Ambreiaj Logan 1.5 dci 85 cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sigur ambreiajul hidraulic se poate regla. O sa revin cu detalii.

    Comment


    • #17
      E posibil sa se regleze dar nu se baga nimeni. Acceasi impresie o aveam si eu la inceput ca tine prea sus- ori m-am obisnuit ori sa mai lasat. Am fsot la inceput la meridianul de pe luica si aia au zis ca nu se poate regla. Desi au zis- o asa ca sa scape de mine ( asa mi s-a parut)
      1.5 dc

      Comment


      • #18
        Parerea mea este ca se regleaza.Oare nu au trebuit sa faca cei din fabrica un reglaj preliminar "iesirii de pe poarta"?

        Comment


        • #19
          Se regleaza ambreiajul hidraulic, din spatele pedalei.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            La mine vad ca s-a lasat el singur. Tot tine sus dar nu ca la inceput. E aproape bine. E ok pt mine .
            1.5 dc

            Comment


            • #21
              E doar o impresie, n-are cum sa se lase.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                Andrei ai dreptate. Am mers cu vechea mea dacie si cadn m-am urcat in logan iar mi s-a parut ca tine fff sus.

                defapt parca debraierea tine aproape pe toata cursa pedalei. Merge usor dar cand schimb mai repede daca caraie cutia daca nu apas pana jos pedala..
                1.5 dc

                Comment


                • #23
                  Instructorul de la scoala de soferi a insistat sa nu tin deloc piciorul asupra pedalei indiferent daca apas sau nu, fie ca imi spunea el fie ca nu mi se pare foarte incomod sa il ti mereu deasupra, iti amorteste piciorul.
                  Chestia cu reglajul pedalei de ambreiaj trebuie sa fie posibil.

                  Comment


                  • #24
                    E posibil, dar e mai complicat.
                    Last edited by andrei; 6 September 2008, 22:58.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      Mie imi convine asa cum e ambreiajul ca am picioarele scurte, sunt mica de inaltime si oricum nu pot sa il apas chiar pana jos de fiecare data.
                      Tacanit intre volan si scaun...

                      Comment


                      • #26
                        Nu imi place ca tine sus. Eu mai am momente in care imi vine sa conduc mai sportiv si asta implica si schimbari de viteze mai rapide. Iar in acest moment nu ma mai intele cu cutia pt ca abreiajul de debraiaza de tot.
                        iar cand schimb viteza se mai intampla sa nu apasa de tot pedal s ideja schimb. Ideea e ca debraierea se face aproape pe toata cursa pedalei. Ceea ce nu imi place.

                        cred ca o sa merg i service poate se rezolva ceva si cu ast (mai am si altele de rezolvat deci nu merg doar pt asta)
                        1.5 dc

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by PAULIC View Post
                          Sigur ambreiajul hidraulic se poate regla. O sa revin cu detalii.
                          Chiar te rog sa o faci. Dar fao asa cu detali ca sa inteleaga toata natiunea, ok?
                          , sunt cu ochii pe voi !
                          :thumbsup:

                          Comment


                          • #28
                            Oricum Florin, tu ai ambreiaj normal din cate stiu.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              Nu Andrei al meu este hidraulic , dar si pe mine na inebunea la inceput faptul ca tine prea sus, iar acum am 17 k de km facuti si sa mai lasat parca un pic. Sau mai degraba eu m-am obisnuit prea bine cu el,
                              Am incercat sa-i fac un mic reglaj , atunci cand am facut revizia la 10 k , dar ... Aceiasi poveste a inginerilor din service, ca "astea hidraulice nu se regleaza" . Este imposibil, si nu l-am crezut, dar am lasato moarta , sa fie cum vor ei.
                              , sunt cu ochii pe voi !
                              :thumbsup:

                              Comment


                              • #30
                                Fratilor deci.Am un DCI de 70 de cai am 50.000 de km cu el si ambreiajul tine sus de tot.simt ca inebunesc.Mi s-a spus ca s-ar putea regla de la cutie dar presupune taierea unei tije.daia nu se baga nimeni.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google