Kit Ambreiaj SACHS 1.4MPi, Laureate/2005

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kit Ambreiaj SACHS 1.4MPi, Laureate/2005

    Am optat pentru SACHS, arată foarte bine comparativ cu Valeo sau chiar Luk și cred că a meritat 395 de lei. Kitul are codul de model 3000 951 059 iar codul EAN este 401 387 277 0373 ceea ce, conform cu ce am citit pe site-ul producătorului, este remanufacturat. Țara de origine este Slovacia (SK). Pe rulment scrie SNR iar pe carcasa acestuia SACHS.
    Pun atașat ceva poze care sper să fie utile celor interesați de acest kit.
    Attached Files
    Last edited by ibuzescu; 3 July 2012, 19:17.
    sigpic

  • #2
    iti multumesc ca ai facut aces efort..cel putin pe mine unu chiar ma intereseaza asa ceva ca si al meu da urme de uzura..daca poti spune si de unde lai luat..
    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
    sigpic

    Comment


    • #3
      piesenet.ro
      Nu am comandat online ci am fost la fața locului pentru că experiența m-a făcut puțin paranoic și am vrut să văd dacă prezintă încredere vânzătorul. Pe viitor voi comanda direct online dat fiind impresia foarte bună pe care mi-a făcut-o. Mi-aș dori să găsesc și la alte firme mult mai mari atâta bunăvoință, transparență, amabilitate, respect și mai ales cunoaștere a produselor comercializate, cum am fost plăcut suprins să găsesc aici.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Imi doresc din tot sufletul sa fie ce trebuie si sa te tina cat nu tine masina.

        Dar cel putin din poze arata jalnic, nu imi place sa fiu finut la treburile astea.
        Ruginit pe urmele stantarii, stantare grosonala, ferodourile sunt cel putin ciudat de prost taiate, nituirea e jalnica.
        Un Luk sau Valeo arata pe departe mai bine.

        Desigur ca NU este o metoda sa alegi dupa cum arata, dar mie imi da de gandit dupa aspect...
        Uite atasat un Sachs original pozat acasa (baiatu mi-a spus ca e de 1.4 , posibil sa fie de 1.6, defact e 1.6 sau??) , acelasi Sachs care il vezi in poza si la baietii de la daciashop.

        Nituirea exemplara, ferodourile taiate corect, capetii niturilor nu ajung la ferodouri, stantare corecta nu e ruginit.
        Plus ceva elemente de siguranta si de slefuire (soarele spre exemplu) la care la al tau lipsesc cu desavarsire.

        Sa ne tii la curent dupa ce-l montezi.
        Ca prima impresie, eu n-as cumpara, nu arata a Sachs...
        Attached Files
        Last edited by Octavian; 3 July 2012, 20:32.

        Comment


        • #5
          @ octavian acela este de 1.6. nu merge la 1.4

          poze luate de pe site ul Sachs
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Am spus ca eu cred ca e de 1.6, dar si la pozele tale zic ca se vede diferenta mare

            Comment


            • #7
              eu cred ca ce a cumparat este Sachs original. piesenet.ro nu umbla cu facaturi

              Comment


              • #8
                Am sus ca imi doresc mult sa fie OK (e normal), dar nu-mi place cum arata.

                Comment


                • #9
                  eu am tinut in mana sachs ul de 1.6. mi se pare la fel cu ce a cumparat colegul

                  Comment


                  • #10
                    Așa cum am arătat, este made in Slovakia și este pentru 1.4MPi. Am verificat codurile de pe ambalaj cu ceea ce îmi dăduse și selectorul de pe zf.com. E drept, este varianta remanufacturată, orice o fi însemnând asta, dar vom trăi și vom vedea dacă se ridică la performanțele unuia scratch-made in Germany.
                    Doar la autokarma am mai găsit SACHS pentru 1.4MPi la un preț similar dar am ales să nu iau de la ei datorită atitudinii refractare și necooperante când a venit vorba de detalii despre produsul comercializat. Ceva de genul dă tu întâi banii și apoi vezi ce loz ai tras.
                    Last edited by ibuzescu; 3 July 2012, 23:47.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      remanufacturat ?....pai nu prea e de bine. inseamna reconditionat, restaurat

                      soarele placii, ferodourile, si arcurile din disc sunt obligat noi.

                      Comment


                      • #12
                        Cam asta am văzut şi eu că se înţelege prin remanufacturare şi anume înlocuirea pieselor consumabile şi menţinerea celor cu durată îndelungată de viaţă. De asemenea, ar trebui ca produsul remanufacturat să se apropie foarte mult de calitatea unuia OEM sau chiar s-o egaleze. Cum am mai spus, om trăi şi om vedea dacă a meritat, chiar nu am niciun stres. La cum l-am văzut eu că arată, mi-a insuflat multă încredere.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          ce se demonteaza din ansamblul motor pentru a se schimba un disc de ambreiaj , se da jos toata cutia cu planetara cu tot , sau doar se desface asa putin ............... cutia de motor .

                          Comment


                          • #14
                            daca vrei sa faci o treaba buna, se da jos cadrul motor si cutia.

                            Comment


                            • #15
                              Pe eticheta de 1.6 scrie Made In Germany, dar se vede ca sub tot in sovaca scrie...

                              LE: defapt gresit, scrie in mai multe limbi.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google