B 827 sam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Aseara s-au montat pe jante anvelope Dunlop Sport 01 dot 2410. Anvelopele arata foarte bine si sunt o idee mai mici decat cele de logan, respectiv 185 60 R15.
    Ruleaza superb.
    Urmeaza si un schimb de bielete si capete de bara alaturi de un mobil 1 0w40, asta mai la toamna.
    In rest numai gaz si talpa.
    Aveti ceva poze, deci enjoy.
    Attached Files
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #32
      este cel mai smecher talon de guma pentru Logan. nici inalt nici prea jos, nici prea mare nici prea mic in diametru

      602mm diametru daca mai tin bine minte. cred ca trage mai bine cu ele

      Comment


      • #33
        Sunt belea cauciucurile desi nu te-am ascultat si totusi am luat SH. Sunt foarte multumit de anvelople efectiv se lipesc de asfalt, recomand a fi intrebat si VITRIOL despre ele.
        Dupa o verificare amanuntita, montate si echilibrate adecvat la autosoft, le-am cumparat. Per total foarte multumit.
        Alessandro te astept sa dai o tura la un fulger. Frana inca nu am reusit s-o inghet.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • #34
          nu ti doresti sa incerc eu cauciucurile las o asa ca e bine. sunt curios cum trage in schimb

          Comment


          • #35
            Bine, lasa-le asa ma crezi pe cuvant ca sunt ok
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #36
              Ai dreptate, sunt super cauciucurile, am avut si eu doua sezoane si iti dau dreptate, mai ales la capitolul aderenta nu se compara cu ce am acum pe masina de si nici astea nu sunt proaste, pot doar sa le compar.
              Sa te bucuri de ele si vorba ta '' gaz si talpa''!
              ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

              Comment


              • #37
                S-a cam lasat praful p`aci, dar in schimb tocmai am facut 1900 km prin tara, bucuresti-constanta-rm.valcea-tg.jiu-petrosani-deva-sebes-transalpina-pitesti-bucuresti. Masina s-a comportat excelent iar consumul pe gaz a fost de 8.4% prin metoda plin-plin, mai mult decat excelent. Viteza de croaziera a fost undeva la 100-110, bagaje si greutate medie. Poze ceva mai tarziu ...
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #38
                  Ce faci cu pozele, n'ai developat filmul?
                  ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                  Comment


                  • #39
                    frumoase jantele de vara
                    Can't touch this !

                    Comment


                    • #40
                      Multumesc Ionut, astazi tocmai ce s-au montat rotile de vara, nu mai suportam tablele si efectul maxim de barca oferit de amortizoarele pe duca plus anvelopele moi ... aceleasi 185 60 R15 cumparate vara trecuta si jantele wolfrace ultralite folosite foarte putin, arata foarte bine, pozele nu au iesit tocmai clare fiind cam intunecat, oricum se va mai aseza un pic suspensia si garda la sol se va micsora, fiind proaspat ridicata pe cric.
                      Attached Files
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • #41
                        Esti asa sigur ca nu mai da inghetul? Si eu m'am saturat de echiparea de iarna, insa mai astept!
                        ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                        Comment


                        • #42
                          @ 827sam Bun asa. Te urmez si eu zilele astea.

                          Comment


                          • #43
                            Se cereau puse ... am facut si geometria zilele astea, masina tragea stanga destul de rau. Roata dreapta fata era mai iesita in exterior decat stanga drept urmare s-a facut un reglaj al caderii din gaurile in care se prind amortizoarele, au putin joc insa merge folosit ca si un reglaj de cadere, oricum s-a rezolvat, acum merge corect.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • #44
                              La jante, ai prezoanele originale de la jantele de tabla?
                              Am auzit ca unii au prezoane cu inel, ceea ce face sa fie stranse mai ok, eu cand le montez parca nu este toata treaba in regula, ma chinui sa strang fiecare prezon in parte cand ajung spre capat.
                              ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                              Comment


                              • #45
                                Salutare, te zărisem aseara prin grămada de mașini de pe Victoriei, se ține bine încă utilajul !
                                Drumuri bune !
                                http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google