Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Corect!! dar vezi tu care este treaba... toata lumea inceraca sa obtina o viteza cit mai mult in fiecare treapta si in consecinta apasa pe acceleratie mai mult decit este necesar ceea ce duce inevitabil la un consum mai mare (iar motorul micut ca si cilindree si masina destul de grea sint inca doi factori care duc la un consum crescut in comparatie cu Loganurile cu motoare de 1.6).

    Comment


    • #17
      turul moldovei, 1.300 km consum mediu 5.7 (fara aer conditionat). e drept ca masian avea cand am plecat la drum cam 6 000 km la bord ....

      Comment


      • #18
        La Prestige mers cu 90-100 km/h are un consum de 5.5-5.6 max.Pe autostrada mers cu 130-140 km/h consum 7.3-7.5%.
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • #19
          concediu in ardeal 1200 km. viteza 90,4 persoane + bagaje = 5,6%.

          sunt de acord cu dragos763 etajarea cutiei este proasta.

          Comment


          • #20
            Originally posted by laserlock
            38 litri .....620 de km facetzi si voi calculelele :P filtru si evacuare sport

            CRAIOVA //SIMERIA si retur....viteza intre 100 si 120 km/h

            facem noi calculele. dar pana atunci postasi un consum de 1.4 MPI in topicul de 1.6 16v. din profil se pare ca ai 1.4, nu?

            pune si poze cu filtru de aer daca zici ca ti-ai pus.
            sigpic........restul e NoSpeedLimit

            Comment


            • #21
              Originally posted by Christnacht
              La Prestige mers cu 90-100 km/h are un consum de 5.5-5.6 max.Pe autostrada mers cu 130-140 km/h consum 7.3-7.5%.
              ce consum mic ai,sa tot ai motor cu 105 caluti sub capota,sincer sa fiu ne faci invidiosi pe astia care avem motoare 1.4

              Comment


              • #22
                arad - intrare cluj - 263 km cu 13.63 litri. consum = 5.18 l/100 km (1.4 mpi - carrera 95 OMV)

                Comment


                • #23
                  ai mers cu 90km/h ?

                  Comment


                  • #24
                    majoritatea drumului cu 100 105 kmh la 2700 2800 rpm, si in localitati 70 80km/h ca am detector.

                    Comment


                    • #25
                      Am fost la munte in weekend, Bucuresti - Sinaia, vineri noaptea, liber, 120-155 km/h fara detector a nu stiu cata oara si in continuare fara nici o amenda si am obtinut un consum de 9.5
                      La intoarcere am mers potolit fiind duminica si pe timp de zi (aglomeratie+politie multa), 90-110 km/h, consum 6.
                      Depinde foarte mult de cat de turat e motorul si inca ceva, la ducere am infruntat un vant teribil pe cand la intaorcere nu se misca nici o frunza.
                      Masina consuma in limite normale desi se simte ca trebuie schimbat uleiul, consumul a crescut cu aproximativ 1 litru fata de perioada cand aveam doar 5000km, acum avand 9500
                      Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                      Comment


                      • #26
                        nu stiu cum poti merge cu 100km/h cu o masina cu motor de turatie! Gata cu daciile , totusi e motor de renault

                        Comment


                        • #27
                          pai simplu mergi intr-un ritm constant 105 110 pe acolo si scoti consum bun.

                          Comment


                          • #28
                            Daca chiar nu te grabesti si vrei sa asculti o melodie pana la sfarsit chair nu te grabesti, si poti sa mergi si la consum cu ea, dar cand calci pedala si vezi ca ai si ceva rezulate e placut si daca te mai si simti comod in ea e si mai bine si apesi iar pedala. De mentionat, pedala se savureaza cel mai bine cand nu bate vantul, care are o pondere destul de mare in consum avand in vedere aerodinamica pe care toti o stim.
                            Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                            Comment


                            • #29
                              ai dreptate. ii fain sa mergi si in ritm alert, dar parerea mea e ca la distante mai lungi e mai rentabil sa mergi mai moderat si constant.

                              Comment


                              • #30
                                pe distanta de 250 km cu ac pronit la viteza de 110 km/h a iesit 6.1/100

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google