Noul Logan 1.5 Dci 75 Cp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu unul nu am spus ca sunt ci doar ca pe acolo mie imi sufla aer cald.

    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • uite colegul stoicanu a spus ca nu sunt si pozele sunt astea. sper sa nu se supere pe mine dar le voi pune si aici.

      Comment


      • Astazi am fost la un service dacia si am stat de vorba cu niste ingineri de pe acolo care mi-au spus ca INJECTIA este SIEMENS, iar planetarele sunt pe rulment ca cele de la vag, adica nu prea mai au moarte.
        sigpic

        Comment


        • Eu stiam ca Siemens a vandut divizia auto firmei Continental, in fine...

          Pompa de alimentare e corp comun cu pompa de inalta?(la Duster 110(107) CP cum e ?)

          Comment


          • demult, tare demult... Siemens VDO este la Continental...este adevarat

            Comment


            • Si-atunci care-i explicatia cu injectia Siemens?

              Comment


              • Mie asa mi-au zis inginerii dintr-un service dacia in care am fost astazi. Au zis ca e siemens si ca e mult fiabila. Acum Dumnezeu stie.
                sigpic

                Comment


                • poate au uitat ca s-a schimbat numele brandului...sau nu stiu

                  Comment


                  • Se intinde bine la drum!!! Merge cu cat scrie pe ceas. Atentie mare insa pe viraje, supravireaza extrem de mult si se simte cum pleaca spatele.
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • ... doar nu o sa vrei sa fie Ferrari acuma ...
                      Frumoasa - si interesanta -poza
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                        Se intinde bine la drum!!! Merge cu cat scrie pe ceas. Atentie mare insa pe viraje, supravireaza extrem de mult si se simte cum pleaca spatele.
                        Cred ca subvireaza,adica pleaca fata,ca nu ai tractiune spate sa plece spatele.
                        Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                        Comment


                        • Pai daca a zis omul ca fuge spatele, inseamna ca supravireaza. Eu insa ma intreb: ESP-ul nu face nimic in situatia asta?

                          Comment


                          • Esp face cand pierde aderenta. Sa fim seriosi, e doar o impresie pentru ca nu cunoaste masina, la fel am simtit si eu cand am sarit din supernova in logan, aia mi se parea lipita de asfalt indiferent de viteza fata de loganul din 2005, cel mai barca posibil ...
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Am 5000 km cu masina asta si am avut 230000 cu loganul ph1 pe care l-am avut inainte. Este diferenta mare intre ele. Ph1 subvira, adica pe virajele abordate mai sportiv simteam ca ies in decor, ca masina nu urmeaza traiectoria soselei, iar ca sa indrept chestia asta o tineam din sprituri si ciupeam frana de mana (cand era posibil, adica atunci cand era zapada sau apa pe sosea), pe cand la asta simti cum pleaca spatele si are tendinta de a se pune de-a latul soselei. Oricum mai bine asa decat ca la ph1, dar trebuie putina atentie (in special cei mai in etate sau doamnele).

                              Duminica am facut Pitesti-Predeal, pe Bran, si am simtit esp-ul mai in fiecare viraj, dar acum nu stiu ce era ca becul licarea in fiecare viraj, ori era esp pentru ca imi pleca spatele in viraje si rupea aderenta pe spate, ori era pentru ca la iesire din viraje avea tendinta sa patineze si iar licarea becul cand rupea aderenta pe fara, oricum in toate virajele s-a aprins intermitent becul. Ce este drept, soseaua era libera si m-am jucat si eu putin.
                              Last edited by MihaiiahiM; 13 February 2013, 08:32. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • am si eu cateva intrebari la tine. la cat se face distributia si la cat se schimba uleiul in cutie? dupa manual. daca poti pune o poza cu intervalul de servisare din manual ti-as ramane recunoscator.
                                in ce conditii de carosabil iti clipea martorul ESC si mergeai in ritm mai alert cu masina?
                                cu consumul cum mai stai?
                                cam ce consum aveai la 3000 rpm si 170km/h?
                                multumesc anticipat pentru raspunsuri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google