana atunci am mers cam subturat ...)
                  Acum am 97000 si ma gandeam cand trec de 100.000 sa il curat din nou. Am intrebat la reprezentanta si mi-au zis ca e 250 RON cu totul (manopera + materiale ..) ..stiu ca e mult dar asa ca referinta

                  Comment


                  • #39
                    Weekend-ul asta mi-a facut curaj si am curatat si eu EGR-ul avand vreo 87 de mii de km. teava de inox si egr-ul, racitorul nu am avut curaj sa-l desfac. Imaginile lui Valpo parca ar de la masina mea). Acum ca impresie dupa curatare, ori mi se pare mie, dar pot spune ca trage mult mai bine, mult mai iute, ori mi se pare mie, ori asa o fi. Si nu a fost greu deloc, egr-ul la inceput s-a lasat greu scos insa am insitat incet si cu rabdare, si a iesit usor, usor, prin miscari stanga dreapta putin cate putin.

                    Comment


                    • #40
                      Nu reusesc sa scot egr-ul ,poate imi spune cineva daca este o cheie speciala . Acolo este aluminu si dacă pui Șurubelnița sar pute sa ai surprize.

                      Comment


                      • #41
                        cheia speciala se numeste,,,rabdare,,,dai cu curatitor de frane pe egr si misti incet,cat merge,stanga/dreapta tragand usor de el,dupa un timp se va plictisii cat lai chinuit si va iesii
                        „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

                        Comment


                        • #42
                          Spray curatator egr wyn diesel , este bun puteți sa-l folosiți cu încredere.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google