Prima Revizie Logan 1.6 16V E5

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    A mea e fabricata in martie 2011 euro 5 deci am si filtru de polen....

    Comment


    • #17
      Pe mine m-a costat 400 ron revizia la 1 an. 5l 5w30 elf sxr, filtru ulei,polen,aer manopera si verificarile de rigoare.

      Comment


      • #18
        Va salut!

        Am facut ieri revizia de 1 an. Am 15300 km. M a costat 535 lei la reprez din Constanta. Ulei Elf 5W30, filtru ulei, aer, polen. Si mi-a completat in borcanul cu lichid de racire al motorului cu 400ml de antigel. Era nivelul intre min si max pe la jumate. Voi ati verificat? Mi-a zis mecanicul ca de la temp mare se mai evapora pe la nu stiu ce supapa. In rest, au facut verificari la bucsaraie, esapament. Mi-a curatat si motorul cu spray deala de curatare si l-a suflat apoi cu aer si a iesit frumos.
        Numai bine!

        Comment


        • #19
          Din pretul tau undeva la 200 de lei costa consumabilele, restul e cancan pana la 535 RON.

          Dar asta e, masina noua, gaantie, revizii la reprezentanta- cine isi permite plateste.

          Comment


          • #20
            Am facut si eu ieri revizia de 1 an si 14000 km.schimbat ulei,filtru de ulei,filtru de aer,filtru de polen,filtru de carburand si completat cu antigel. Total 430 lei
            Logan PH2 - 1.6,16v
            Logan PH1 - 1.6 MPi

            Comment


            • #21
              Ce ulei ti-au pus in reprezentanta?; banuiesc faptul ca ai luat totul de acolo.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #22
                Filtru de carburant?

                Comment


                • #23
                  Filtru de carburant exterior, altul decat cel integrat pompei de benzina.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #24
                    Ma scuzati, nu stiam ca are un alt filtru extern de benzina, in afara celui din pompa.

                    Comment


                    • #25
                      @IancuMIC - toate piesele au fost cumparate din reprezentanta si uleiul a fost oil 5w40

                      @khaymanu - are un filtru de carburant extern am sa-i fac o poza
                      Logan PH2 - 1.6,16v
                      Logan PH1 - 1.6 MPi

                      Comment


                      • #26
                        430ron prima revizie este un pret decent,pe bune va zic.Prima revizia la un chevy aveo in 2007 am dat 520ron foarte mult,ducase dreacu de japcari ca daca vrei sa-ti pastrezi garantia trebuie sa induri preturile lor nesimtite.

                        Comment


                        • #27
                          Salut, atasez o poza cu filtrul de benzina la logan, e la fel cu cel de megane 2 si se inlocuieste la 60.000 km conform carnetului de intretinere.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #28
                            Ce smecheri is, l-au montat asa bine incat sa nu cumva sa-l schimbe omu in parcare sa mergi in service)

                            Comment


                            • #29
                              a mea nu are filtru de carburant as monta unul stie cineva un pret pt. filtru si conectori ?

                              Comment


                              • #30
                                Pai ul filtru cred ca se ridica la vreo 50,60ron nou,conectori gasesti mai bine la dezmembrari.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google