De ce dealeri si service-uri sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    si in satu mare e un singur service... sper sa nu am probleme

    Comment


    • #17
      nu mi se pare o pb ... dar mi se pare absurd ce se intampla in constanta reprezentata si service`ul Dacia sunt pozitionate la iesire din oras spre valul lui traian ... nimic neobisnuit ... dar ... daca vin din oras si vrei sa intri in service esti obligat sa tai linia continua cea ce mi se pare de neacceptat ... avand in vedere ca politia zilnic se plimba si isi posteaza masina in dreptul acelei intrari ... ca sa poti intoarce masina legal esti nevoit sa mergi pana in Valu...

      Comment


      • #18
        Da, am observat si eu problema asta, desi puteau face o banda separata pentru stanga, dar n-au facut-o.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #19
          O problema asemanatoare si la Braila. Prisma (dealerul) este pozitionata cam aiurea dupa o curba si cand vii dinspre Braila daca vin masini din fata trebuie sa opresti ca sa poti intra direct, soseaua are o singura banda si dupa cum ti-e norocul daca cel ce vine din spate e sofer bun te alegi doar cu injuraturi ca blochezi circulatia daca nu te alegi cu masina lovita(personal trag cat mai pe dreapta si cand e soseau e libera pe ambele sensuri intru dar am fost martor si la cateva "aproape accidente").
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #20
            Originally posted by DyZ
            nu mi se pare o pb ... dar mi se pare absurd ce se intampla in constanta reprezentata si service`ul Dacia sunt pozitionate la iesire din oras spre valul lui traian ... nimic neobisnuit ... dar ... daca vin din oras si vrei sa intri in service esti obligat sa tai linia continua cea ce mi se pare de neacceptat ... avand in vedere ca politia zilnic se plimba si isi posteaza masina in dreptul acelei intrari ... ca sa poti intoarce masina legal esti nevoit sa mergi pana in Valu...
            chiar sa politia acolo? eu tot timpu cand am avut treaba la dealer am taiat band continua pe acolo. dar n-am stiut ca uneori mai sta si politia

            sigpic

            Comment


            • #21
              am fost de 3 ori si de 2 ori era politia ... p la 8.30 ajunge ...

              Comment


              • #22
                scuze de off-topic... pai si daca e politia acolo u ce faci unde intorci???

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Mergi pana in primul sat si intorci acolo, pe linie punctata.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    Da e nasoala faza... De ce nu au facut si acolo linie punctata? cum fac la peco-uri sau la alte firme...

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      sa facut drum european si nu ai voie sa intorci in afara localitatii p drum european ... si iesirea din constanta este doar la 1 km ... dar din pacate asta este codul rutier

                      Comment


                      • #26
                        Eu ma duc la Slobozia. Prefer sa bat drumul pana acolo decat sa ma duc la Constanta la "nea Olteanu". Sunt foarte multumit de cei de la Slobozia. Am facut ambele revizii (15 si 30000 km) la ei. M-au programat la 8.30 dimineata. Ei bine la 8.30 am intrat la revizie. Chiar daca mai erau masini acolo sosite inaintea mea.
                        Foarte amabili, atenti, lucreaza curat si bine.

                        Comment


                        • #27
                          go

                          dap de tot rasu cu linia continua si eu am taiat-o de fiecare data da nu sa luat nimeni de mine ....

                          Comment


                          • #28
                            Pai de de sa se ia de tine? Daca ar fi sa respecti legea rutiera, intorci pe la Valu , cred. Sunt sigur ca s-au facut o gramada de demersuri din partea lui "Olteanu", sa se faca linie intrerupta acolo, dar politia... .
                            , sunt cu ochii pe voi !
                            :thumbsup:

                            Comment


                            • #29
                              Mdea...de aia nu mai poate dormi Olteanu...de grija liniei intrerupte...ce sa zic....

                              Comment


                              • #30
                                in TIMISOARA
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google