My Ride - Logan 1,4 MPI Laureate Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa te poarte cu placere cat mai multi km.Satisfactia cea mai mare o ai cand modifici ceva cu manuta ta,si vad ca ai indemanare.Spor la treaba !
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • #17
      Mersi mult.
      Si apropo.... Luna viitoare trebuie sa o plimb pe la ITP....
      GL-22-TOF

      Comment


      • #18
        Sa o stapanesti sanatos si bafta la modificari

        Comment


        • #19
          Ia uite si membrul nostru din galati la sectiunea "my ride" bun venit te mai asteptam pe la intalniri si spor la imbunatatiri.Numai bine

          Comment


          • #20
            Pune, te rog, poze cu locul unde ai montat filtru de aer. Ai si traseu de inox?

            Comment


            • #21
              OK, diseara pun si pozele cu filtrul de aer interior. Le am facute, dar a intervenit ceva si nu am reusit.
              Si traseu de inox la ce anume?
              GL-22-TOF

              Comment


              • #22
                Vorbim de filtrul de aer de sub capota.Uite si 2 exemple :
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  Aha! Nu, sub capota, filtrul de aer la motor este normal, cel standard. Am adauga eu filtru de praf pentru habitaclu, e altceva. Motorul nu are nici o modificare inca.

                  Si pozele promise. Dar cred ca le-am mai pus undeva parca. Daca mai exista puse inca odata, rog moderatorii sa corecteze greseala. Multumesc.
                  Attached Files
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #24
                    Urmatorul meu proiect (idee): clapeta de recirculare aer sa fie actionata electric, nu de la buton. Ce ziceti?
                    As avea nevoie de niste poze cu o aeroterma demontata, poate chiar desfacuta. Ma ajuta cineva?
                    Inca ceva: clapeta de inchidere a aerului exterior acopera exact gaura de admisie aer de sub capota (aceea unde ne punem toti filtre de praf).
                    Ceva idei?
                    Si in locul levierului de actionare existent in prezent as monta modulatorul fm, sa nu stau cu el in mufa de bricheta tot timpul.
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • #25
                      Pana la proiectul de care am mentionat, mi-am facut comanda de consola centrala de Sandero - cea care pleaca de sub panou central pana dupa schimbator. Din surse sigure se potriveste cu foarte mici modificari. Sa vedem....
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • #26
                        Schimbarea conslei centrale

                        Am revenit. Intre timp am montat si consola centrala de pe Logan Ph2. Modificari prea mari nu necesita, doar o ajustare cu un cutter, pentru ca e prea mare si nu incape sub bord. Atat.
                        Nici diferenta la culoare nu este extraordinar de mare, dar difera putin si textura - e mai fina. Oricum, nu se sesizeaza decat la o examinare ceva mai atenta.
                        Urmeaza sa vad cum fac rost si de suportul de ochelari de pe noua colectie. Este destul de util...
                        Am intrat si in posesia suportilor de numere LoganClub, dar si ei vor suferi o mica modificare in curand: vor deveni albi, cu scrisul negru. Sa vad ce iese si acolo.
                        Attached Files
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • #27
                          Frumos dom`le..Bravo danilliviu..Se aseaza bine dupa cum se vede`n poze

                          Comment


                          • #28
                            Am taiat eu cam stramb, dar era ora 23.00 .....
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • #29
                              Eu nu te cred pana nu o vad...

                              Ti-ai montat si o a doua bricheta...Asa vad..Nu?
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Da, e a doua-a bricheta. Doar mufa, dar inca nu este legata. Caut o mufa pentru fire, ca nu vreau sa improvizez nimic la partea electrica. O sa o leg in paralel cu bricheta existenta, si va fi pentru aspirator, modulator fm, alti consumatori.
                                Aveti idee unde gasesc mufa respectiva? Cea care alimenteaza bricheta?
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google