Caseta De Directie Mecanica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by cosmindan View Post
    Nu ai ce sa rupi la ABS deoarece nu are legatura caseta cu ABS-ul.

    Panglica la care se refera Iancu este aceea de airbag.

    Deci blocheaza volanul pe drept si incearca sa aduci in aceeasi poziie noua caseta de directie, dupa care sus pe masina , si nu uita sa o ungi bine cu vaselina, adica sa ii desfaci burdufele si sa ii bagi vaselina bine.
    Asta am vrut sa spun; oricum colegul si-a rezolvat problema, asa ca sfaturile sunt un pic cam tardive.

    Originally posted by neculai View Post
    Astazi mi-a facut geometria rotilor( reglat unghiurile de convergenta si verificat impartirea casetei) si acum masina este in parametri normali si multumesc userilor care m-au ajutat.
    Sa fii sanatos.
    Nea Nicule, o treaba facuta ca lumea, trebuie incheiata ca lumea; daca nu ai nimic impotriva, roaga un moderator sa inchida.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #17
      Tardive sau netardive este bine de stiut ce anume poate sa strice pe acolo cand umbla la directie.

      Era bine daca faceai ceva poze in timpul lucrarii ca sa le pui aici sa stie lumea cum se face,...... dar poate face streulea un tutorial.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • #18
        Deoarece cred ca subiectul s-a epuizat , rog un moderator sa inchida acest thread, multumesc.

        Comment


        • #19
          caseta de directie

          Am probleme cu caseta de directie! Ce se intimpla daca nu-l schimb?

          Comment


          • #20
            Mai concret?
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #21
              Csoncso vom vedea la televizor inca un accident

              Comment


              • #22
                despre general ricambi italia imi poate spune si mie cineva cum sunt la calitatea pieselor vreau sa cumpar o caseta de directie logan 2005 1.4 caseta mecanica pretul este destul de bun fata de 1700-1800 cum am gasit prin alte parti sau daca cumapar sh sa ma aventurez ??? ast rasp sfaturi ... drumuri bune

                Comment


                • #23
                  General Ricambi comercializeza piese reconditionate.In general in ultima perioada daca ai observat se cere piesa veche la schimb atunci cand vrei sa achizitionezi o piesa scumpa:alternator,electromotor,caseta directie,pompa servo etc.Inainte de a cumpara o caseta noua verifica daca jocul este din pinion sau ax caseta,deoarece poate fi si bucsa teflon.La Logan prima data cad rulmentii de la axul volan(se inlocuieste toata coloana)
                  Last edited by 77sky; 25 February 2014, 23:06.

                  Comment


                  • #24
                    pe net unde am vazut anuntul nu cerea caseta veche ... iar acea coloana de la volan este ok a verficat mecanicul , plus de asta alti 3 mecanici plus cei de la mavexim targoviste au spus acelasi lucru - caseta directie eu vreau sa cumpar una mai de buzunarul romanului saracut pana o reconditionez pe ceea veche de aceea ceream un sfat sh sau general ricambi din cate stiu eu italieni fac totusi piese bune ... astept orice sfat si indrumare...drumuri bune

                    Comment


                    • #25
                      salut...pana la urma m-am hotarat si am riscat putin desi nu eram sigur de calitatea celor de la General Ricambi si am cumparat caseta de directie mecanica pt loganul meu ... si va spun ca la banii care i-am dat sunt multumit caseta este precisa fara troncaneli si alte chestii acum ramane de vazut cat o sa reziste pe drumurile romanicei noastre iar pe cea veche o trimit la reconditionat pt ca o rezerva nu strica...oricum caseta veche este un adevarat cadavru...iar ca sfat personal si din patania mea FUGITI DE CASETELE PRODUSE DE ASAM sunt varza eu am probat 2 bucati acum un an si de noi bateau si troncaneau mai rau ca cea originala renault, iar caseta cumparata de la general ricambi nu este reconditionata este fabricata si am garantie 18 luni ... sper sa va ajut cu postarea. drumuri bune
                      Last edited by rockmaster88; 15 March 2014, 13:49. Reason: sfat

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google